Premios Harvey 2010

Os gañadores do prestixioso Premios Harvey, entre os que se recollen por Kirkman e Vivir mortoE Robert migalla como o mellor debuxante.

MELLOR GUIONISTA

- Jason Aaron, "Scalped", Vertigo / DC Comics
- Geoff Johns, "Blackest Night", DC Comics
- Robert Kirkman, "The Walking Dead", imaxe Comics
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw", Amulet Books
- Mark Waid, "Irredeemable", Boom! Estudios

MELLOR CAIXÓN

- Robert Crumb, "Libro do Xénese", WW Norton
- Guy Davis, "Bprd: Deusa Negra", Cómics de Dark Horse
- Brian Fies, "O que lle pasou ao mundo de mañá?", Abrams ComicArts
- David Petersen, "Mouse Guard: Winter 1152?, Archaia Studios Press
- Frank Quitely, "Batman And Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detective Comics", DC Comics

MELLOR AUTOR COMPLETO

- Darwyn Cooke, "Richard Stark's Parker: The Hunter", IDW
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw", Amulet Books
- Roger Langridge, "The Muppet Show Comic Book", Boom! Estudios
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Panteón
- Seth, "George Sprott (1894-1975)", debuxado e trimestral

MELLOR MARCADOR

- Chris Eliopoulos, historias de "Franklin Richards: Son of a Genius", Marvel Comics
- Brian Fies, "O que lle pasou ao mundo de mañá?", Abrams ComicArts
- Thomas Mauer, "Rapture", Dark Horse Comics
- David Mazzucchelli, "Asterios Polyp", Panteón
- Richard Starkings, "Elephantmen", Image Comics

MELLOR TINTOR

- Oclair Albert, "Blackest Night", DC Comics
- Steve Ellis, "High Moon", Zuda / DC Comics
- Klaus Janson, "Amazing Spider-Man", Marvel Comics
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw", Amulet Books
- Mark Morales, "Thor", Marvel Comics

MELLOR COLORISTA

- Brian Fies, "O que lle pasou ao mundo de mañá?", Abrams ComicArts
- Steve Hamaker, "Bone: Crown Of Horns", Graphix
- Laura Martin, "The Rocketeer: The Complete Adventures", IDW
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Panteón
- Dave Stewart, "BPRD: Black Goddess", Dark Horse Comics

MELLOR PORTADISTA

- Jenny Frison, "O soñador", IDW
- Mike Mignola, "Hellboy: A noiva do inferno", Cómics de Dark Horse
- Michael Avon Oeming, "Mice Templar: Destiny, Part I", imaxe Comics
- Frank Quitely, "Batman And Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detective Comics", DC Comics

MELLOR NOVO TALENTO

- Kevin Cannon, "Far Arden", Top Shelf
- Rob Guillory, "Chew", Image Comics
- Reinhard Kleist, "Johnny Cash: I See A Darkness", Abrams ComicArts
- Nathan Schreiber, "Act-I-Vate: Power Out", http://act-i-vate.com
- Matthew Weldon, "New Brighton Archeological Society", Image Comics

MELLOR SERIE NOVA

- "Batman And Robin", DC Comics
- "Chew", Imaxe Cómics
- "Irredeemable", Boom! Estudios
- "Sweet Tooth", Vertigo / DC Comics
- "Non escrito", Vertigo / DC Comics

MELLOR SERIE INDEFINIDA O MINI SERIE

- "Beasts Of Burden", Cómics de Dark Horse
- "Diario dun neno Wimpy", Amulet Books
- "Ganges", Fantagraphics Books
- "Invencible", Image Comics
- "Scalped", Vertigo / DC Comics
- "The Walking Dead", Image Comics

A MELLOR PUBLICACIÓN ORIXINAL PARA LECTORES MOZOS

- "Amuleto: maldición de gardista", Graphix
- "Diario dun neno Wimpy # 3: A última palla", Amulet Books
- "Os adultos son mudos", Libros de Hyperion
- "O cómic de Muppet Show", Boom! Estudios
- "New Brighton Archeological Society", Image Comics
- "3-2-3 Axencia de detectives", Amulet Books

MELLOR ANTOLOXÍA

- "Act-I-Vate", http://act-i-vate.com
- "Voo # 6 ?, Villard
- "Popgun # 3 ?, Image Comics
- "Contos estraños", Marvel Comics
- "Wednesday Comics", DC Comics

MELLOR ÁLBUM ORIXINAL

- "Asterios Polyp", de David Mazucchelli, Panteón
- "Libro do xénese", de Robert Crumb, WW Norton
- "George Sprott (1894-1975)", de Seth, Drawn and Quarterly
- "Footnotes In Gaza", de Joe Sacco, Metropolitan Books
- "Puntadas", de David Small, WW Norton
- "O que lle pasou ao mundo de mañá?", De Brian Fies, Abrams ComicArts

MELLOR ÁLBUM LANCADO ANTERIORMENTE

- "AD: New Orleans After The Diluvio", de Josh Neufeld, Panteón
- "Collected Essex County", de Jeff Lemire, Top Shelf
- "Graveslinger", de Shannon Denton, Jeff Mariotte, John Cboins e Nina Sorat, IDW
- "Masterpiece Comics", de R. Sikoryak, debuxado e trimestral
- "Mice Templar Volume 1", de Bryan JL Glass e Michael Avon Oeming, Image Comics

MELLOR VIÑETA OU TIRA DE PRENSA

- "Cul-De-Sac", de Richard Thompson, Universal Press Syndicate
- "Foxtrot", de Bill Amend, Universal Press Syndicate
- "Get Fuzzy" de Darby Conley, United Feature Syndicate
- "Mutts" de Patrick McDonnell, King Features Syndicate
- "Perlas antes dos porcos", de Stephan Pastis, United Feature Syndicate

MELLOR PROXECTO DE REEDICIÓN DE MATERIAL NACIONAL

- "O mellor de Simon e Kirby", de Joe Simon e Jack Kirby; editado por Steve Saffel, Titan Books
- "Humbug", ideado e editado por Harvey Kurtzman e creado por Harvey Kurtzman, Jack Davis, Will Elder, Al Jaffee e Arnold Roth; editado por Gary Groth, Fantagraphics Books
- "Rip Kirby", de Alex Raymond; editado por Dean Mullaney, IDW
- "The Rocketeer: The Complete Adventures" de Dave Stevens; editado por Scott Dunbier, IDW
- "The Toon Treasury Of Classic Children's Comics", editado por Art Spiegelman e Francoise Mouly, Abrams ComicsArt

MELLOR EDICIÓN AMERICANA DE MATERIAL ESTRANXEIRO

- "A arte de Osamu Tezuka: Deus do manga", de Helen McCarthy, Abrams ComicArts
- "Manga Kamishibai", de Eric P. Nash, Abrams ComicArts
- "O fotógrafo", de Emmanuel Guibert, Didier LeFevre e Frederic Lemercier, primeiro segundo
- "Plutón: Urasawa X Tezuka", de Naoki Urasawa e Takashi Nagasaki, Viz Media
- "20th Century Boys", de Naoki Urasawa, Viz Media

MELLOR CÓMIC EN LÍNEA

- “¡Alerta! A Vagrant “, de Kate Beaton
- "High Moon", de Steve Ellis, David Gallaher e Scott O. Brown
- "Power Out", de Nathan Schreibe
- "PvP" de Scott Kurtz
- "Sen título", de Cameron Stewart

PREMIO ESPECIAL PARA O HUMOR NO CÓMIC

- Evan Dorkin e Jill Thompson, "Bestias da carga", Dark Horse Books
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw", Amulet Books
- Roger Landridge, "The Muppet Show Comic Book", Boom! Estudios
- Bryan Lee O'Malley, "Scott Pilgrim # 5?", Oni Press
- Andrew Pepoy, "As aventuras de Simone e Ajax: A Christmas Caper", ComicMix

PREMIO ESPECIAL Á EXCELENCIA EN PRESENTACIÓN

- "Arte de Harvey Kurtzman: o xenio tolo dos cómics", de Denis Kitchen e Paul Buhle, Abrams ComicArts
- "As nenas de Brinkley: o mellor dos debuxos animados de Nell Brinkley de 1913-1940?, Editado por Trina Robbins, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894-1975)", de Seth, Drawn and Quarterly
- "The Rocketeer: The Complete Adventures", de Dave Stevens, editado por Scott Dunbier, IDW
- "Secret Identity: The Fetish Art Of Superman's Co-Creator Joe Shuster", editado por Craig Yoe, Abrams ComicArts
- "Wednesday Comics", editado por Mark Chiarello, DC Comics

MELLOR PRESENTACIÓN BIOGRÁFICA, HISTÓRICA O DE XORNAL

- "Alter-ego", editado por Roy Thomas, TwoMorrows
- "Arte de Harvey Kurtzman: o xenio tolo dos cómics", de Denis Kitchen e Paul Buhle, Abrams ComicArts
- "O mellor de Simon e Kirby", de Joe Simon e Jack Kirby; editado por Steve Saffel, Titan Books
- "The Comics Journal", editado por Gary Groth, Michael Dean e Kristy Valenti, Fantagraphics Books
- "Underground Classics", de James Danky e Denis Kitchen, Abrams ComicArts

MELLOR NÚMERO DE UNIDADE OU HISTORIA

- "Alec: Os anos teñen pantalóns", de Eddie Campbell, Top Shelf
- "Asterios Polyp", de David Mazucchelli, Panteón
- "Ganges # 3?, De Kevin Huizenga, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894-1975)", de Seth, Drawn and Quarterly
- "Jonah Hex # 50?, Escrito por Jimmy Palmiotti e Justin Gray, debuxo de Darwyn Cooke, DC Comics
- "Richard Stark's Parker: The Hunter", de Darwyn Cooke, IDW
- "O que lle pasou ao mundo de mañá?", De Brian Fies, Abrams ComicArts

PREMIO DICK GIORDANO A HUMANITARIA DO ANO

Tim Sale e Jerry Robinson

PREMIO DE INICIATIVA HEROI A UNHA VIDA

Walt simonson


O contido do artigo adhírese aos nosos principios de ética editorial. Para informar dun erro faga clic en aquí.

Sexa o primeiro en opinar sobre

Deixa o teu comentario

Enderezo de correo electrónico non será publicado. Os campos obrigatorios están marcados con *

*

*

  1. Responsable dos datos: Miguel Ángel Gatón
  2. Finalidade dos datos: controlar SPAM, xestión de comentarios.
  3. Lexitimación: o seu consentimento
  4. Comunicación dos datos: os datos non serán comunicados a terceiros salvo obrigación legal.
  5. Almacenamento de datos: base de datos aloxada por Occentus Networks (UE)
  6. Dereitos: en calquera momento pode limitar, recuperar e eliminar a súa información.