Nomeado para o Eisner 2015

Nomeado para o Eisner 2015.

Nomeado para o Eisner 2015.

Nomeamentos para o Premios Eisner 2015 e entre o gran número de categorías hai algúns autores españois como David Aja, Marcos Martín, Meritxell Bosch, Max, Juan Díaz Canales y Marcador de posición de Juanjo Guarnido. A lista completa a continuación:

Mellor relato curto

'Beginning's End', de Rina Ayuyang, en muthamagazine.com
"Corpse on the Imjin!", De Peter Kuper, en Masterful Marks: Cartoonists Who Changed the World (Simon & Schuster)
"Rule Number One", de Lee Bermejo, en Batman Black and White # 3 (DC)
'O son dunha palma de mans', de Max Landis e Jock, en Aventuras de Superman # 14 (DC)
"Cando a escuridade presiona", de Emily Carroll, en emcarroll.com/comics/darkness/

Mellor número único (dunha foto)

'Astro City # 16: Wish I May', de Kurt Busiek e Brent Anderson (Vertigo / DC)
"Beasts of Burden: Hunters and Gatherers" de Evan Dorkin e Jill Thompson (Dark Horse)
"Tolo tolo na cara 3D especial", de Mike Allred (Imaxe)
¿Celebración número 75 do 1 aniversario de Marvel? (Marvel)
'The Multiversity: Pax Americana # 1?, De Grant Morrison e Frank Quitely (DC)

Para seguir vendo a lista completa podes facer clic en Ler máis.

Mellor serie regular

'Astro City', de Kurt Busiek e Brent Anderson (Vertixe)
'Bandette', de Paul Tobin e Colleen Coover (Monkeybrain)
'Hawkeye', de Matt Fraction e David Aja (Marvel)
'Saga', de Brian K. Vaughan e Fiona Staples (Imaxe)
'Bastardos do Sur', de Jason Aaron e Jason Latour (Imaxe)
'The Walking Dead' de Robert Kirkman, Charlie Adlard e Stefano Gaudiano (Imaxe / Skybound)

Mellor serie limitada

'Daredevil: Road Warrior', de Mark Waid e Peter Krause (Marvel Infinite Comics)
"Little Nemo: Return to Slumberland", de Eric Shanower e Gabriel Rodriguez (IDW)
'The Multiversity', de Grant Morrison et al. (DC)
"O ollo privado", de Brian K. Vaughan e Marcos Martin (Panel sindical)
'The Sandman: Overture', de Neil Gaiman e JH Williams III (Vertigo / DC)

Mellor serie nova

'The Fade Out', de Ed Brubaker e Sean Phillips (Imaxe)
"Lumberjanes", de Shannon Watters, Grace Ellis, Noelle Stevenson e Brooke A. Allen (BOOM! Box)
'Señorita. Marvel ', de G. Willow Wilson e Adrian Alphona (Marvel)
'Rocket Racoon', de Skottie Young (Marvel)
'The Wicked + The Divine', de Kieron Gillen e Jamie McKelvie (Imaxe)

Mellor publicación para mozos lectores (ata 7 anos)

'BirdCatDog', de Lee Nordling e Meritxell Bosch (Lerner / Universo gráfico)
"Un gato chamado Tim e outras historias", de John Martz (Koyama Press)
"Hello Kitty, Hello 40: A Celebration in 40 Stories", editado por Traci N. Todd e Elizabeth Kawasaki (VIZ)
'Mermin, libro 3: inmersións profundas', de Joey Weiser (Oni)
'The Zoo Boox', de Ariel Cohn e Aron Nels Steinke (primeiro segundo)

Mellor publicación infantil (8-12 anos)

'Batman Li'l Gotham, vol. 2 de Derek Fridolfs e Dustin Nguyen (DC)
'El Deafo', de Cece Bell (Amuleto / Abrams)
'I Was the Cat', de Paul Tobin e Benjamin Dewey (Oni)
"Little Nemo: Return to Slumberland", de Eric Shanower e Gabriel Rodriguez (IDW)
'Tiny Titans: Return to the Treehouse', de Art Baltazar e Franco (DC)

Mellor publicación xuvenil (13-17 anos)

'Doomboy' de Tony Sandoval (Prensa Magnética)
"A idea máis parva de sempre", de Jimmy Gownley (Graphix / Scholastic)
"Lumberjanes", de Shannon Watters, Grace Ellis, Noelle Stevenson e Brooke A. Allen (BOOM! Box)
'Meteor Men', de Jeff Parker e Sandy Jarrell (Oni)
"O heroe da sombra", de Gene Luen Yang e Sonny Liew (primeiro segundo)
'The Wrenchies', de Farel Dalrymple (primeiro segundo)

Mellor publicación humorística

"The Complete Cul de Sac", de Richard Thompson (Andrews McMeel)
'Dog Butts and Love. E cousas así. E Gatos. ' por Jim Benton (NBM)
'Groo vs. Conan ', de Sergio Aragonés, Mark Evanier e Tom Yeates (Dark Horse)
'Rocket Raccoon', de Skottie Young (Marvel)
"Inimigos superiores de Spider-Man", de Nick Spencer e Steve Lieber (Marvel)

Mellor antoloxía

"Na escuridade: unha antoloxía de terror", editado por Rachel Deering (Tiny Behemoth Press / IDW)
"Little Nemo: Dream Another Dream", editado por Josh O'Neill, Andrew Carl e Chris Stevens (Locust Moon)
"Massive: Gay Erotic Manga and the Men Who Make It", editado por Ann Ishii, Chip Kidd e Graham Kolbeins (Fantagraphics)
"Masterful Marks: Cartoonists Who Changed the World", editado por Monte Beauchamp (Simon & Schuster)
"Para acabar con todas as guerras: a antoloxía gráfica da primeira guerra mundial", editado por Jonathan Clode e John Stuart Clark (Soaring Penguin)

Mellor cómic / webcómic dixital

'Bandette', de Paul Tobin e Colleen Coover, Monkeybrain / comiXology.com
'Failing Sky', de Dax Tran-Caffee, failingsky.com
"O último monstro mecánico" de Brian Fies, lastmechanicalmonster.blogspot.com
'Nimona' de Noelle Stephenson, gingerhaze.com/nimona/comic
"O ollo privado" de Brian K. Vaughan e Marcos Martin, panelsyndicate.com

Mellor traballo baseado na realidade

"Non podemos falar de algo máis agradable?" por Roz Chast (Bloomsbury)
'Respiración do dragón e outras historias verdadeiras', de MariNaomi (2d Cloud / Libros incivilizados)
'El Deafo', de Cece Bell (Amuleto / Abrams)
'Árbore xenealóxica Hip Hop, vol. 2?, De Ed Piskor (Fantagraphics)
Os contos perigosos de Nathan Hale: Tratados, trincheiras, barro e sangue, por Nathan Hale (Abrams)
"Para acabar con todas as guerras: a antoloxía gráfica da primeira guerra mundial", editado por Jonathan Clode e John Stuart Clark (Soaring Penguin)

Mellor álbum gráfico (novo)

'A xigantesca barba que era mal' de Stephen Collins (Picador)
'Aquí', de Richard McGuire (Panteón)
'Kill My Mother', de Jules Feiffer (Liveright)
'O forno sen nai', de Rob Davis (SelfMadeHero)
'Seconds' de Bryan Lee O'Malley (Ballantine Books)
'Este verán', de Mariko Tamaki e Jillian Tamaki (primeiro segundo)

Mellor álbum gráfico (reimpresión)

O ómnibus das terras perdidas de Dave Dorman (prensa magnética)
"Como ser feliz", de Eleanor Davis (Fantagraphics)
'Jim' de Jim Woodring (Fantagraphics)
'Sock Monkey Treasury', de Tony Millionaire (Fantagraphics)
'Through the Woods', de Emily Carroll (Libros McElderry)

Mellor colección ou proxecto de arquivos: banda deseñada

"The Complete ZAP Comix Box Set", editado por Gary Groth, con Mike Catron (Fantagraphics)
"Steranko Nick Fury Agent of SHIELD Artist's Edition", editado por Scott Dunbier (IDW)
"Pato Donald de Walt Disney: rastro do unicornio", de Carl Barks, editado por Gary Groth (Fantagraphics)
"O tío Scrooge de Walt Disney e o pato Donald: o fillo do fillo", de Don Rosa, editado por David Gerstein (Fantagraphics)
Pogo de Walt Kelly: os cómics completos de Dell, vols. 1-2, editado por Daniel Herman (Hermes)
"Witzend", de Wallace Wood e outros, editado por Gary Groth, con Mike Catron (Fantagraphics)

Mellor colección ou proxecto de arquivo: tiras de prensa

"Little Nemo completo de Winsor McCay", editado por Alexander Braun (TASCHEN)
Tarzan de Edgar Rice Burroughs: The Sunday Comics, 1933-1935, de Hal Foster, editado por Brendan Wright (Dark Horse)
"Moomin: The Deluxe Anniversary Edition", de Tove Jansson, editado por Tom Devlin (Drawn & Quarterly)
'Pogo, vol. 3: Evidence to the Contrary ', de Walt Kelly, editado por Carolyn Kelly e Eric Reynolds (Fantagraphics)
Mickey Mouse de Walt Disney, vols. 5-6, de Floyd Gottfredson, editado por David Gerstein e Gary Groth (Fantagraphics)

Mellor edición norteamericana de material internacional

'Beautiful Darkness', de Fabien Vehlmann e Kerascoët (debuxado e trimestral)
'Blacksad: Amarillo', de Juan Díaz Canales e Juanjo Guarnido (Dark Horse)
'Corto Maltese: baixo o signo de Capricornio', de Hugo Pratt (IDW / Euro Comics)
'Jaybird', de Lauri e Jaakko Ahonen (Dark Horse / SAF)
'A moza inclinada', de Benoît Peeters e François Schuiten (Alaxis Press)

Mellor edición norteamericana de material internacional (Asia)

'All You Need Is Kill', de Hiroshi Sakurazaka, Ryosuke Takeuchi, Takeshi Obata e yoshitoshi ABe (VIZ)
'In Clothes Called Fat', de Moyoco Anno (vertical)
'Master Keaton, vol 1, por Naoki Urasawa, Hokusei Katsushika e Takashi Nagasaki (VIZ)
"One-Punch Man", de One e Yusuke Murata (VIZ)
'Showa 1939–1955 e Showa 1944–1953: A History of Japan', de Shigeru Mizuki (Drawn & Quarterly)
'Wolf Children: Ame & Yuki', de Mamoru Hosada e Yu (Yen Press)

Mellor guionista

Jason Aaron, 'Pecado orixinal', 'Thor', 'Homes de ira' (Marvel); 'Bastardos do Sur' (Imaxe)
Kelly Sue DeConnick, 'Captain Marvel' (Marvel); 'Pretty Deadly' (Imaxe)
Grant Morrison, 'The Multiversity' (DC); 'Annihilator' (Comics lendarios)
Brian K. Vaughan, 'Saga' (Imaxe); "Ollo privado" (Panel de sindicatos)
G. Willow Wilson, 'Sra. Marvel '(Marvel)
Gene Luen Yang, 'Avatar: The Last Airbender' (Dark Horse); 'The Shadow Hero' (primeiro segundo)

Mellor escritor / debuxante

Sergio Aragonés, 'Sergio Aragonés Funnies' (Bongo); 'Groo vs. Conan '(Dark Horse)
Charles Burns, 'Sugar Skull' (Panteón)
Stephen Collins, 'A barba xigante que era mala'
Richard McGuire, 'Aquí' (Panteón)
Stan Sakai, 'Usagi Yojimbo: Senso', 'Usagi Yojimbo Color Special: The Artist' (Dark Horse)
Raina Telgemeier, 'Sisters' (Graphix / Scholastic)

Mellor equipo de debuxante / tinteiro ou caixeiro / tinteiro

Adrian Alphona, 'Sra. Marvel '(Marvel)
Mike Allred, 'Silver Surfer' (Marvel); "Tolo no teu rostro 3D especial" (Imaxe)
Frank Quitely, 'Multiversity' (DC)
François Schuiten, 'A moza inclinada' (Alaxis Press)
Fiona Staples, 'Saga' (Imaxe)
Babs Tarr, 'Batgirl' (DC)

Mellor debuxante / artista multimedia (arte interior)

Lauri e Jaakko Ahonen, 'Jaybird' (Cabalo Oscuro)
Colleen Coover, 'Bandette' (Monkeybrain)
Mike Del Mundo, 'Elektra' (Marvel)
Juanjo Guarnido, 'Blacksad: Amarillo' (Cabalo Oscuro)
JH Williams III, 'The Sandman: Overture' (Vertigo / DC)

Mellor artista de portada

Darwyn Cooke, 'DC Comics Darwyn Cooke Month Variant Covers' (DC)
Mike Del Mundo, 'Elektra', 'X-Men: Legacy', 'A + X', 'Dexter', 'Dexter Down Under' (Marvel)
Francesco Francavilla, 'O máis alá con Archie' (Archie); "Grindhouse: portas abertas á medianoite" (Dark Horse); 'The Twilight Zone', 'Django / Zorro' (Dynamite); "Arquivos X" (IDW)
Jamie McKelvie / Matthew Wilson, 'The Wicked + The Divine' (Imaxe); 'Señorita. Marvel '(Marvel)
Phil Noto, 'Black Widow' (Marvel)
Alex Ross, 'Astro City' (Vértigo / DC); 'Batman 66: O episodio perdido', 'Batman 66 Meets Green Hornet' (DC / Dynamite)

Mellor colorista

Laura Allred, 'Silver Surfer' (Marvel); "Tolo no teu rostro 3D especial" (Imaxe)
Nelson Daniel, 'Little Nemo: Return to Slumberland', 'Judge Dredd', 'Wild Blue Yonder' (IDW)
Lovern Kindzierski, 'The Graveyard Book, vols. 1-2? (Harper)
Matthew Petz, 'The Leg' (Estante superior)
Dave Stewart, 'Hellboy in Hell', 'BPRD', 'Abe Sapien', 'Baltimore', 'Lobster Johnson', 'Witchfinder', 'Shaolin Cowboy', 'Aliens: Fire and Stone', 'DHP' (Dark Horse) )
Matthew Wilson, 'Adventures of Superman' (DC); 'The Wicked + The Divine' (Imaxe), 'Daredevil', 'Thor' (Marvel)

Mellor fabricante de signos

Joe Caramagna, 'Sra. Marvel ',' Daredevil '(Marvel)
Todd Klein, 'Fables', 'The Sandman: Overture', 'The Unwritten' (Vertigo / DC); 'Nemo: The Roses of Berlin' (Top Shelf)
Max, 'Vapor' (Fantagraphics)
Jack Morelli, 'O máis alá con Archie', 'Archie, Betty e Veronica, etc'. (Archie)
Stan Sakai, 'Usagi Yojimbo: Senso', 'Usagi Yojimbo Color Special: The Artist' (Dark Horse)

Mellor xornal / xornalismo relacionado coa banda deseñada

'Alter Ego', editado por Roy Thomas (TwoMorrows)
"Creador de cómics", editado por Jon B. Cooke (TwoMorrows)
"Recursos de banda deseñada", editado por Jonah Weiland, www.comicbookresources.com
"Comics Alliance", editado por Andy Khouri, Caleb Goellner, Andrew Wheeler e Joe Hughes, www.comicsalliance.com
tcj.com, editado por Dan Nadel e Timothy Hodler (Fantagrapahics), www.tcj.com

Mellor libro relacionado cos cómics

"Comics Through Time: A History of Icons, Idols, and Ideas (4 vols.)", Editado por M. Keith Booker (ABC-CLIO)
"Morte rastrera de Neptuno: a vida e os cómics de Basil Wolverton", de Greg Sadowski (Fantagraphics)
'Genius Animated: The Cartoon Art of Alex Toth, vol. 3 de Dean Mullaney e Bruce Canwell (IDW / LOAC)
"Que tolos son estes mortais: a historia de Puck", de Michael Alexander Kahn e Richard Samuel West (IDW / LOAC)
'75 anos de cómics de Marvel: da idade de ouro á pantalla de prata ', de Roy Thomas e Josh Baker (TASCHEN)

Mellor traballo académico

"Cómics americanos, teoría da literatura e relixión: a vida do superheroe", de A. David Lewis (Palgrave Macmillan)
"Considerando vixilantes: poética, propiedade, política", por Andrew Hoberek (Rutgers University Press)
"Funnybooks: as improbables glorias dos mellores cómics americanos", de Michael Barrier (University of California Press)
"Detalles gráficos: cómics confesionais das mulleres xudías en ensaios e entrevistas", editado por Sarah Lightman (McFarland)
"As orixes do cómic: de William Hogarth a Winsor McCay", de Thierry Smolderen, tr. por Bart Beaty e Nick Nguyen (University Press de Mississippi)
"Wake Awake in Slumberland: Fantasy, Mass Culture and Modernism in the Art of Winsor McCay", de Katherine Roeder (University Press de Mississippi)

Mellor deseño de mensaxes

"Batman: Kelley Jones Gallery Edition", deseñado por Josh Beatman / Brainchild Studios (Graphitti / DC)
"The Complete ZAP Comix Box Set", deseñado por Tony Ong (Fantagraphics)
"Little Nemo: Dream Another Dream", deseñado por Jim Rugg (Locust Moon)
'Street View', deseñado por Pascal Rabate (NBM / Comics Lit)
"Little Nemo completo de Winsor McCay", deseñado por Anna Tina Kessler (TASCHEN)


O contido do artigo adhírese aos nosos principios de ética editorial. Para informar dun erro faga clic en aquí.

Sexa o primeiro en opinar sobre

Deixa o teu comentario

Enderezo de correo electrónico non será publicado. Os campos obrigatorios están marcados con *

*

*

  1. Responsable dos datos: Miguel Ángel Gatón
  2. Finalidade dos datos: controlar SPAM, xestión de comentarios.
  3. Lexitimación: o seu consentimento
  4. Comunicación dos datos: os datos non serán comunicados a terceiros salvo obrigación legal.
  5. Almacenamento de datos: base de datos aloxada por Occentus Networks (UE)
  6. Dereitos: en calquera momento pode limitar, recuperar e eliminar a súa información.