Nagrade Harvey 2010

Pobjednici prestižnog Nagrade Harvey, među kojima su oni koji su ubrani Kirkman i Živi mrtvaci, I Robert mrvica kao najbolji crtač.

NAJBOLJI SCENARIJ

- Jason Aaron, "Skalpirani", Vertigo / DC Comics
- Geoff Johns, "Najcrnja noć", DC Comics
- Robert Kirkman, "The Walking Dead", Image Comics
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta # 3: Posljednja slama", Knjige amajlija
- Mark Waid, "Nepopravljivo", Boom! Garsonjere

NAJBOLJI LADICA

- Robert Crumb, "Knjiga postanka", WW Norton
- Guy Davis, "Bprd: Crna božica", Stripovi tamnog konja
- Brian Fies, "Što se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?", Abrams ComicArts
- David Petersen, "Čuvar miša: Zima 1152?", Archaia Studios Press
- Frank Qu Quite, "Batman i Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detektivski strip", DC Comics

NAJBOLJI CIJELI AUTOR

- Darwyn Cooke, "Parker Richarda Starka: Lovac", IDW
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta # 3: Posljednja slama", Knjige amajlija
- Roger Langridge, “Strip o Muppet Showu”, Boom! Garsonjere
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Panteon
- Seth, "George Sprott (1894.-1975.)", Nacrtano i tromjesečno

NAJBOLJI MARKER

- Chris Eliopoulos, priče "Franklin Richards: Sin genija", Marvel Comics
- Brian Fies, "Što se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?", Abrams ComicArts
- Thomas Mauer, "Zanos", Stripovi tamnog konja
- David Mazzucchelli, "Asterios Polyp", Panteon
- Richard Starkings, "Slonovi", Image Stripovi

NAJBOLJA TINTA

- Oclair Albert, “Najcrnja noć”, DC Comics
- Steve Ellis, "High Moon", Zuda / DC Comics
- Klaus Janson, "Amazing Spider-Man", Marvel Stripovi
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta # 3: Posljednja slama", Knjige amajlija
- Mark Morales, "Thor", Marvel Comics

NAJBOLJI KOLORIST

- Brian Fies, "Što se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?", Abrams ComicArts
- Steve Hamaker, "Bone: Crown Of Horns", Graphix
- Laura Martin, "The Rocketeer: The Complete Adventures", IDW
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Panteon
- Dave Stewart, "BPRD: Crna božica", Stripovi tamnog konja

NAJBOLJI PORTADIST

- Jenny Frison, "Sanjar", IDW
- Mike Mignola, "Hellboy: Paklena nevjesta", Stripovi tamnog konja
- Michael Avon Oeming, "Miševi templari: Sudbina, I. dio", Image Stripovi
- Frank Qu Quite, "Batman i Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detektivski strip", DC Comics

NAJBOLJI NOVI TALENT

- Kevin Cannon, "Far Arden", gornja polica
- Rob Guillory, "Chew", Image Comics
- Reinhard Kleist, "Johnny Cash: I See A Darkness", Abrams ComicArts
- Nathan Schreiber, "Act-I-Vate: Power Out", http://act-i-vate.com
- Matthew Weldon, "Arheološko društvo New Brighton", Image Comics

NAJBOLJA NOVA SERIJA

- "Batman i Robin", DC Comics
- "Chew", Image Comics
- "Nepopravljivo", Bum! Garsonjere
- "Slatki zub", Vertigo / DC Comics
- "Nepisano", Vertigo / DC Comics

NAJBOLJA NEODREĐENA SERIJA ILI MINI SERIJA

- "Beasts Of Burden", Stripovi tamnog konja
- "Dnevnik mršavog djeteta", Amulet Books
- "Ganges", Knjige o fantagrafiji
- "Nepobjedivi", Image Stripovi
- "Skalped", Vertigo / DC Comics
- "The Walking Dead", Image Stripovi

NAJBOLJA IZVORNA OBJAVA ZA MLADE ČITATELJE

- "Amulet: Čuvar skladišta", Graphix
- "Dnevnik mršavog djeteta # 3: Posljednja slama", Amulet Books
- "Odrasli su glupi", Hyperion Books
- "Strip knjige Muppet Show", Boom! Garsonjere
- "Arheološko društvo New Brighton", Image Comics
- "3-2-3 Detektivska agencija", Amulet Books

NAJBOLJA ANTOLOGIJA

- “Act-I-Vate”, http://act-i-vate.com
- “Let # 6?, Villard
- "Popgun # 3?, Image Comics
- "Čudne priče", Marvel Comics
- "Stripovi od srijede", DC stripovi

NAJBOLJI IZVORNI ALBUM

- "Asterios Polyp", David Mazucchelli, Pantheon
- "Knjiga postanka", Robert Crumb, WW Norton
- "George Sprott (1894.-1975.)", Seth, Drawn i Quarterly
- "Fusnote u Gazi", Joe Sacco, Metropolitan Books
- “Stitches”, Davida Smalla, WW Norton
- "Što se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?", Brian Fies, Abrams ComicArts

NAJBOLJE PRETHODNO OBJAVLJENI ALBUM

- "AD: New Orleans After The Potop", Josh Neufeld, Pantheon
- „Prikupljena okruga Essex“, autor Jeff Lemire, gornja polica
- "Graveslinger", Shannon Denton, Jeff Mariotte, John Cboins i Nina Sorat, IDW
- “Strip remek-djela”, R. Sikoryak, Drawn and Quarterly
- "Miševi templari 1. svezak", Bryan JL Glass i Michael Avon Oeming, Image Comics

NAJBOLJA VINJETA ILI TISKAČA

- "Cul-De-Sac", Richard Thompson, Universal Press Syndicate
- "Foxtrot", Bill Amend, Universal Press Syndicate
- "Get Fuzzy", Darby Conley, United Feature Syndicate
- “Mutts” Patricka McDonnella, King Features Syndicate
- "Biseri prije svinja", Stephan Pastis, United Feature Syndicate

NAJBOLJI NACIONALNI PROJEKAT REEDITACIJE GRAĐA

- "The Best Of Simon And Kirby", Joea Simona i Jacka Kirbyja; uredio Steve Saffel, Titan Books
- “Humbug”, osmislio i uredio Harvey Kurtzman, a kreirali Harvey Kurtzman, Jack Davis, Will Elder, Al Jaffee i Arnold Roth; uredio Gary Groth, Fantagraphics Books
- “Rip Kirby”, Alex Raymond; uredio Dean Mullaney, IDW
- "The Rocketeer: The Complete Adventures", Dave Stevens; uredio Scott Dunbier, IDW
- "Toon Riznica klasičnih dječjih stripova", urednici Art Spiegelman i Francoise Mouly, Abrams ComicsArt

NAJBOLJE AMERIČKO IZDANJE STRANOG MATERIJALA

- "Umjetnost Osamua Tezuke: Bog mange", Helen McCarthy, Abrams ComicArts
- “Manga Kamishibai”, Eric P. Nash, Abrams ComicArts
- "Fotograf", Emmanuel Guibert, Didier LeFevre i Frederic Lemercier, Prva druga
- “Pluton: Urasawa X Tezuka”, Naoki Urasawa i Takashi Nagasaki, Viz Media
- "Dječaci 20. stoljeća", Naoki Urasawa, Viz Media

NAJBOLJI ONLINE STRIP

- „Hark! Vagrant “, autorice Kate Beaton
- "High Moon", Steve Ellis, David Gallaher i Scott O. Brown
- "Power Out", Nathan Schreibe
- "PvP" Scotta Kurtza
- "Bez naslova", autorice Cameron Stewart

POSEBNA NAGRADA ZA HUMOR U STRIPU

- Evan Dorkin i Jill Thompson, "Beasts Of Burden", "Dark Horse Books"
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta # 3: Posljednja slama", Knjige amajlija
- Roger Landridge, “Strip o Muppet Showu”, Boom! Garsonjere
- Bryan Lee O'Malley, "Scott Pilgrim # 5?", Oni Press
- Andrew Pepoy, "Pustolovine Simone i Ajaxa: božićna kaparica", ComicMix

POSEBNA NAGRADA ZA IZVRSNOST U PREDSTAVLJANJU

- "Umjetnost Harveyja Kurtzmana: Ludi genij stripa", Denis Kuhin i Paul Buhle, Abrams ComicArts
- “The Brinkley Girls: The Best Of Nell Brinkley's Cartoons From 1913-1940?”, Priredila Trina Robbins, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894.-1975.)", Seth, Drawn i Quarterly
- "The Rocketeer: The Complete Adventures", Davea Stevensa, urednik Scott Dunbier, IDW
- "Tajni identitet: Fetiš umjetnost Supermanovog kreatora Joea Shustera", urednik Craig Yoe, Abrams ComicArts
- “Stripovi od srijede”, urednik Mark Chiarello, DC Comics

NAJBOLJA BIOGRAFSKA, POVIJESNA ILI NOVINSKA PREZENTACIJA

- “Alter-ego”, priredio Roy Thomas, TwoMorrows
- "Umjetnost Harveyja Kurtzmana: Ludi genij stripa", Denis Kuhin i Paul Buhle, Abrams ComicArts
- "The Best Of Simon And Kirby", Joea Simona i Jacka Kirbyja; uredio Steve Saffel, Titan Books
- "The Comics Journal", urednici Gary Groth, Michael Dean i Kristy Valenti, Fantagraphics Books
- "Underground Classics", Jamesa Dankyja i Denisa Kitchena, Abrams ComicArts

NAJBOLJI BROJ JEDINICE ILI POVIJEST

- "Alec: Godine imaju hlače", Eddie Campbell, gornja polica
- "Asterios Polyp", David Mazucchelli, Pantheon
- “Ganges # 3?”, Kevin Huizenga, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894.-1975.)", Seth, Drawn i Quarterly
- “Jonah Hex # 50?, Scenaristi Jimmy Palmiotti i Justin Gray, crtež Darwyn Cooke, DC Comics
- “Parker Richarda Starka: Lovac”, Darwyn Cooke, IDW
- "Što se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?", Brian Fies, Abrams ComicArts

DICK GIORDANO NAGRADA HUMANITARIMA GODINE

Tim Sale i Jerry Robinson

HEROJSKA INICIJATIVNA NAGRADA ZA ŽIVOT

Walt simonson


Sadržaj članka pridržava se naših načela urednička etika. Da biste prijavili pogrešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji će komentirati

Ostavite svoj komentar

Vaša email adresa neće biti objavljen. Obavezna polja su označena s *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obvezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostira Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.