јануари. Избор на уредувачки новитети

Што има ново во јануари

Ние почнавме Јануари и нова година која сигурно ќе биде натоварена со успешни наслови за читање на сите жанрови и за сите вкусови. Ова е едно избор некои од првите кои донесоа нови приказни. Во овој случај истакна пет црни и една романтична. Ги разгледуваме овие вести.

Јануари — Избор на новитети

Започнете одново - Колин Хувер

Јануари 11

Колин Хувер е најпродавана американска писателка на романтичен роман и литература за млади возрасни. Сега презентирајте го овој наслов кој е а продолжување на раскинете го кругот. Нема да се сретнеме повторно Лили и нејзиниот поранешен сопруг Рајл, кои штотуку се согласија на заедничко старателство над нивното девојче. Тогаш Лили повторно ја запознава својата прва љубов, Атлас Кориган, на кого таа веднаш му вели да кога тој ја замоли да излеземе на состанок. Но, Лили знае дека дури и да се разведат, Рајл ја задржува својата улога во семејството и нема да дозволи Атлас повторно да се појави во нивните животи.

Во овој нов наслов ќе откриеме повеќе за минатото на Атлас и ќе ја следиме Лили во потрага по втора шанса да го најде вистинска љубов.

Дамата и смртта - Грета Алонсо

Јануари 11

Грета Алонсо не води Сантандер, Мадрид, Лондон или Париз во овој нов роман со црн заплет сместен во светот на уметноста.

жената е непознат идентитет на некој за кој е познато само дека слика на многу специфичен начин. Тоа го прави со левата рака и неговата техника е прободување на платното. Така, со секоја аукција, неговата работа се зголемува во вредност и го зголемува интересот да се открие кој е тоа. Потоа успешен спортист по име Лукас Кју се појавува брутално убиен. Менаџерот на случајот ќе биде инспектор Валтиера, ќе мора да најдете еден врска меѓу тоа злосторство и најновата слика на мистериозниот сликар.

Сам - Хавиер Диез Кармона

Јануари 12

Новиот роман на Хавиер Диез Кармона повторно има црн тон. нè запознава со Агурцане Лоизага, која е професорка на Универзитетот во Билбао и со партнерот се сели во едно изолирано селце. Тие се добро таму до од еден ден до друг неговата девојка исчезнува. Полицијата ја омаловажува важноста на фактите, но има индиции кои не натераат да се сомневаме дека ова исчезнување не било доброволно.

Од друга страна имаме Османи Аречабала, Кубанец кој живее во Билбао, кого еден стар пријател го замолува да му помогне да ја најде ќерката. Арехабала, придружуван од Некане Гордобил, подофицер на Ерцаинца кој е надвор од работа, одлучува да ја прифати задачата, но не знае како ќе се искомплицира.

широкиот свет - Пјер Леметар

Јануари 12

El престижен француски автор ни претставува нов роман кој се смета за маестрален и во исто време прозрачен и мрачен тоа Сместен е во Бејрут, Париз и Сајгон во средината на XNUMX век. Тоа е семејна сага, Оној од Пелетиер, кои поседуваат фабрика за сапун во Бејрут, град тогаш под француска власт, со војната во Индокина и повоениот Париз и неговата реконструкција во позадина. сите внатре три љубовни приказни и со допир на егзотика, матни зделки помеѓу и различни убиства.

Индира - Сантијаго Дијаз

Јануари 19

Во неа се враќа Индира Рамос трет случај по успехот од двете претходни титули. Во оваа нова приказна, се чини дека инспекторот Рамос повторно има мирен период по една година полна со настани. Ама не е така и до инспекторот Иван Морено ќе мора да се соочат со случај на сериски убиства тоа може да биде дефинитивно и за двајцата во нивниот личен однос.

Ним им се придружува нов тим кој го сочинува Заменик-инспекторот Марија Ортега, на агентот Лусија Наваро и Јотаде, офицер од циганско потекло со неортодоксни, но ефективни методи. Секој ќе мора да најде врска што ги обединува жртвите за да ја најде причината зошто ги убиваат една по една.

Во оваа земја - Виктор на дрвото

Јануари 25

Виктор дел Арбол ни го носи овој нов роман чиј протагонист е Џулијан Лојал, un полициски инспектор во Барселона Не минува низ својот најдобар момент. Лекарскиот преглед открил а рак И не му останува долго да живее. Исто така само што го поднесоа за претепување на осомничено малтретирање дете.

При посетата на неговиот град во Галиција појавата на некои трупови што можеби е поврзано со него и неговиот претпоставен сака да го обвини да се одмазди за некои стари огорченост. Леал и неговата партнерка Вирџинија нема да имаат друг избор освен да се соочат со а многу покомплицирана истрага отколку што мислеа и тоа може да ги чини нив и нивните најблиски живот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Уср dijo

    Ви недостасуваше Емералд морска плетенка на Брендон Сандерсон што ќе излезе на 19 јануари