7 уреднички вести за септември. Биографија, стрип, роман ...

Пристигнува Септември и со тоа се приближува есента, добро време на уреднички вести. И ова нема да биде помалку. Оди 7 од оние новини потпишани од странски автори од калибар на Jamesејмс Елрој или Стивен Кинг, и патриоти како Луз Габас и Алаиц Лечега. Еден допир на стрип а некои полни телевизиски вести. И еден автобиографија на Бог или бавна рака, кои за тоа прашање се исти.

Макс, 20-тите години - Салва Рубио и Рубен дел Ринкон

Од Артуро Перез-Реверте имаме два новини овој септември. Денот 18 оди во продажба Сиди, роман за фигурата на Сид. Но, порано, 10-те, Овој стрип е објавен што трае Макс Коста, главниот лик на друга негова книга, Тангото на стариот чувар, да се стави во оригинална приказна. Потпишано е на карикатуристот Рубен дел Ринкон и сценаристот Салва Рубио и тоа е првиот наслов на серија.

Клептон - Автобиографија

Многу е напишано за Ерик Клептон, но тој веќе го играше ова автобиографија во свој ракопис. Клептон е еден од најголемите современи музичари, а. универзална референца во историјата на рок и блуз. Сепак, un многу резервиран карактер и тежок живот го обележаа нивното постоење со намотки патеки на алкохол и дрога. Сето тоа кулминираше во трагедијата, исто така, да се изгуби син.

Дали е тоа лично и музичко патување што сега има многу стил блиски и интимна. А, оние кои безусловно се воодушевуваат на оваа легенда на гитарата, со нетрпение чекаат да ја прочитаат.

Оваа бура - Jamesејмс Елрој

Враќа на Бесно куче, иконата на најтемната и најсложената американска литература. Овој наслов се објавува на 5-ти и е следново на Втор ЛА квартет и го продолжува заплетот на Перфидија во текот на првите месеци од 1942. Нова фреска над Лос Анџелес, Вечен корумпиран град и уникатен универзум на Елрој каде еден од најдобрите негативци во современата црна литература, Дадли Смит, продолжува да шета слободно.

Институтот - Стивен Кинг

Следниот е објавен 12 ден и тие веќе го сметаа тоа како враќање кај најдобриот крал на титули како на пр Огнени очи, It o Carrie. Тој ни ја раскажува приказната за дванаесетгодишно момче, Лука елис, кои се киднапирани откако ги убиле своите родители.

Кога ќе се разбуди тој е во а Злобна институција позната како Институт. Таму има и повеќе деца и сите ги споделуваат посебни способности како што се телекинеза или телепатија искористена од г-ѓа Сигсби, директорот и остатокот од персоналот. Поентата е дека децата исчезнуваат, а Лук станува опседнат со бегство и барање помош. Но, никој никогаш не избегал од Институтот.

Чернобил 01:23:40 - Ендру Литербароу

Беше предвидливо дека овој наслов ќе излезе во кој базирана на хит телевизиската серија ХБО. На 16 ден, иако првото објавување беше во 2016 година. Во него се раскажува приказната за нуклеарната катастрофа што авторот ја напишал потоа петгодишно истражување, патувања и интервјуа протагонистите.

Срцевите отчукувања на земјата - Луз Габас

Излегува во средината на септември и, според авторот, „после Палми во снеготСрцевите отчукувања на земјата es мојот најискрен роман» Значи, имаме нова приказна за страст, интрига, лојалност и чувства пронајдени.

Неговиот протагонист е Алира, кој ги наследува замокот и земјите на неговото семејство, но кој е растргнат меѓу тоа да остане верен на своето потекло или да се прилагоди на новото време. Но, еден мистериозно исчезнување и намигнување на судбината Тие ќе ја принудат да се соочи со минатото и да ги доведат во прашање нејзините принципи. 

Theерките на земјата - Алаиц Лечеага

Објавено е на 19 и е поддржана од успехот на Шумата го знае вашето име. Сега имаме семејна сага поставен во визба за вино Риоха. И, исто така, друг женско олово подготвени да се борат за моќ плус а голема мистерија што мора да излезе на виделина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.