2013 Eisner Awards Gewënner

Eisner
D'Eisner Awards, oder de Will Eisner Comic Book Industry Awards, ass déi héchst Éier an der Comicindustrie fir kreativ Leeschtung am Feld an den USA. Säin Numm ass eng Hommage un den Auteur Will Eisner, dee regelméisseg un der Zeremonie matgemaach huet bis zu sengem Doud 2005.

Nominéierungen an all Kategorie gi vun enger Grupp vu fënnef Memberen proposéiert an duerno vu Comics-Profien ofgestëmmt. D'Gewënner gi wärend der International Comics Convention zu San Diego, Kalifornien, déi wichtegst am Secteur an den USA, wou d'Präisiwwerreechung stattfënnt. D'Eisner Awards ginn dacks als Äquivalent vun ugesinn d'Oscaren vun der Comicsindustrie.

Dëst Joer si véier Eegennimm fir dës Auszeechnunge, déi sech mat der super Aarbecht vum David Aja fir d'Auge vum Hawk treffen, de grousse Juanjo Guarnido fir Blacksad an dem onverzichtbaren Brandon Graham fir d'Reissue vu King City a Brian Vaughan fir de wonnerschéine Skript vu Saga,

Hei drënner sinn d'Nominatiounen an all Thema an de Gewënner am Fett, mat zwou an all Feld beliicht wann de Feeler en Tie gewiescht wier:

BESCHT Kuerzgeschicht

"A Birdsong Shatters the Still", vum Jeff Wilson an Ted May, an der Injury # 4 (Ted May / Alternative)
"Elmview", vum Jon McNaught, zu Dockwood (Nobrow)
"Moon 1969: The True Story of the 1969 Moon Launch", vum Michael Kupperman, an Tales Designed to Thrizzle # 8 (Fantagraphics)
"Moving Forward", vum Drewscape, a Monsters, Miracles, & Mayonnaise (Epigram Books)
"Rainbow Moment", vum Lilli Carré, a Käpp oder Schwänz (Fantagraphics)

BESCHT EINFACHEN EDITIOUN

Verléiert # 4: "The Fashion Issue", vum Michael DeForge (Koyama Press)
The Mire, vum Becky Cloonan (selwer publizéiert)
Pope Hats # 3, vum Ethan Rilly (AdHouse Books)
Post York # 1, vum James Romberger a Crosby (Onziviliséierte Bicher)
Tales Design to Thrizzle # 8, vum Michael Kupperman (Fantagraphics)

BESCHT SERIEN (WEIDER)

Fatale, vum Ed Brubaker a Sean Phillips (Bild)
Hawkeye, vum Matt Fraction an David Aja (Marvel)
D'Manhattan Projects, vum Jonathan Hickman an Nick Pitarra (Bild)
Prophet, vum Brandon Graham a Simon Roy (Bild)
Saga, vum Brian K. Vaughan a Fiona Staples (Bild)

BESCHT NEW SERIEN

Adventure Time, vum Ryan North, Shelli Paroline, a Braden Lamb (Kaboom!)
Bandette, vum Paul Tobin a Colleen Coover (Monkeybrain)
Fatale, vum Ed Brubaker a Sean Phillips (Bild)
Hawkeye, vum Matt Fraction an David Aja (Marvel)
Saga, vum Brian K. Vaughan a Fiona Staples (Bild)

BÄSTE PUBLIKATIOUN ÉISCHT LIESER (BIS 7 JOER)

Babymouse fir President, vum Jennifer L. Holm a Matthew Holm (Random House)
Benny and Penny in Lights Out, vum Geoffrey Hayes (Toon Books / Candlewick)
Kitty & Dino, vum Sara Richard (Yen Press / Hachette)
Maya mécht e Mess, vum Rutu Modan (Toon Books / Candlewick)
Zig a Wikki an der Kou, vum Nadja Spiegelman an Trade Loeffler (Toon Bicher / Candlewick)

BESCHT PUBLIKATIOUN FIR KANNER (8-12 JOER)

Adventure Time, vum Ryan North, Shelli Paroline, a Braden Lamb (Kaboom!)
Amulett Buch 5: Prënz vun den Elfen, vum Kazu Kibuishi (Scholastic)
Cow Boy: A Boy and His Horse, vum Nate Cosby a Chris Eliopoulos (Archaia)
Crogan's Loyalty, vum Chris Schweizer (Oni)
Hilda and the Midnight Giant, vum Luke Pearson (Nobrow)
Strooss op Oz, vum L. Frank Baum, adaptéiert vum Eric Shanower a Skottie Young (Marvel)

BESCHT PUBLIKATIOUN FIR JONG LËTZEBUERG (13-18 JOER)

Adventure Time: Marceline and the Scream Queens, vum Meredith Gran (Kaboom!)
Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller, vum Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies / Disney Hyperion)
Ichiro, vum Ryan Inzana (Houghton Mifflin)
Spera, vol. 1, vum Josh Tierney et al. (Archaia)
A Wrinkle in Time, vum Madeleine L'Engle, adaptéiert vum Hope Larson (FSG)

BESCHTE HUMOR POST

Adventure Time, vum Ryan North, Shelli Paroline, a Braden Lamb (Kaboom!)
BBXX: Baby Blues Dekaden 1 & 2, vum Jerry Scott a Rick Kirkman (Andrews McMeel)
Darth Vader and Son, vum Jeffrey Brown (Chronicle)
Nackte Karikaturisten, geännert vum Gary Groth (Fantagraphics)

BESCHT DIGITAL COMIC

Ant Comic, vum Michael DeForge (http://kingtrash.com/ants/index.html)
Bandette, vum Paul Tobin a Colleen Coover (http://www.comixology.com/Bandette/comics-series/8519)
It Will All Hurt, vum Farel Dalrymple (http://studygroupcomics.com/main/it-will-all-hurt-by-farel-dalrymple/)
Eist Bloodstained Daach, vum Ryan Andrews (http://www.ryan-a.com/comics/roof.htm)
Oyster War, vum Ben Towle (http://oysterwar.com/)

BESCHT ANTHOLOGIE

Dark Horse Presents, geännert vum Mike Richardson (Dark Horse)
Kee richtege Linnen: Véier Dekaden vu Queer Comics, geännert vum Justin Hall (Fantagraphics)
Nobrow # 7: Brave New World, geännert vum Alex Spiro a Sam Arthur (Nobrow)
2000 AD, geännert vum Matt Smith (Rebellioun)
Where Is Dead Zero?, Geännert vum Jeff Ranjo (Where Is Dead Zero?)

BESCHT AARBECHT OP REALITEIT (Tie)

Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller, vum Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies / Disney Hyperion)
The Carter Family: Do not Forget This Song, vum Frank M. Young an David Lasky (Abrams ComicArts)
A Chinese Life, vum Li Kunwu a P. Ôtié (Self Made Hero)
The Infinite Wait and Other Stories, vum Julia Wertz (Koyama Press)
Marbles: Mania, Depressioun, Michelangelo & Me, vum Ellen Forney (Gotham Books)
Dir wäert et ni wëssen, Buch 3: A Soldier's Heart, vum C. Tyler (Fantagraphics)

BESCHT GRAFISCHT ALBUM

Baustories, vum Chris Ware (Pantheon)
Goliath, vum Tom Gauld (Drawn & Quarterly)
The Hive, vum Charles Burns (Pantheon)
Unterzakhn, vum Leela Corman (Schocken)
Dir wäert et ni wëssen, Buch 3: A Soldier's Heart, vum C. Tyler (Fantagraphics)

BESCHT ADAPTATIOUN BEI COMIC

Chico a Rita, vum Fernando Trueba a Javier Mariscal (Self Made Hero)
Homer Odyssey, adaptéiert vum Seymour Chwast (Bloomsbury)
Dem Richard Stark säi Parker: De Score, adaptéiert vum Darwyn Cooke (IDW)
Strooss op Oz, vum L. Frank Baum, adaptéiert vum Eric Shanower a Skottie Young (Marvel)
A Wrinkle in Time, vum Madeleine L'Engle, adaptéiert vum Hope Larson (FSG)

BESCHTE REPRINT GRAFISCHT ALBUM

Cruisin 'with the Hound, vu Spuenien (Fantagraphics)
Ed the Happy Clown, vum Chester Brown (Drawn & Quarterly)
Alles Zesumme: Gesammelt Stories, vum Sammy Harkham (PictureBox)
Käpp oder Schwänz, vum Lilli Carré (Fantagraphics)
King City, vum Brandon Graham (TokyoPop / Image)
Sailor Twain, oder The Mermaid in the Hudson vum Mark Siegel (Éischt Zweet)

BESCHT KOLLEKTIOUN (STRIPPEN)

Dem Alex Raymond säi Flash Gordon a Jungle Jim, vol. 2, geännert vum Dean Mullaney (IDW / Library of American Comics)
Mister Twee Deedle: Raggedy Ann's Sprightly Cousin, vum Johnny Gruelle, geännert vum Rick Marschall (Fantagraphics)
Percy Crosby's Skippy, vol. 1, geännert vum Jared Gardner an Dean Mullaney (IDW / Library of American Comics)
Pogo, vol. 2: Bona Fide Balderdash, vum Walt Kelly, geännert vum Carolyn Kelly a Kim Thompson (Fantagraphics)
Roy Crane's Captain Easy: The Complete Sunday Newspaper Strips, vol. 3, geännert vum Rick Norwood (Fantagraphics)

BESCHT KOLLEKTIOUN (Bicher)

Kriminalitéit bezillt keen Archiv, geännert vum Philip Simon a Kitchen, Lind & Associates (Dark Horse)
Dem David Mazzucchelli säin Daredevil Born Again: Artist's Edition, geännert vum Scott Dunbier (IDW)
Wally Wood's EC Stories: Artist's Edition, geännert vum Scott Dunbier (IDW)
Walt Disney's Uncle Scrooge: Only a Poor Old Man, vum Carl Barks, geännert vum Gary Groth (Fantagraphics)
Young Romance: The Best of Simon & Kirby's Romance Comics, erausgi vum Michel Gagné (Fantagraphics)

BESCHT EDITIOUN VUM INTERNATIONALT MATERIAL

Abelard, vum Régis Hautiere a Renaud Dillies (NBM)
Athos an Amerika, vum Jason (Fantagraphics)
Blacksad: Silent Hell, vum Juan Diaz Canales a Juanjo Guarnido (Dark Horse)
The Making of, vum Brecht Evens (Drawn & Quarterly)
Monsieur Jean: D'Singles Theory, vum Philippe Dupuy a Charles Berberian (Humanoids)
New York Mon Amour, vum Benjamin LeGrand, Dominique Grange, a Jacques Tardi (Fantagraphics)

BESCHT EDITIOUN VUN ASIANER MATERIAL

Barbara, vum Osamu Tezuka (Digital Manga)
A Chinese Life, vum Li Kunwu a P. Ôtié (Self Made Hero)
Naoki Urasawa's 20th Century Boys, vum Naoki Urasawa (VIZ Media)
Nonnonba, vum Shigeru Mizuki (Drawn & Quarterly)
Thermae Romae, vum Mari Yamazaki (Yen Press / Hachette)

BESCHTE SCHRËFTER

Ed Brubaker, Fatale (Bild)
Matt Fraktioun, Hawkeye (Marvel); Casanova: Avaritia (Marvel Ikon)
Brandon Graham, Multiple Warheads, Prophet (Bild)
Jonathan Hickman, The Manhattan Projects (Bild)
Brian K. Vaughan, Saga (Bild)
Frank M. Young, D'Carter Famill (Abrams ComicArts)

BESCHTE Kënschtler

Charles Burns, The Hive (Pantheon)
Gilbert Hernandez, Love and Rockets New Stories, vol. 5 (Fantagraphik)
Jaime Hernandez, Love and Rockets New Stories, vol. 5 (Fantagraphik)
Luke Pearson, Hilda and the Midnight Giant, Everything We Miss (Nobrow)
C. Tyler, Dir wäert et ni wëssen, Buch 3: A Soldier's Heart (Fantagraphics)
Chris Ware, Baustories (Pantheon)

BESCHTE "PENCIL" (SCHEIDER)
(Krawatt)

David Aja, Hawkeye (Marvel)
Becky Cloonan, Conan the Barbarian (Dark Horse); The Mire (selwer publizéiert)
Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
Sean Phillips, Fatale (Bild)
De Joseph Remnant, dem Harvey Pekar säi Cleveland (Zip Comics / Top Regal)
Chris Samnee, Daredevil (Marvel); Rocketeer: Charge of Doom (IDW)

BESCHTE MULTIMEDIA Kënschtler

Brecht Evens, The Making Of (Drawn & Quarterly)
Juanjo Guarnido, Blacksad (Däischtert Päerd)
Teddy Kristiansen, De rouden Tagebuch / Den RE [a] D Tagebuch (MAN OF ACTION / Image)
De Lorenzo Mattotti, De Crackle vum Frost (Fantagraphics)
Katsuya Terada, The Monkey King vol. 2 (Däischtert Päerd)

BESCHTE COVER Kënschtler

David Aja, Hawkeye (Marvel)
Brandon Graham, King City, Multiple Warheads, Elephantmen # 43 (Bild)
Sean Phillips, Fatale (Bild)
Yuko Shimizu, The Unwritten (Vertigo / DC)
J, H. Williams III, Batwoman (DC)

BESCHT "FARWING"

Charles Burns, The Hive (Pantheon)
Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
Brandon Graham, Multiple Warheads (Bild)
Dave Stewart, Batwoman (DC); Fatale (Bild); BPRD, Conan the Barbarian, Hellboy in Hell, Hummer Johnson, The Massive (Dark Horse)
Chris Ware, Baustories (Pantheon)

BESCHT "LETTERING"

Paul Grist, Mudman (Bild)
Troy Little, Angora Serviett 2: Harvest of Revenge (IDW)
De Joseph Remnant, dem Harvey Pekar säi Cleveland (Zip Comics / Top Regal)
C. Tyler, Dir wäert et ni wëssen, Buch 3: A Soldier's Heart (Fantagraphics)
Chris Ware, Baustories (Pantheon)

BESCHTE JOURNALIST COMIC

Alter Ego, geännert vum Roy Thomas (TwoMorrows)
ComicsAlliance, geännert vum Joe Hughes, Caleb Goellner, and Andy Khouri (http://comicsalliance.com/)
De Comics Reporter, geännert vum Tom Spurgeon (http://www.comicsreporter.com/)
Roboter Sechs, produzéiert vu Comic Book Resources (http://robot6.comicbookresources.com/)
tcj.com, geännert vum Timothy Hodler an Dan Nadel (Fantagraphics) (http://www.tcj.com/)

BESCHT COMIC-STORY

D'Konscht vum Daniel Clowes: Modern Karikaturist, erausgi vum Alvin Buenaventura (Abrams ComicArts)
Marie Severin: Déi lëschteg Meeschtesch vu Comics, vum Dewey Cassell (TwoMorrows)
Marvel Comics: Déi Untold Geschicht, vum Sean Howe (HarperCollins)
Mastering Comics, vum Jessica Abel a Matt Madden (Éischt Zweet)
Team Cul De Sac: Cartoonisten Zeechnen d'Linn bei Parkinson, erausgi vum Chris Sparks (Andrews McMeel)
Holzwierk: Wallace Wood 1927–1981, geännert vum Frédéric Manzano (CasalSolleric / IDW)

BESCHTE EDUCATIONAL JOB

Autobiographesch Comics: Life Writing in Pictures, vum Elisabeth El Refaie (University Press of Mississippi)
Comics Versus Art, vum Bart Beaty (University of Toronto Press)
Crockett Johnson & Ruth Krauss: Wéi eng onwahrscheinlech Koppel d'Léift fonnt huet, den FBI verschleeft an d'Transforméiert Kannerliteratur, vum Philip Nel (University Press of Mississippi)
Lynda Barry: Girlhood Through the Looking Glass, vum Susan E. Kirtley (University Press of Mississippi)
D'Poetics of Slumberland: Animated Spirits and the Animating Spirit, vum Scott Bukatman (University of California Press)

BESTE PUBLIKATIOUN DESIGN

Baustories, entworf vum Chris Ware (Pantheon)
Dal Tokyo, entworf vum Gary Panter a Family Sohn (Fantagraphics)
Dem David Mazzucchelli säin Daredevil Born Again: Artist's Edition, entworf vum Randy Dahlk (IDW)
Mister Twee Deedle: Raggedy Ann's Sprightly Cousin, entworf vum Tony Ong (Fantagraphics)
Wizzywig, entworf vum Ed Piskor a Chris Ross (Top Regal)

Méi Informatioun - Battle Royale


Den Inhalt vum Artikel hält sech un eis Prinzipie vun redaktionnell Ethik. Fir e Feeler ze mellen klickt hei.

Gitt d'éischt fir ze kommentéieren

Gitt Äre Kommentar

Är Email Adress gëtt net publizéiert ginn.

*

*

  1. Responsabel fir d'Daten: Miguel Ángel Gatón
  2. Zweck vun den Donnéeën: Kontroll SPAM, Kommentarmanagement.
  3. Legitimatioun: Är Zoustëmmung
  4. Kommunikatioun vun den Donnéeën: D'Donnéeë ginn net un Drëttubidder matgedeelt ausser duerch legal Verpflichtung.
  5. Datenspeicher: Datebank gehost vun Occentus Networks (EU)
  6. Rechter: Zu all Moment kënnt Dir Är Informatioun limitéieren, recuperéieren an läschen.