Nominéiert fir den Eisner 2014

Nominéiert fir den Eisner 2014

En anert Joer hu mir d'Nominéiert vun de prestigiéisen (meescht) Eisner Auszeechnunge bekannt gemaach an e weidert Joer hu mir d'Präsenz vun eisen Autoren. An dësem Fall widderhëlt den David Aja datt hien zu dësem Taux ee vun den übleche Kandidate wäert ginn, a fir déi éischte Kéier gesi mir zwee Nimm vu galizeschen Autoren, déi vun der grousser Emma Ríos fir hir Aarbecht am Pretty Deadly an déi vum José Domingo ( oder Joe Sunday wéi hien elo wëll genannt ginn) fir d'Editioun vun Abenteuer vun engem japanesche Büroaarbechter. Gratulatioun der Tatsaach datt Dir zu de potenziellen Gewënner vun deenen dräi ass! Déi komplett Lëscht ass wéi follegt:

Bescht Kuerzgeschicht
"Go Owls," vum Adrian Tomine, op Optic Nerve # 13 (Drawn & Quarterly)
"Mars to Stay" vum Brett Lewis a Cliff Chiang, op der Witching Hour (DC)
"Seaside Home" vum Josh Simmons, am Habit # 1 (Ueleg)
"Untitled", vum Gilbert Hernandez, a Love and Rockets: New Stories # 6 (Fantagraphics)
"When Your House Is Burning Down, You Should Brush Your Teeth", vum Matthew Inman, theoatmeal.com/comics/house

Bescht eenzeg Zuel
Demeter vum Becky Cloonan (selwer publizéiert)
Hawkeye # 11: "Pizza Is My Business", vum Matt Fraction an David Aja (Marvel)
Love and Rockets: New Stories # 6, vum Gilbert Hernandez a Jaime Hernandez (Fantagraphics)
Viewotron # 2, vum Sam Sharpe (selwer publizéiert)
Watson an Holmes # 6, vum Brandon Easton an N. Steven Harris (New Paradigm Studios)

Fir d'Nominéierter an de Rescht vun de Kategorien ze gesinn, klickt einfach op Weiderliesen.

Bescht Serie
Oste vu Westen, vum Jonathan Hickman an Nick Dragotta (Bild)
Hawkeye, vum Matt Fraction an David Aja (Marvel)
Néierens Männer, vum Eric Stephenson an Nate Bellegarde (Bild)
Saga, vum Brian K. Vaughan a Fiona Staples (Bild)
Sexkrimineller, vum Matt Fraction a Chip Zdarsky (Bild)

Bescht Limitéiert Serie
De Black Beetle: No Way Out, vum Francesco Francavilla (Dark Horse)
Colder, vum Paul Tobin a Juan Ferreyra (Dark Horse)
47 Ronin, vum Mike Richardson a Stan Sakai (Dark Horse)
Trillium, vum Jeff Lemire (Vertigo / DC)
The Wake, vum Scott Snyder a Sean Murphy (Vertigo / DC)

Bescht Nei Serie
Héich Verbrieche vum Christopher Sebela an Ibrahim Moustafa (Monkeybrain)
Lazarus, vum Greg Rucka a Michael Lark (Bild)
Rat Queens, vum Kurtis J. Wiebe a Roc Upchurch (Bild / Shadowline)
Sexkrimineller, vum Matt Fraction a Chip Zdarsky (Bild)
Watson an Holmes, vum Karl Bollers, Rick Leonardi, Paul Mendoza an anerer (New Paradigm Studios)

Bescht Kannerpublikatioun (bis 7 Joer)
De Benjamin Bear a Bright Ideas, vum Philippe Coudray (TOON Books)
De grousse naasse Ballon, vum Liniers (TOON Books)
Itty Bitty Hellboy, vum Art Baltazar a Franco (Dark Horse)
Odd Duck, vum Cecil Castellucci a Sara Varon (Éischt Zweet)
Otto's Backwards Day, vum Frank Cammuso (mam Jay Lynch) (TOON Bicher)

Bescht Jugendpublikatioun (8-12 Joer al)
D'Abenteuer vum Superhero Girl, vum Faith Erin Hicks (Dark Horse)
Hilda and the Bird Parade, vum Luke Pearson (Nobrow)
Jane, the Fox, and Me, vum Fanny Britt an Isabelle Arsenault (Groundwood)
De verluerene Jong, vum Greg Ruth (Graphix / Scholastic)
Mouse Guard: Legends of the Guard, vol. 2, geännert vum David Petersen, Paul Morrissey a Rebecca Taylor (Archaia / BOOM!)
Star Wars: Jedi Academy, vum Jeffrey Brown (Scholastic)

Bescht Publikatioun fir Teenager (Alter 13-17)
Battling Boy, vum Paul Pope (Éischt Zweet)
Bluffton: My Summers with Buster, vum Matt Phelan (Candlewick)
Boxer an Hellegen, vum Gene Luen Yang (Éischt Zweet)
Dogs of War, vum Sheila Keenan an Nathan Fox (Graphix / Scholastic)
Mäerz (Buch One), vum John Lewis, Andrew Aydin an Nate Powell (Top Regal)
Templar, vum Jordan Mechner, LeUyen Pham an Alex Puviland (Éischt Sekonn)

Bescht humoristesch Verëffentlechung
D'Abenteuer vum Superhero Girl, vum Faith Erin Hicks (Dark Horse)
De komplette Don Quixote, vum Miguel de Cervantes a Rob Davis (SelfMadeHero)
Déi (richteg!) Geschicht vu Konscht, vum Sylvain Coissard an Alexis Lemoine (SelfMadeHero)
Vader's Little Princess vum Jeffrey Brown (Chronicle)
Dir sidd All Just Jalous op Mäi Jetpack, vum Tom Gauld (Drawn & Quarterly)

Bescht Digital Comic
Wéi de Crow flitt, vum Melanie Gillman, www.melaniegillman.com
Failing Sky, vum Dax Tran-Caffee, failingsky.com
Héich Verbrieche vum Christopher Sebela an Ibrahim Moustafa (Monkeybrain), www.monkeybraincomics.com/titles/high-crimes/
Dee leschte Mechanesche Monster vum Brian Fies, lastmechanicalmonster.blogspot.com
Den Haferfloss vum Matthew Inman, theoatmeal.com

Bescht Anthologie
Dark Horse Presents, geännert vum Mike Richardson (Dark Horse)
Nobrow # 8: Hysterie, geännert vum Sam Arthur an Alex Spiro (Nobrow)
Outlaw Territory, geännert vum Michael Woods (Bild)
Smoke Signal, geännert vum Gabe Fowler (Desert Island)
Spannend Adventure Hour, vum Ben Acker, Ben Blacker an anerer (Archaia / BOOM!)

Bescht Reality-Based Aarbecht
E Sak vu Marmer, vum Joseph Joffo, Kris a Vincent Bailly (Grafescht Universum / Lerner)
De Fënnefte Beatle: D'Brian Epstein Geschicht, vum Vivek J. Tiwary, Andrew C. Robinson a Kyle Baker (M Press / Dark Horse)
Hip Hop Family Tree, vol. 1 vum Ed Piskor (Fantagraphics)
Mäerz (Buch One), vum John Lewis, Andrew Aydin an Nate Powell (Top Regal)
Haut ass de leschten Dag vum Rescht vun Ärem Liewen, vum Ulli Lust (Fantagraphics)
Fra Rebell: D'Margaret Sanger Geschicht, vum Peter Bagge (gezeechent & véiermol)

Beschte Grafikalbum (Nei)
Bluffton: My Summers with Buster, vum Matt Phelan (Candlewick)
D'Enzyklopedie vun der fréierer Äerd, vum Isabel Greenberg (Little, Brown)
Good Dog vum Graham Chaffee (Fantagraphics)
Heemrees vum Jason Walz (Tinto Press)
D'Immobilie, vum Rutu Modan (gezeechent & véiermol)
War Brothers, vum Sharon McKay an Daniel LaFrance (Annick Press)

Besser Adaptatioun vun engem anere Medium
D'Schlass, vum Franz Kafka, adaptéiert vum David Zane Mairowitz a Jaromír 99 (SelfMadeHero)
De komplette Don Quixote, vum Miguel de Cervantes, adaptéiert vum Rob Davis (SelfMadeHero)
Django Unchained, adaptéiert vum Quentin Tarantino, Reginald Hudlin, RM Guéra an anerer (DC / Vertigo)
Dem Richard Stark säi Parker: Slayground, vum Donald Westlake, adaptéiert vum Darwyn Cooke (IDW)
The Strange Tale of Panorama Island, vum Edogawa Rampo, adaptéiert vum Suehiro Maruo (Last Gasp)

Beschte Grafikalbum (Reissue)
The Creep, vum John Arcudi a Jonathan Case (Dark Horse)
Handtrocknen an Amerika an aner Stories, vum Ben Katchor (Pantheon)
Heck vum Zander Cannon (Top Regal)
Julio's Day, vum Gilbert Hernandez (Fantagraphics)
RASL, vum Jeff Smith (Cartoon Bicher)
Solo: Déi Deluxe Editioun, geännert vum Mark Chiarello (DC)

Beschte Zeitung Reissue Projet
Barnaby, vol. 1 vum Crockett Johnson, geännert vum Philip Nel an Eric Reynolds (Fantagraphics)
Percy Crosby's Skippy Daily Comics, vol. 2: 1928–1930, geännert vum Jared Gardner an Dean Mullaney (LOAC / IDW)
Prënz Valiant vols. 6-7, vum Hal Foster, geännert vum Kim Thompson (Fantagraphics)
Society Is Nix: Gleeful Anarchy at the Dawn of the American Comic Strip, geännert vum Peter Maresca (Sunday Press)
Tarzan: Déi komplett Russ Manning Zeitungsstreifen, vol. 1, geännert vum Dean Mullaney (LOAC / IDW)
VIP: D'Mad World of Virgil Partch, geännert vum Jonathan Barli (Fantagraphics)

Beschte Comic Reissue Projet
Best of EC Artist's Edition, geännert vum Scott Dunbier (IDW)
Cantine Kate vum Matt Baker (Canton Street Press)
In the Days of the Mob, vum Jack Kirby (DC)
MAD Artist's Edition, geännert vum Scott Dunbier (IDW)
Dem Will Eisner seng The Spirit Artist's Edition, geännert vum Scott Dunbier (IDW)

Bescht Amerikanesch Editioun vum Auslännesche Material
Abenteuer vun engem japanesche Geschäftsmann, vum Jose Domingo (Nobrow)
Goddam Dëse Krich! vum Jacques Tardi a Jean-Pierre Verney (Fantagraphics)
Tëschefäll an der Nuecht, Buch One, vum David B. (Onziviliséierte Bicher)
Haut ass de leschten Dag vum Rescht vun Ärem Liewen, vum Ulli Lust (Fantagraphics)
Wéi den David seng Stëmm verluer huet, vum Judith Vanistendael (SelfMadeHero)

Bescht Amerikanesch Editioun vum Auslännesche Material (Asien)
D'Häerz vum Thomas, vum Moto Hagio (Fantagraphics)
Déi mysteriéis Underground Men, vum Osamu Tezuka (PictureBox)
Showa: Eng Geschicht vu Japan, 1926–1939, vum Shigeru Mizuki (gezeechent & véiermol)
Sommet vun de Gëtter, vol. 4, vum Yemmakura Baku a Jiro Taniguchi (Fanfare / Ponent Mon)
Utsubora: D'Geschicht vun engem Roman, vum Asumiko Nakamura (Vertikal)

Beschte Scénariste
Kelly Sue DeConnick, Pretty Deadly (Bild); Captain Marvel (Marvel)
Matt Fraktioun, Sexkrimineller (Bild); Hawkeye, Fantastic Four, FF (Marvel)
Jonathan Hickman, Oste vu Westen, The Manhattan Projects (Bild); Avengers, Infinity (Marvel)
Scott Snyder, Batman (DC); Amerikanesche Vampire, The Wake (DC / Vertigo)
Eric Stephenson, Néierens Männer (Bild)
Brian K. Vaughan, Saga (Bild)

Beschte Vollautor
sabel Greenberg, D'Enzyklopedie vun der Fréier Äerd (Kleng, Braun)
Jaime Hernandez, Love and Rockets New Stories # 6 (Fantagraphics)
Terry Moore, Rachel Rising (Abstract Studio)
Luke Pearson, Hilda and the Bird Parade (Nobrow)
Matt Phelan, Bluffton: Meng Summers mam Buster (Candlewick)
Judith Vanistendael, Wéi den David seng Stëmm verluer huet (SelfMadeHero)

Beschte Kënschtler / Inker
Nate Bellegarde, Néierens Männer (Bild)
Nick Dragotta, Oste vu Westen (Bild)
Sean Murphy, The Wake (DC / Vertigo)
Nate Powell, Mäerz (Buch One) (Top Regal)
Emma Ríos, Pretty Deadly (Bild)
Thomas Yeates, Gesetz vun der Wüst gebuer: E Grafik Roman (Bantam)

Beschte Plastik / Multimedia Kënschtler
Andrew C. Robinson, De Fënnefte Beatle (Dark Horse)
Sonia Sanchéz, Hei sinn ech (Capstone)
Fiona Klammer, Saga (Bild)
Ive Svorcina, Thor (Staunen)
Marguerite Van Cook, 7 Meilen eng Sekonn (Fantagraphics)
Judith Vanistendael, Wéi den David seng Stëmm verluer huet (SelfMadeHero)

Beschte Cover Artist
David Aja, Hawkeye (Marvel)
Mike Del Mundo, X-Men Legacy (Marvel)
Sean Murphy / Jordie Belaire, The Wake (DC / Vertigo)
Emma Ríos, Pretty Deadly (Bild)
Chris Samnee, Daredevil (Marvel)
Fiona Klammer, Saga (Bild)

Beschte Colorist
Jordie Bellaire, The Manhattan Projects, Nowhere Men, Pretty Deadly, Zero (Bild); De Massiven (Däischtert Päerd); Tom Strong (DC); X-Files Saison 10 (IDW); Captain Marvel, Rees an d'Geheimnis (Marvel); Numbercruncher (Titan); Quantum a Woody (Valiant)
Steve Hamaker, Mylo Xyloto (Bongo), Strangers in Paradise 20. Anniversaire Ausgab 1 (Abstract Studio), RASL (Cartoon Books)
Matt Hollingsworth, Hawkeye, Daredevil: Enn vun den Deeg (Staunen); The Wake (DC / Vertigo)
Frank Martin, Oste vu Westen (Bild)
Dave Stewart, Abe Sapien, Baltimore: The Infernal Train, BPRD: Hell on Earth, Conan the Barbarian, Hellboy: Hell on Earth, The Massive, The Shaolin Cowboy, Sledgehammer 44 (Dark Horse)

Beschte Schëlder Hiersteller
Darwyn Cooke, Richard Stark's Parker: Slayground (IDW)
Carla Speed ​​McNeil, Schlecht Haiser; Finder an Dark Horse Presents (Dark Horse)
Terry Moore, Rachel Rising (Abstract Studio)
Ed Piskor, Hip Hop Family Tree (Fantagraphics)
Britt Wilson, Adventure Time mat Fiona a Cake (kaBOOM!)

Bescht Journalistesch Publikatioun iwwer Comics
Comic Book Resources, produzéiert vum Jonah Weiland
De Comics Journal # 302, geännert vum Gary Groth a Kristy Valenti (Fantagraphics)
Comics a Cola vum Zainab Akhtar
Multiversity Comics, geännert vum Matthew Meylikhov
tcj.com, geännert vum Dan Nadel an Timothy Hodler (Fantagraphics)

Bescht Comic Book
Al Capp: A Life to the Contrary, vum Michael Schumacher an Denis Kitchen (Bloomsbury)
D'Art of Rube Goldberg, ausgewielt vum Jennifer George (Abrams ComicArts)
Co-Mix: Eng Retrospektiv vu Comics, Grafiken a Scraps, vum Art Spiegelman (Drawn & Quarterly)
Genius, Illustréiert: D'Liewen an d'Konscht vum Alex Toth, vum Dean Mullaney a Bruce Canwell (LOAC / IDW)
The Love and Rockets Companion, erausgi vum Marc Sobel a Kristy Valenti (Fantagraphics)

Bescht didaktesch / akademesch Aarbecht
Anti-Auslännescht Bildmaterial an amerikanesche Pulps a Comic Books, 1920–1960, vum Nathan Vernon Madison (McFarland)
Black Comics: Politik vu Rass a Representatioun, geännert vum Sheena C. Howard a Ronald L. Jackson II (Bloomsbury)
Zeechnen aus dem Liewen: Erënnerung a Subjektivitéit a Comic Art, geännert vum Jane Tolmie (University Press of Mississippi)
International Journal of Comic Art, geännert vum John A. Lent
De Superhero Reader, geännert vum Charles Hatfield, Jeet Heer a Kent Worcester (University Press of Mississippi)

Besser Design
D'Konscht vum Rube Goldberg, entworf vum Chad W. Beckerman (Abrams ComicArts)
Beta Testen vun der Apokalypse, entworf vum Tom Kaczynski (Fantagraphics)
Genius, Illustréiert: D'Liewen an d'Konscht vum Alex Toth, entworf vum Dean Mullaney (LOAC / IDW)
De Grousse Krich: 1. Juli 1916: Den éischten Dag vun der Schluecht vun der Somme: E Panorama, vum Joe Sacco, entworf vum Chin-Yee Lai (Norton)
Little Tommy Lost, Buch 1, entworf vum Cole Closser (Koyama)


Den Inhalt vum Artikel hält sech un eis Prinzipie vun redaktionnell Ethik. Fir e Feeler ze mellen klickt hei.

Gitt d'éischt fir ze kommentéieren

Gitt Äre Kommentar

Är Email Adress gëtt net publizéiert ginn.

*

*

  1. Responsabel fir d'Daten: Miguel Ángel Gatón
  2. Zweck vun den Donnéeën: Kontroll SPAM, Kommentarmanagement.
  3. Legitimatioun: Är Zoustëmmung
  4. Kommunikatioun vun den Donnéeën: D'Donnéeë ginn net un Drëttubidder matgedeelt ausser duerch legal Verpflichtung.
  5. Datenspeicher: Datebank gehost vun Occentus Networks (EU)
  6. Rechter: Zu all Moment kënnt Dir Är Informatioun limitéieren, recuperéieren an läschen.