Nominiran za Eisnera 2014

Nominiran za Eisnera 2014

Još smo godinu dana proglasili nominirane za prestižne (naj) Eisnerove nagrade i još godinu dana prisustvovali smo naši autori. U ovom slučaju, David Aja ponavlja da će ovim tempom postati jedan od uobičajenih nominiranih, a po prvi puta vidimo dva imena galicijskih autora, velika Emme Ríos za njezin rad u Prilično smrtonosnom i Joséa Dominga (ili Joe Sunday kako ga sada žele zvati) za izdanje Adventures japanskog uredskog radnika. Čestitam na samoj činjenici da ste među potencijalnim pobjednicima sve tri! Cjelovit popis je sljedeći:

Najbolja kratka priča
"Go Owls", Adrian Tomine, na optičkom živcu # 13 (nacrtano i tromjesečno)
"Mars da ostane", Brett Lewis i Cliff Chiang, na Witching Hour (DC)
"Seaside Home", Josha Simmonsa, u Navici # 1 (masna)
"Bez naslova", Gilbert Hernandez, u Ljubav i rakete: Nove priče br. 6 (Fantagraphics)
"Kad vam kuća gori, trebali biste oprati zube", Matthew Inman, theoatmeal.com/comics/house

Najbolji pojedinačni broj
Demetra Becky Cloonan (u samoizdaji)
Hawkeye # 11: "Pizza je moja stvar", Matt Fraction i David Aja (Marvel)
Ljubav i rakete: nove priče br. 6, Gilberta Hernandeza i Jaimea Hernandeza (Fantagraphics)
Viewotron # 2, autor Sam Sharpe (u samoizdaji)
Watson i Holmes # 6, Brandon Easton i N. Steven Harris (New Paradigm Studios)

Da biste vidjeli nominirane u ostalim kategorijama, samo kliknite Nastaviti čitanje.

Najbolja serija
Istočno od zapada, Jonathan Hickman i Nick Dragotta (Slika)
Hawkeye, Matt Fraction i David Aja (Marvel)
Nigdje muškarci, Eric Stephenson i Nate Bellegarde (Slika)
Saga, Brian K. Vaughan i Fiona Staples (Slika)
Seksualni kriminalci, Matt Fraction i Chip Zdarsky (slika)

Najbolja ograničena serija
Crna buba: nema izlaza, Francesco Francavilla (Tamni konj)
Hladnije, Paul Tobin i Juan Ferreyra (Tamni konj)
47 Ronin, Mike Richardson i Stan Sakai (Tamni konj)
Trillium, Jeff Lemire (Vertigo / DC)
Buđenje, Scott Snyder i Sean Murphy (Vertigo / DC)

Najbolja nova serija
Visoki zločini, Christopher Sebela i Ibrahim Moustafa (Monkeybrain)
Lazarus, Greg Rucka i Michael Lark (Slika)
Rat Queens, Kurtis J. Wiebe i Roc Upchurch (Slika / Sjena)
Seksualni kriminalci, Matt Fraction i Chip Zdarsky (slika)
Watson i Holmes, Karl Bollers, Rick Leonardi, Paul Mendoza i drugi (New Paradigm Studios)

Najbolja dječja publikacija (do 7 godina)
Benjamin Bear u Bright Ideas, Philippe Coudray (TOON Books)
Veliki mokri balon, autor Liniers (TOON Books)
Itty Bitty Hellboy, Art Baltazar i Franco (Tamni konj)
Neparna patka, Cecil Castellucci i Sara Varon (prva druga)
Ottov dan unatrag, Frank Cammuso (s Jayom Lynchom) (TOON Books)

Najbolja publikacija za mlade (8-12 godina)
Avanture djevojke superheroja, Faith Erin Hicks (Tamni konj)
Hilda i parada ptica, Luke Pearson (Nobrow)
Jane, lisica i ja, Fanny Britt i Isabelle Arsenault (Groundwood)
Izgubljeni dječak, autor Greg Ruth (Graphix / Scholastic)
Mišja straža: Legende straže, sv. 2, uredili David Petersen, Paul Morrissey i Rebecca Taylor (Archaia / BOOM!)
Ratovi zvijezda: Jedi akademija, autor Jeffrey Brown (školski)

Najbolja publikacija za tinejdžere (13-17 godina)
Borbeni dječak, Paul Paul (prva druga)
Bluffton: Moja ljeta s Busterom, Matt Phelan (Candlewick)
Boksači i sveci, Gene Luen Yang (prva sekunda)
Psi rata, Sheila Keenan i Nathan Fox (Graphix / Scholastic)
Ožujak (Prva knjiga), John Lewis, Andrew Aydin i Nate Powell (gornja polica)
Templari, Jordan Mechner, LeUyen Pham i Alex Puviland (prva druga)

Najbolja humoristična publikacija
Avanture djevojke superheroja, Faith Erin Hicks (Tamni konj)
Kompletni Don Quijote, Miguel de Cervantes i Rob Davis (SelfMadeHero)
(Istina!) Povijest umjetnosti, Sylvain Coissard i Alexis Lemoine (SelfMadeHero)
Vaderova mala princeza Jeffreyja Browna (Kronika)
Svi ste ljubomorni na moj jetpack, Tom Gauld (nacrtano i tromjesečno)

Najbolji digitalni strip
Dok vrana leti, Melanie Gillman, www.melaniegillman.com
Neuspjelo nebo, Dax Tran-Caffee, failingsky.com
Visoki zločini, Christopher Sebela i Ibrahim Moustafa (Monkeybrain), www.monkeybraincomics.com/titles/high-crimes/
Posljednje mehaničko čudovište, Brian Fies, lastmechanicalmonster.blogspot.com
Zobena kaša Matthewa Inmana, theoatmeal.com

Najbolji zbornik
Dark Horse Presents, urednik Mike Richardson (Dark Horse)
Nobrow # 8: Histerija, uredili Sam Arthur i Alex Spiro (Nobrow)
Teritorij odmetnika, urednik Michael Woods (Slika)
Dimni signal, uredio Gabe Fowler (Pustinjski otok)
Uzbudljivi sat avanture, Ben Acker, Ben Blacker i drugi (Archaia / BOOM!)

Najbolji rad zasnovan na stvarnosti
Torba mramora, Joseph Joffo, Kris i Vincent Bailly (Grafički svemir / Lerner)
Peti Beatle: Priča o Brianu Epsteinu, Vivek J. Tiwary, Andrew C. Robinson i Kyle Baker (M Press / Dark Horse)
Obiteljsko stablo hip hopa, sv. 1 Ed Piskor (Fantagraphics)
Ožujak (Prva knjiga), John Lewis, Andrew Aydin i Nate Powell (gornja polica)
Danas je posljednji dan ostatka vašeg života, autorice Ulli Lust (Fantagraphics)
Buntovnica: Priča o Margaret Sanger, Peter Bagge (nacrtano i tromjesečje)

Najbolji grafički album (novi)
Bluffton: Moja ljeta s Busterom, Matt Phelan (Candlewick)
Enciklopedija rane Zemlje, autor Isabel Greenberg (Little, Brown)
Dobri pas, Graham Chaffee (Fantagraphics)
Domotogiju Jasona Walza (Tinto Press)
Imanje, autor Rutu Modan (crtano i tromjesečno)
Braća iz rata, Sharon McKay i Daniel LaFrance (Annick Press)

Bolja adaptacija iz drugog medija
Dvorac, Franz Kafka, adaptacija David Zane Mairowitz i Jaromír 99 (SelfMadeHero)
Kompletni Don Quijote, Miguel de Cervantes, adaptacija Rob Davis (SelfMadeHero)
Django Unchained, adaptirali Quentin Tarantino, Reginald Hudlin, RM Guéra i drugi (DC / Vertigo)
Richard Stark's Parker: Slayground, Donalda Westlakea, adaptacija Darwyn Cooke (IDW)
Čudna priča o otoku Panorama, Edogawa Rampo, adaptacija Suehiro Maruo (Posljednji dah)

Najbolji grafički album (ponovno izdanje)
Puzanje, John Arcudi i Jonathan Case (Tamni konj)
Sušenje ruku u Americi i druge priče, Ben Katchor (Panteon)
Heck by Zander Cannon (gornja polica)
Julijev dan, Gilbert Hernandez (Fantagraphics)
RASL, Jeff Smith (Knjige crtanih filmova)
Solo: Deluxe izdanje, urednik Mark Chiarello (DC)

Najbolji projekt izdavanja novinskog papira
Barnaby, sv. 1 Crockett Johnson, uredili Philip Nel i Eric Reynolds (Fantagraphics)
Percy Crosby's Skippy Daily Comics, sv. 2: 1928–1930, uredili Jared Gardner i Dean Mullaney (LOAC / IDW)
Princ Valiant vol. 6-7, Hal Foster, ur. Kim Thompson (Fantagraphics)
Society Is Nix: Vesela anarhija u osvit američkog stripa, urednik Peter Maresca (Sunday Press)
Tarzan: The Complete Russ Manning Newspaper Strips, sv. 1, uredio Dean Mullaney (LOAC / IDW)
VIP: Ludi svijet Virgilija Partcha, urednik Jonathan Barli (Fantagraphics)

Najbolji projekt reizdanja stripa
Best of EC Artist's Edition, urednik Scott Dunbier (IDW)
Canteen Kate, Matt Baker (Canton Street Press)
U danima rulje, Jack Kirby (DC)
Izdanje umjetnika MAD, urednik Scott Dunbier (IDW)
Will Eisner's The Spirit Artist's Edition, urednik Scott Dunbier (IDW)

Najbolje američko izdanje stranog materijala
Avanture japanskog biznismena, Jose Domingo (Nobrow)
Proklet bio ovaj rat! Jacques Tardi i Jean-Pierre Verney (Fantagraphics)
Incidenti u noći, knjiga prva, Davida B. (Necivilizirane knjige)
Danas je posljednji dan ostatka vašeg života, autorice Ulli Lust (Fantagraphics)
Kad je David izgubio glas, Judith Vanistendael (SelfMadeHero)

Najbolje američko izdanje stranog materijala (Azija)
Tomino srce, Moto Hagio (Fantagraphics)
Tajanstveni muškarci iz podzemlja, Osamu Tezuka (PictureBox)
Showa: Povijest Japana, 1926. - 1939., Shigeru Mizuki (nacrtano i tromjesečno)
Summit bogova, sv. 4, Yemmakura Baku i Jiro Taniguchi (Fanfare / Ponent Mon)
Utsubora: Priča o romanopiscu, Asumiko Nakamura (okomito)

Najbolji scenarist
Kelly Sue DeConnick, Prilično smrtonosna (slika); Kapetan Marvel (Marvel)
Matt Fraction, seksualni kriminalci (slika); Hawkeye, Fantastična četvorka, FF (Marvel)
Jonathan Hickman, istočno od zapada, The Manhattan Projects (slika); Osvetnici, beskonačnost (Marvel)
Scott Snyder, Batman (DC); Američki vampir, The Wake (DC / vrtoglavica)
Eric Stephenson, Nigdje muškarci (slika)
Brian K. Vaughan, Saga (Slika)

Najbolji cjeloviti autor
sabel Greenberg, Enciklopedija rane Zemlje (Little, Brown)
Jaime Hernandez, Ljubav i rakete Nove priče # 6 (Fantagraphics)
Terry Moore, Rachel Rising (Apstraktni studio)
Luke Pearson, Hilda i parada ptica (Nobrow)
Matt Phelan, Bluffton: Moja ljeta s Busterom (Candlewick)
Judith Vanistendael, Kad je David izgubio glas (SelfMadeHero)

Najbolji crtač / crtač
Nate Bellegarde, Nigdje muškarci (slika)
Nick Dragotta, istočno od zapada (Slika)
Sean Murphy, The Wake (DC / Vrtoglavica)
Nate Powell, ožujak (knjiga prva) (gornja polica)
Emma Ríos, prilično smrtonosna (slika)
Thomas Yeates, Rođeni zakon pustinje: grafički roman (Bantam)

Najbolji umjetnik plastike / multimedije
Andrew C. Robinson, Peti Beatle (Tamni Konj)
Sonia Sanchéz, Evo me (Capstone)
Fiona Staples, Saga (slika)
Ive Svorčina, Thor (Marvel)
Marguerite Van Cook, 7 milja u sekundi (fantastika)
Judith Vanistendael, Kad je David izgubio glas (SelfMadeHero)

Najbolji umjetnik naslovnice
David Aja, Sokolo oko (Marvel)
Mike Del Mundo, nasljeđe X-Men (Marvel)
Sean Murphy / Jordie Belaire, The Wake (DC / Vertigo)
Emma Ríos, prilično smrtonosna (slika)
Chris Samnee, Daredevil (Marvel)
Fiona Staples, Saga (slika)

Najbolji kolorist
Jordie Bellaire, Projekti s Manhattana, Nigdje ljudi, prilično smrtonosno, nula (slika); The Massive (Tamni konj); Tom Strong (DC); Dosjei X sezona 10 (IDW); Kapetan Marvel, putovanje u misterij (Marvel); Drobilica brojeva (Titan); Kvantni i drveni (hrabri)
Steve Hamaker, Mylo Xyloto (Bongo), Neznanci u raju, 20. godišnjica, izdanje 1 (Sažeti studio), RASL (Knjige crtanih filmova)
Matt Hollingsworth, Hawkeye, Daredevil: Kraj dana (Marvel); Buđenje (DC / vrtoglavica)
Frank Martin, istočno od zapada (Slika)
Dave Stewart, Abe Sapien, Baltimore: Pakleni vlak, BPRD: Pakao na zemlji, Conan Barbarin, Hellboy: Pakao na zemlji, The Massive, Shaolin Cowboy, Sledgehammer 44 (Dark Horse)

Najbolji izrađivač znakova
Darwyn Cooke, Parker Richarda Starka: Slayground (IDW)
Carla Speed ​​McNeil, Loše kuće; Tražitelj u darima tamnog konja (Dark Horse)
Terry Moore, Rachel Rising (Apstraktni studio)
Ed Piskor, Hip hop obiteljsko stablo (fantagrafija)
Britt Wilson, Adventure Time s Fionom i Cakeom (kaBOOM!)

Najbolja novinarska publikacija o stripu
Resursi stripova, producent Jonah Weiland
Comics Journal # 302, uredili Gary Groth i Kristy Valenti (Fantagraphics)
Stripovi i kola Zainab Akhtar
Multiversity Comics, urednik Matthew Meylikhov
tcj.com, uredili Dan Nadel i Timothy Hodler (Fantagraphics)

Najbolji strip
Al Capp: Život suprotno, Michael Schumacher i Denis Kitchen (Bloomsbury)
The Art of Rube Goldberg, odabrala Jennifer George (Abrams ComicArts)
Co-Mix: Retrospektiva stripa, grafike i bilješki, Art Spiegelman (nacrtano i tromjesečno)
Genij, Ilustrirano: Život i umjetnost Alexa Totha, Dean Mullaney i Bruce Canwell (LOAC / IDW)
The Love and Rockets Companion, urednici Marc Sobel i Kristy Valenti (Fantagraphics)

Najbolji didaktički / akademski rad
Anti-strane slike u američkim celulozama i stripovima, 1920–1960, Nathan Vernon Madison (McFarland)
Crni stripovi: Politika rase i reprezentacije, uredili Sheena C. Howard i Ronald L. Jackson II (Bloomsbury)
Crtanje iz života: pamćenje i subjektivnost u stripu, uredila Jane Tolmie (University Press iz Mississippija)
Međunarodni časopis za strip, urednik John A. Lent
Čitač superheroja, uredili Charles Hatfield, Jeet Heer i Kent Worcester (University Press iz Mississippija)

Bolji dizajn
Umjetnost Rubea Goldberga, dizajner Chad W. Beckerman (Abrams ComicArts)
Beta testiranje apokalipse, dizajnirao Tom Kaczynski (Fantagraphics)
Genij, Ilustrirano: Život i umjetnost Alexa Totha, dizajner Dean Mullaney (LOAC / IDW)
Veliki rat: 1. srpnja 1916.: Prvi dan bitke na Sommi: Panorama, Joe Sacco, dizajner Chin-Yee Lai (Norton)
Mali Tommy Lost, knjiga 1, dizajner Cole Closser (Koyama)


Sadržaj članka pridržava se naših načela urednička etika. Da biste prijavili pogrešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji će komentirati

Ostavite svoj komentar

Vaša email adresa neće biti objavljen. Obavezna polja su označena s *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obvezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostira Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.