Dvostruka nominacija

NAJBOLJA KRATKA PRIČA
"Kratka povijest umjetničke forme poznate kao hortikulptura", Adrian Tomine, u Optičkom živcu # 12 (nacrtano i tromjesečno)
"Žetva straha" Jima Woodringa u The Simpsons 'Treehouse of Horror # 17 (Bongo)
Guy Davisov "Fotograf", u Metal Hurlant vol. 2 (Humanoidi)
"Sedmi", Darwyna Cookea, u izdanju Richarda Starka Parker: Martini Edition (IDW)
"Zvučnik", Brandon Graham, u Dark Horse Presents # 7 (Dark Horse)

NAJBOLJI JEDINSTVENI BROJ
Daredevil # 7, Mark Waid, Paolo Rivera i Joe Rivera (Marvel)
Ganges # 4, Kevin Huizenga (Fantagraphics)
Locke & Key: Vodič kroz poznate ključeve, Joe Hill i Gabriel Rodriguez (IDW)
Princeless # 3, Jeremy Whitley i M. Goodwin (Action Lab)
Nepisani br. 24: "Stubište do neba", Mikea Careya, Petera Grossa i Al Davisona (Vertigo / DC)

NAJBOLJA SERIJA
Daredevil, Mark Waid, Marcos Martin, Paolo Rivera i Joe Rivera (Marvel)
Dječaci Naokija Urasawe iz 20. stoljeća, Naoki Urasawa (VIZ Media)
Rachel Rising, Terry Moore (Apstraktni studio)
Ultimate Comics Spider-Man, Brian Michael Bendis i Sara Pichelli (Marvel)
Usagi Yojimbo, autor Stan Sakai (Tamni konj)

NAJBOLJA OGRANIČENA SERIJA
Atomski Robo i duh stanice X, Brian Clevinger i Scott Wegener (Crvena 5)
Kazneni: Posljednji od nevinih, Ed Brubaker i Sean Phillips (Marvel Icon)
Plamište: Batman - Vitez osvete, Brian Azzarello i Eduardo Risso (Vertigo / DC)
New York Five, Brian Wood i Ryan Kelly (Vertigo / DC)
Tko je Jake Ellis? Nathan Edmondson i Tonci Zonjic (Slika)

NAJBOLJA OBJAVA ZA DJECU (do 7 godina)
Ljepota i čučnjevi medvjedi, autor Émile Bravo (Yen Press)
Benjamin Bear u Fuzzy Thinkingu, Philippe Coudray (Candlewick / Toon Books)
Otok Dragon Puncher, James Kochalka (gornja polica)
Stripovi za vrtić, uredio Chris Duffy (prva druga)
Patrick na pikniku medvjedića, Geoffrey Hayes (Candlewick / Toon Books)

NAJBOLJA OBJAVA ZA DJECU (8–12)
Potpuno novi Batman: Hrabri i smjeli, Sholly Fisch, Rick Burchett i Dan Davis (DC)
Amelia pravila: smisao života. . . I ostale stvari, Jimmy Gownley (Atheneum)
The Ferret's a Foot, autorice Colleen AF Venable i Stephanie Yue (Grafički svemir / Lerner)
Princeless, Jeremy Whitley i M. Goodwin (Akcijski laboratorij)
Opasan od Rogera Langridgea (kaboom!)
Zita iz svemira, Ben Hatke (prva sekunda)

NAJBOLJA OBJAVA ZA MLADE (12–17)
Anyin duh, Vera Brosgol (prva sekunda)
Oko svijeta, byMatt Phelan (Candlewick)
Razina više, Gene Yang i Thien Pham (prva sekunda)
Život s Archiejem, Paul Kupperberg, Fernando Ruiz, Pat i Tim Kennedy, Norm Breyfogle i sur. (Archie)
Mistik, G. Willow Wilson i David Lopez (Marvel)

NAJBOLJA ANTOLOGIJA
Dark Horse Presents, urednik Mike Richardson (Dark Horse)
Nelson, uredili Rob Davis i Woodrow Phoenix (Prazan škriljevac)
Stripovi za vrtić, uredio Chris Duffy (prva druga)
The Someday Funnies, uredio Michel Choquette (Abrams ComicArts)
Jidiškeit: Židovski narodni jezik i nova zemlja, uredili Harvey Pekar i Paul Buhle (Abrams ComicArts)

NAJBOLJA HUMOR POST
Umjetnost Douga Sneyda: Zbirka Playboyevih crtića (Knjige o tamnom konju)
Chimichanga, Eric Powell (Tamni konj)
Kava: to je za večeru, autor Dave Kellett (Small Fish)
Kinky & Cozy, Nix (NBM)
Mlijeko i sir: Mliječni proizvodi su se pokvarili, autor Evan Dorkin (Knjige o tamnom konju)

NAJBOLJI WEBCOMIC
Bahrein, Josh Neufeld
Battlepug Mikea Nortona
Delilah Dirk i turski poručnik, Tony Cliff
NadmašenDylana Meconisa
Sara i sjemenapisao Ryan Andrews

NAJBOLJI RAD ZASNOVAN NA STVARNOSTI
Oko svijeta, Matt Phelan (Candlewick)
Green River Killer: Istinita detektivska priča, Jeff Jensen i Jonathan Case (Knjige o tamnom konju)
Marzi: Memoar, Marzena Sowa i Sylvain Savoia (Vertigo / DC)
Naprijed prema našoj plemenitoj smrti, Shigeru Mizuki (nacrtano i tromjesečno)
Vietnamerica, GB Tran (Villard)

NAJBOLJI GRAFIČKI ROMAN (IZVORNI)
Mjehurići i gondola, autor Renaud Dillies (NBM)
Autocesta, Mark Kalesniko (Fantagraphics)
Habibi, autor Craig Thompson (Panteon)
Bršljan, Sarah Olekysk (Oni)
Priča o pijesku Jima Hensona, adaptacija Ramón K. Pérez (Archaia)
Jedna duša, Ray Fawkes (Oni)

NAJBOLJI GRAFIČKI ROMAN (PONOVNO IZDANJE)
Velika pitanja, Anders Nilsen (nacrtano i tromjesečno)
Zraka smrti, Dan Clowes (nacrtano i tromjesečno)
Richard Stark's Parker: Martini Edition, Darwyn Cooke (IDW)
WE3: Deluxe izdanje, Grant Morrison i Frank Qu Quite (Vertigo / DC)
Zahrin raj, od Amira i Khalila (prva druga)

PROJEKT OBNOVE NAJBOLJIH PRESA ILI ZBIRKA
Flash Gordon i Jungle Jim, Alex Raymond i Don Moore, urednik Dean Mullaney (IDW / Biblioteka američkog stripa)
Zaboravljena fantazija: Nedjeljni stripovi 1900–1915, uredio Peter Maresca (Sunday Press)
Princ Valiant vol. 3-4, Hal Foster, ur. Kim Thompson (Fantagraphics)
Senzacionalne nedjelje Miss Fury Tarpéa Millsa, 1944–1949, uredila Trina Robbins (IDW / Biblioteka američkog stripa)
Miki Maus Walta Disneya. 1-2, Floyd Gottfredson, uredili David Gerstein i Gary Groth (Fantagraphics)

NAJBOLJI PROJEKAT OBNOVE ILI ZBIRKA STRIPOVA
Vladino izdanje: Stripovi za ljude: 1940-te - 2000-e, uredio Richard L. Graham (Abrams ComicArts)
Zbirka MAD presavijena Al Jaffeea (Kronika)
PS Magazin: Najbolje od preventivnog održavanja svakog mjeseca, autor Will Eisner (Abrams ComicArts)
Arhiva za šećer i klas, sv. 1 Sheldon Mayer (DC)
Walt Simonson's The Mighty Thor Artist's Edition (IDW)

NAJBOLJE IZDANJE STRANOG MATERIJALA
Mjehurići i gondola, autor Renaud Dillies (NBM)
Otok od 100,000 XNUMX grobova, Fabien Vehlmann i Jason (Fantagraphics)
Poput snajpera koji postrojava svoj kadar, Jacquesa Tardija i Jean-Patricka Manchettea (Fantagraphics)
Knjižnica Manara, sv. 1: Indijsko ljeto i druge priče, Milo Milora i Hugo Pratt (Knjige o tamnom konju)
Noćne životinje: Diptih o onome što juri kroz grmlje, autor Brecht Evens (gornja polica)

NAJBOLJE IZDANJE Azijskog materijala
Priča o nevjesti, Kaoru Mori (Yen Press)
Kapi Božje, Tadashi Agi i Shu Okimoto (okomito)
Naprijed prema našoj plemenitoj smrti, Shigeru Mizuki (nacrtano i tromjesečno)
Apartmani Saturn, vol. 3-4, Hisae Iwaoka (VIZ Media)
Pas za zvjezdasto zure, Takashi Murakami (NBM)
Lutajući sin, sv. 1 napisao Shimura Takako (Fantagraphics)

NAJBOLJI SCENARIJ
Cullen Bunn, Šesto oružje (Oni)
Mike Carey, Nepisani (Vertigo / DC)
Jeff Jensen, Ubojica iz Zelene rijeke: Istinita detektivska priča (Knjige o tamnim konjima)
Jeff Lemire, Životinjski čovjek, Bljeskalica: Frankenstein i stvorenja nepoznatog, Frankenstein: Agent SHADE (DC); Slatki zub (vertikalno / istosmjerno)
Mark Waid, Nepopravljiv, Nepotkupljiv (BOOM!); Daredevil (Marvel)

NAJBOLJI CIJELI AUTOR
Rick Geary, Životi Sacca i Vanzettija (NBM)
Terry Moore, Rachel Rising (Apstraktni studio)
Sarah Oleksyk, Ivy (Oni)
Craig Thompson, Habibi (Panteon)
Jim Woodring, Kongres životinja (Fantagraphics), "Žetva straha", u The Simpsons 'Treehouse of Horror # 17 (Bongo)

NAJBOLJI EKIPA LADICE ILI LADICE SA TINTOM
Michael Allred, iZombie (Vertigo / DC); Potpuno nova super-ginchy specijalna veličina divova (slika)
Ramón K. Pérez, Priča o pijesku Jima Hensona (Archaia)
Chris Samnee, kapetan Amerika i Bucky, Ultimate Spider-Man # 155 (Marvel)
Markos Martin, Daredevil (Marvel)
Paolo Rivera / Joe Rivera, Daredevil (Marvel)

NAJBOLJI PORTADIST
Michael Allred, iZombie (Vertigo / DC)
Francesco Francavilla, Crna pantera (Marvel); Usamljeni rendžer, Usamljeni rendžer / Zorro, Tamne sjene, Vođa Marsa (Dynamite); Archie upoznaje poljubac (Archie)
Victor Kalvachev, Blue Estate (Slika)
Marcos Martin, Daredevil, nevjerojatni Spider-Man (Marvel)
Sean Phillips, Kriminalac: Posljednji od nevinih (Marvelova ikona)
Yuko Shimizu, Nepisani (Vertigo / DC)

NAJBOLJI KOLORIST
Laura Allred, iZombie (Vertigo / DC); Potpuno nova super-ginchy specijalna veličina divova (slika)
Bill Crabtree, Šesti pištolj (Oni)
Ian Herring i Ramón K. Pérez, Priča o pijesku Jima Hensona (Archaia)
Victor Kalvachev, Blue Estate (Slika)
Cris Peter, Casanova: Avaritia, Casanova: Gula (Marvelova ikona)

NAJBOLJI MARKER
Deron Bennett, Billy Fog, Tamni kristal Jima Hensona, Priča o pijesku Jima Hensona, Mr. Murder Is Dead (Archaia); Helldorado, Puss N Boots, Richie Rich (APE Entertainment)
Jimmy Gownley, Amelia pravila! Značenje života ... i druge stvari (Atheneum)
Laura Lee Gulledge, Stranica Paige (Amulet Books / Abrams)
Tom Orzechowski, knjižnica Manara, s L. Lois Buholis (Tamni konj); Manga Man (Houghton Mifflin); Divlji zmaj (slika)
Stan Sakai, Usagi Yojimbo (Tamni konj)

NAJBOLJA NOVINARSKA OBJAVA NA STRIPU
Strip za AV klub, Noel Murray, Oliver Sava i sur.
Beat, Heidi MacDonald i sur.
Comics Journal, urednik Gary Groth, i web Časopis Comics, uredili Timothy Hodler i Dan Nadel (Fantagraphics)
Comics Reporter, Toma Spurgeona
Publikacije TwoMorrows: Alter Ego, urednik Roy Thomas; Pozadinsko izdanje, uredio Michael Eury; Crtanje uredio Mike Manley; i Jack Kirby Collector uredio John Morrow

NAJBOLJI OBRAZOVNI ILI AKADEMSKI POSAO
Alan Moore: Razgovori, uredio Eric Berlatsky (University Press iz Mississippija)
Crtani film: Filozofija i praksa, Ivan Brunetti (Yale University Press)
Kritički pristupi stripu: teorije i metode, uredili Matthew J. Smith i Randy Duncan (Routledge)
Hand of Fire: Stripovska umjetnost Jacka Kirbyja, Charles Hatfield (University Press iz Mississippija)
Projekcije: Stripovi i povijest pripovijedanja 21. stoljeća, Jared Gardner (Stanford University Press)

NAJBOLJA KNJIGA O STRIPU
Archie: Proslava omiljenih tinejdžera u Americi, urednik Craig Yoe (IDW / Yoe Books)
Caniff: Vizualna biografija, uredio Dean Mullaney (IDW / Biblioteka američkog stripa)
Drawing Power: Kompendij crtanog oglašavanja, urednici Rick Marschall i Warren Bernard (Fantagraphics / Marschall Books)
Genius Isolated: Život i umjetnost Alexa Totha, urednik Dean Mullaney (IDW / Knjižnica američkog stripa)
MetaMaus, Art Spiegelman (Panteon)

NAJBOLJI DIZAJN
Genius Isolated: Život i umjetnost Alexa Totha, dizajnirao Dean Mullaney (IDW / Knjižnica američkog stripa)
Priča o pijesku Jima Hensona, dizajner Eric Skillman (Archaia)
Kinky & Cozy, dizajner Nix (NBM)
Zbirka MAD Fold-In, dizajnirao Michael Morris (Kronika)
Richard Stark's Parker: Martini Edition, dizajnirao Darwyn Cooke (IDW)

Najbolje strip stranice za bojanje
Sjajne kronike Taciturn Miša, Martín Romero (ur. Apa Apa Còmics + Sins Entido)
Meta Maus, Art Spiegelman (ur. Random House Mondadori)
Plaćajući to, Chester Brown (ur. The Dome)

Najbolji antikrizni strip
3 × 1, Jano i Ricardo Mena (ur. Polaqia)
Colibrí Fanzine, raznih autora
Tako je govorio Zarathustra, manga, nepoznatog autora. (ur. Herder)

Bolje "Ne volim stripove, ali mislim da će izgledati dobro u mojoj dnevnoj sobi"
Bodyworld, Dash Shaw (ur. Apa Apa Comics + Sins Entido)
Habibi, Craig Thompson (ur. Astiberri)
Sethov Wimbledon Green (ur. Sins Entido)

Najbolji negrafski roman
Ultraviolencija, Miguel Noguera (ur. Blackie Books)
El Roto, vinjete za krizu, El Roto (ur. Random House Mondadori)
Španjolska za strance, Javi Cejas (ur. Morsa)

Najbolje finale
RIP, Felipe Almendros (ur. Random House Mondadori)
Zatvor ljubavi, Sergi Puyol (ur. Apa Apa Còmics)
Avanture japanskog uredskog radnika, José Domingo (ur. Bang Ediciones)

Najbolje "Pride Underground"
Akelarre, autor Irkus M. Zeberio
Atalanthyda, raznih autora.
Daredevil Fanzine, Gráfice Valiente

izvor: Entrekomika.


Sadržaj članka pridržava se naših načela urednička etika. Da biste prijavili pogrešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji će komentirati

Ostavite svoj komentar

Vaša email adresa neće biti objavljen. Obavezna polja su označena s *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obvezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostira Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.