Već postoje nominirani za Eisner 2009

Eisnerova nagrada 2004

preko Entrekomika, primamo nominirane za ovu godinu u prestižnom Eisnerove nagrade (kao što se često objašnjava laicima iz svijeta stripa, Oscara stripa). A nominirani su ...

NAJBOLJA KRATKA PRIČA

- "Stvarna veličina", Chris Ware, u izdanju Kramers Ergot 7 (Buenaventura Press)
- "Čečenski rat, čečenske žene", Joea Sacca, na I Live Here (Pantheon)
- "Freaks", autorice Laura Park, u Superior Showcase # 3 (AdHouse)
- "Glenn Ganges u 'Pulverize'", Kevina Huizenge, u Gangesu br. 2 (Fantagraphics)
- "Ubojstvo koje je napisao", Iana Boothbyja, Nine Matsumoto i Andrewa Pepoya, u The Simpsons 'Treehouse of Horror # 14 (Bongo)

NAJBOLJA REDOVNA SERIJA

- All Star Superman, Grant Morrison i Frank Qu Quite (DC)
- Basne, Bill Willingham, Mark Buckingham, Steve Leialoha, Niko Henrichon, Andrew Pepoy i Peter Gross (Vertigo / DC)
- čudovište Naoki Urasawa, Naoki Urasawa (Viz)
- Thor, J. Michael Straczynski, Olivier Coipel, Mark Morales i drugi (Marvel)
- Usagi Yojimbo, autor Stan Sakai (Tamni konj)

NAJBOLJA OGRANIČENA SERIJA

- Groo: Pakao na zemlji, Sergio Aragonés i Mark Evanier (Tamni konj)
- Hellboy: The Crooked Man, Mikea Mignole i Richarda Corbena (Dark Horse)
- Locke & Key, Joe Hill i Gabriel Rodriguez (IDW)
- Omega Nepoznati, Jonathan Lethem, Karl Rusnak i Farel Dalrymple (Marvel)
- Dvanaestorica, J. Michaela Straczynskog i Chrisa Westona (Marvel)

NAJBOLJA NOVA SERIJA

- Zrak, G. Willow Wilson i MK Perker (Vertigo / DC)
- Echo, Terry Moore (Apstraktni studio)
- Nepobjedivi željezni čovjek, dey Matt Fraction i Salvador Larocca (Marvel)
- Madame Xanadu, Matt Wagner, Amy Reeder Hadley i Richard Friend (Vertigo / DC)
- Nepoznati vojnik, Joshua Dysart i Alberto Ponticelli (Vertigo / DC)

NAJBOLJA OBJAVA ZA DJECU

- Amulet, knjiga 1: Kamenjar, DE Kazu Kabuishi (Skolastički grafiks)
- Cowa! IZ Akire Torijame (Viz)
- Princeza u ponoć, DE Andi Watson (Slika)
- Stinky, DE Eleanor Davis (RAW Junior)
- Tiny Titans, DE Art Baltazar i Franco (DC)

NAJBOLJA OBJAVA ZA MLADE

- Coraline, Neil Gaiman, adaptacija P. Craig Russell (HarperCollins knjige za djecu)
- Croganova osveta, Chris Schweizer (Oni)
- Dobri susjedi, Knjiga 1: Kin, Holly Black i Ted Naifeh (Scholastic Graphix)
- Rapunzelova osveta, Shannon, Dean Hale i Nathan Hale (Bloomsbury Children's Books)
- Skim, Mariko Tamaki i Jillian Tamaki (Groundwood Books)

NAJBOLJA HUMOR POST

- Arsenic Lullaby Pulp Edition No. Zero, Douglas Paszkiewicz (Arsenic Lullaby)
- Chumble Spuzz, Ethan Nicolle (SLG)
- Herbie Archives, od “Sean O'Shea” (Richard E. Hughes) i Ogden Whitney (Dark Horse)
- Petey i Pussy, John Kerschbaum (Fantagraphics)
- Wondermark: Brade naših predaka, David Malki (Tamni konj)

NAJBOLJA ANTOLOGIJA

- Antologija grafičke fantastike, crtići i istinite priče, sv. 2, uredio Ivan Brunetti (Yale University Press)
- Najbolji američki strip 2008., uredila Lynda Barry (Houghton Mifflin)
- Strip tetovaža: narativna umjetnost nadahnuta tekstovima i glazbom Tori Amos, urednik Rantz Hoseley (slika)
- Kramers Ergot 7, uredio Sammy Harkham (Buenaventura Press)
- MySpace Dark Horse Presents, uredili Scott Allie i Sierra Hahn (Dark Horse)

NAJBOLJI DIGITALNI STRIP

- Bodyworld Dash Shawa
- Finder, Carla Speed ​​McNeil
- Ubojstvo Gospe, autorice Eliza Frye
- Ne govori zlo: Melankolija svemirskog Meksikanca, Elana Trinidada
- Vs., Alexis Sottile i Joe Infurnari

NAJBOLJI POSAO NA TEMELJNOJ ČINJENICI

- Alanov rat, DE Emmanuel Guibert (prva druga)
- Plave tablete: Pozitivna ljubavna priča, DE Frederik Peeters (Houghton Mifflin)
- Fishtown, DE Kevin Colden (IDW)
- Riznica ubojstva XX. Stoljeća: Dijete Lindbergh, Rick Geary (NBM)
- Što je to, Lynda Barry (nacrtano i tromjesečno)

NAJBOLJI ALBUM (IZVORNI)

- Alanov rat, Emmanuel Guibert (prva druga)
- Paul ide u ribolov, Michel Rabagliati (nacrtano i tromjesečno)
- Skim, Mariko Tamaki Y Jillian Tamaki (Groundwood Books)
- Progutaj me cijelu, Nate Powell (gornja polica)
- Tri sjene, Cyril Pedrosa (prva druga)

NAJBOLJI ALBUM (KOMPILACIJA)

- Berlin Book 2: City of Smoke, Jason Lutes (nacrtano i tromjesečnik)
- Izdanje biblioteke Hellboy, sv. 1 i 2, Mike Mignola (Tamni konj)
- Sam & Max Surfin 'Highway izdanje HC, Steve Purcell (Telltale Games)
- Neboderi Srednjeg zapada, Joshua W. Cotter (AdHouse)
- Krovna akademija, sv. 1: Apocalypse Suite deluxe izdanje, Gerarda Waya i Gabriela Ba (Tamni konj)

NAJBOLJI PROJEKT ILI ZBIRKA ARHIVSKIH TRAKA

- Potpuno malo siroče Annie, Harold Grey (IDW)
- Objašnjenja, autor Jules Feiffer (Fantagraphics)
- Mali Nemo u Slumberlandu, Mnogo sjajnije nedjelje, Winsor McCay (Sunday Press Books)
- Scorchy Smith i umjetnost Noela Sicklesa (IDW)
- Willie & Joe, Bill Mauldin (Fantagraphics)

NAJBOLJI ARHIVSKO-STRIPOVI PROJEKT ILI ZBIRKA

- Kvarovi: Portret umjetnika kao mladog% @ & *! IZ Art Spiegelmana (Panteon)
- jeziva arhiva različitih umjetnika (tamni konj)
- Elektra Omnibus, Franka Millera i Billa Sienkiewicza (Marvel)
- Zbogom, Yoshihiro Tatsumi (nacrtano i tromjesečno)
- Herbie Archives, od “Sean O'Shea” (Richard E. Hughes) i Ogden Whitney (Dark Horse)

NAJBOLJE AMERIČKO IZDANJE MEĐUNARODNOG MATERIJALA

- Alanov rat, Emmanuel Guibert (prva druga)
- Gus i njegova banda, Chris Blain (prva sekunda)
- Posljednji mušketir, Jason (Fantagraphics)
- Rabinova mačka 2, Joann Sfar (Panteon)
- Tamara Drewe iz Posy Simmonds (Mariner / Houghton Mifflin)

NAJBOLJE AMERIČKO IZDANJE MEĐUNARODNO-JAPANSKOG MATERIJALA

- Cat Eyed Boy, Kazuo Umezu (Viz)
- Dororo, autor Osamu Tezuka (okomito)
- čudovište Naokija Urasawe, Naoki Urasawa (Viz)
- Potraga za nestalom djevojkom, Jiro Taniguchi (Fanfare / Ponent Mon)
- Solanin, autor Inio Asano (Viz)

NAJBOLJI SCENARIJ

- Joe Hill: Lock & Key (IDW)
- J. Michael Straczynski: Thor, Dvanaestorica (Marvel)
- Mariko Tamaki: Skim (Groundwood Books)
- Matt Wagner: Zorro (Dynamite); Madame Xanadu (Vrtoglavica / DC)
- Bill Willingham: Basne, Kuća misterija (Vertigo / DC)

NAJBOLJI KOMPLETNI UMJETNIK

- Ricky Geary: Riznica ubojstva XX. Stoljeća: Dijete Lindbergh (NBM); J. Edgar Hoover (Hill & Wang)
- Emmanuel Guibert: Alanov rat (prvi drugi)
- Jason Lutes: Berlin (crtano i tromjesečno)
- Cyril Pedrosa: Tri sjene (prva druga)
- Nate Powell: Progutaj me cijelu (gornja polica)
- Chris Ware: Knjižnica novosti Acme (Acme)

NAJBOLJI LADICA / TINTA ILI LADICA / EKIPA TINTERA

- Gabriel Bá: Kišobranska akademija (Tamni konj)
- Mark Buckingham / Steve Leialoha: Basne (Vertigo / DC)
- Olivier Coipel / Mark Morales: Thor (Marvel)
- Guy Davis: BPRD (Tamni konj)
- Amy Reeder Hadley / Richard Friend: Madame Xanadu (Vertigo / DC)
- Jillian Tamaki: Skim (Groundwood Books)

NAJBOLJI SLIKAR / MULTIMEDIJSKI UMJETNIK

- Lynda Barry: Što je to (nacrtano i tromjesečno)
- Eddie Campbell: nevjerojatni izvanredni monsieur Leotard (prva sekunda)
- Enrico Casarosa: Venecijanske kronike (Ateliér Fio / AdHouse)
- Scott Morse: Tigar! Tigar! Tigar! (Crveni prozor)
- Jill Thompson: Magic Trixie, Magic Trixie prespava (HarperCollins knjige za djecu)

NAJBOLJI PORTADIST

- Gabrial Bá: Casanova (slika); Kišobranska akademija (Tamni konj)
- Jo Chen: Buffy ubojica vampira, Serenity (Tamni konj); Odbjegli (Marvel)
- Amy Reeder Hadley: Madame Xanadu (Vertigo / DC)
- James Jean: Basne (Vertigo / DC); Kišobranska akademija (Tamni konj)
- Matt Wagner: Zorro (Dynamite); Grendel: Evo vraga (mračni konj)

NAJBOLJI KOLORIST

- Steve Hamaker: Bone: Ghost Circles, Bone: Treasure Hunters (Scholastic Graphix)
- Trish Mulvihill: Joker (DC), 100 metaka (Vertigo / DC)
- Val Staples: Zločinac, anonimno (Marvelova ikona)
- Dave Stewart: Abe Sapien: Utapanje, BPRD, The Goon, Hellboy, Solomon Kane, The Unbrella Academy (Dark Horse); Torbe za tijelo (slika); Kapetan Amerika: Bijeli (Marvel)
- Chris Ware: Knjižnica novosti Acme # 19 (Acme)

NAJBOLJI MARKER

- Faryl Dalrymple: Omega: Nepoznato (Marvel)
- Jimmy Gownley: Amelia pravila! (Renesansa)
- Scott Morse: Tigar! Tigar! Tigar! (Crveni prozor)
- Nate Powell: Progutaj me cijelu (gornja polica)
- Chris Ware: Knjižnica novosti Acme # 19 (Acme)

PERIODIČNA OBJAVA NAJBOLJIH STRIPOVA

- Resursi stripova, producent Jonah Weiland
- The Comics Journal, uredili Gary Groth, Michael Dean i Kristy Valenti (Fantagraphics)
- Comics Reporter, producent Tom Spurgeon i Jordan Raphael
- Comics Comics, uredili Timothy Hodler i Dan Nadel (PictureBox)

NAJBOLJA KNJIGA O STRIPU

- Bill Mauldin: Život unaprijed, Todd DePastino (Norton)
- Četka sa strašću: Umjetnost i život Davea Stevensa, urednici Arnie i Cathy Fenner (Underwood)
- Crtanje riječi i pisanje slika, Jessica Abel i Matt Madden (prva druga)
- Kirby: King of Comics, Mark Evanier (Abrams)
- Kuga od deset centi: Veliko strašilo iz stripa i kako je promijenilo Ameriku, David Hajdu (Picador / Farrar, Straus i Giroux)

NAJBOLJI DIZAJN OBJAVE

- Kvarovi: Portret umjetnika kao mladog% @ & *! dizajnirao Art Spiegelman (Panteon)
- Tetovaža stripa, dizajner Tom Muller, Art Direction Rantz Hoseley (slika)
- Izdanja knjižnice Hellboy, dizajnirali Cary Grazzini i Mike Mignola (Tamni konj)
- Što je to, dizajnirala Lynda Barry (Crtano i tromjesečno)
- Willie i Joe, dizajner Jacob Covey (Fantagraphics)


Sadržaj članka pridržava se naših načela urednička etika. Da biste prijavili pogrešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji će komentirati

Ostavite svoj komentar

Vaša email adresa neće biti objavljen. Obavezna polja su označena s *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obvezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostira Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.