Nomeados aos premios Eisner 2011


de Newsarama descubrimos os nomeados aos prestixiosos Premios Eisner deste ano, con DC liderando o ranking con 14 candidaturas. A agradable sorpresa atopámola na categoría de Mellor Pintor, onde é nomeado Marcador de posición de Juanjo Guarnido por blacksad.

MELLOR CONTO CURTO
"Bart o catro de xullo", de Peter Kuper, en Bart Simpson # 54 (Bongo)
"Batman, en truco para o espantallo", de Billy Tucci, no DCU Halloween Special 2010 (DC)
"Cinderela", de Nick Spencer e Rodin Esquejo, en Fractured Fables (Silverline Books / Image)
"Hamburguesas para un", de Frank Stockton, en Popgun vol. 4 (Imaxe)
"Carapuchiña vermella", de Bryan Talbot e Camilla d'Errico, en Fractured Fables (Silverline Books / Image)
"Post Mortem", de Greg Rucka e Michael Lark, en I Am an Avenger # 2 (Marvel)

MELLOR NÚMERO ÚNICO
O cabo, de Joe Hill, Jason Ciaramella e Zack Howard (IDW)
Fables # 100, de Bill Willingham, Mark Buckingham e outros (Vertigo / DC)
Hellboy: Double Feature of Evil, de Mike Mignola e Richard Corben (Dark Horse)
Locke & Key: Claves do Reino # 1: "Sparrow", de Joe Hill e Gabriel Rodriguez (IDW)
Soldado descoñecido # 21: "A Gun in Africa", de Joshua Dysart e Rick Veitch (Vertigo / DC)

MELLOR SERIE
Chew, de John Layman e Rob Guillory (Imaxe)
Eco, de Terry Moore (Abstract Studio)
Locke & Key, de Joe Hill e Gabriel Rodriguez (IDW)
Glorias da mañá, de Nick Spencer e Joe Eisma (Shadowline / Image)
Naoki Urasawa's 20th Century Boys, de Naoki Urasawa (VIZ Media)
Scalped, por Jason Aaron e RM Guéra (Vertigo / DC)

MELLOR SERIE LIMITADA
Baltimore: The Plague Ships, de Mike Mignola, Christopher Golden e Ben Stenbeck (Dark Horse)
Cinderella: From Fabletown with Love, de Chris Roberson e Shawn McManus (Vertigo / DC)
Daytripper, de Fábio Moon e Gabriel Bá (Vertigo / DC)
Joe the Barbarian, de Grant Morrison e Sean Murphy (Vertigo / DC)
Stumptown, de Greg Rucka e Matthew Southworth (Oni)

MELLOR SERIE NOVA
American Vampire, de Scott Snyder, Stephen King e Rafael Albuquerque (Vertigo / DC)
iZombie, de Chris Roberson e Michael Allred (Vertigo / DC)
Marineman, por Ian Churchill (Imaxe)
Glorias da mañá, de Nick Spencer e Joe Eisma (Shadowline / Image)
Superboy, de Jeff Lemire e Pier Gallo (DC)

MELLOR PUBLICACIÓN PARA NENOS
Amelia Earhart: This Broad Ocean, de Sara Stewart Taylor e Ben Towle (Center for Cartoon Studies / Disney / Hyperion)
Amelia Rules!: True Things (Os adultos non queren que os nenos saiban), de Jimmy Gownley (Atheneum / Simon & Schuster)
Binky to the Rescue de Ashley Spires (Kids Can Press)
Scratch9 de Rob M. Worley e Jason T. Kruse (Ape Entertainment)
Tiny Titans, de Art Baltazar e Franco (DC)
The Unsinkable Walker Bean, de Aaron Renier (primeiro segundo)

MELLOR PUBLICACIÓN XUVENIL
Ghostopolis, por Doug TenNapel (Scholastic Graphix)
Hereville: How Mirka Got Her Sword, de Barry Deutsch (Amulet Books)
Return of the Dapper Men, de Jim McCann e Janet Lee (Archaia)
Sorriso, de Raina Telgemeier (Scholastic Graphix)
Yummy: The Last Days of a Southside Shorty, de G. Neri e Randy DuBurke (Lee & Low)

MELLOR POST DE HUMOR
Afrodisiaco, de Jim Rugg e Brian Maruca (Adhouse)
Comic Book Guy: The Comic Book, de Ian Boothby, John Delaney e Dan Davis (Bongo)
Bebendo no cine, de Julia Wertz (Three Rivers Press / Crown)
Pensaba que serías máis divertido, de Shannon Wheeler (BOOM!)
Literatura: competindo sen éxito contra a TV desde 1953, de Dave Kellett (Small Fish Studios)
Prime Baby, de Gene Luen Yang (primeiro segundo)

MELLOR ANTOLOXÍA
The Anthology Project, editado por Joy Ang e Nick Thornborrow (Lucidity Press)
Corea como vista por 12 creadores, editada por Nicolas Finet (Fanfare • Ponent Mon)
Cidade líquida, vol. 2, editado por Sonny Liew e Lim Cheng Tju (Imaxe)
Mouse Guard: Legends of the Guard, editado por Paul Morrissey e David Petersen (Archaia)
Trickster: Native American Tales, editado por Matt Dembicki (Fulcrum Books)

MELLOR CÓMIC DIXITAL
Abominable Charles Christopher, de Karl Kerschl
O feixón de Travis Hanson
Lackadaisy de Tracy Butler
Max Overacts de Caanan Grall
O paraíso de Zahra, de Amir e Khalil

MELLOR TRABALLO BASADO NA REALIDADE
Foi a guerra das trincheiras, de Jacques Tardi (Fantagraphics)
Imaxe isto: O libro do mono miopio, de Lynda Barry (debuxado e trimestral)
Saídas especiais: A Graphic Memoir, de Joyce Farmer (Fantagraphics)
Treasury of XXth Century Murder: The Terrible Axe Man of New Orleans, de Rick Geary (NBM)
Two Generals, de Scott Chantler (McClelland e Stewart)
You Never Know Book 2: Collateral Damage, de Carol Tyler (Fantagraphics)

MELLOR NOVELA GRÁFICA (ORIXINAL)
Elmer de Gerry Alanguilan (SLG)
Buscar a Frank e o seu amigo: traballo inédito de Clarence 'Otis' Dooley, de Melvin Goodge (Curio & Co.)
Market Day, de James Sturm (debuxado e trimestral)
Return of the Dapper Men, de Jim McCann e Janet Lee (Archaia)
Wilson, de Daniel Clowes (debuxado e trimestral)

MELLOR NOVELA GRÁFICA (COMPILACIÓN)
The Amazing Screw-on Head and Other Curious Objects, de Mike Mignola (Dark Horse)
Beasts of Burden: Animal Rites, de Evan Dorkin e Jill Thompson (Dark Horse)
Motel Art Improvement Service, de Jason Little (Dark Horse)
The Simpsons / Futurama Crossover Crisis, de Ian Boothby, James Lloyd e Steve Steere Jr. (Abrams Comicarts)
Tumor, de Joshua Hale Fialkov e Noel Tuazon (Archaia)
Wednesday Comics, editado por Mark Chiarello (DC)

MELLOR ADAPTACIÓN
A Divina Comedia de Dante, adaptada por Seymour Chwast (Bloomsbury)
O pequeno príncipe, de Antoine de Saint-Exupéry, adaptado por Joann Sfar (Houghton Mifflin Harcourt)
The Wonderful Land of Oz, de L. Frank Baum, adaptado por Eric Shanower e Skottie Young (Marvel)
7 mil millóns de agullas, vols. 1 e 2, adaptado de Needle de Hal Clement por Nobuaki Tadano (vertical)
Silverfin: A James Bond Adventure, adaptado por Charlie Higson e Kev Walker (Disney / Hyperion Books)

MELLOR PROXECTO DE RECUPERACIÓN DE TIRAS DE PRENSA OU COLECCIÓN
Archie: The Complete Daily Newspaper Strips, 1946–1948, de Bob Montana, editado por Greg Goldstein (IDW)
40: A Doonesbury Retrospective, de GB Trudeau (Andrews McMeel)
Krazy Kat de George Heriman: unha celebración dos domingos, editado por Patrick McDonnell e Peter Maresca (Sunday Press Books)
Polly and Her Pals Complete Sunday Comics, vol. 1 de Cliff Sterrett, editado por Dean Mullaney (IDW)
Capitán fácil de Roy Crane, vol. 1, editado por Rick Norwood (Fantagraphics)

MELLORES CÓMICOS PROXECTO DE RECUPERACIÓN DE TIRAS OU COLECCIÓN
The Rocketeer Artist's Edition, de Dave Stevens, editado por Scott Dunbier (IDW)
O horror! O horror! Os cómics que o goberno non quería que leas, editado por Jim Trombetta (Abrams Comicart)
A colección Incal Classic, de Alexandro Jodorowsky e Moebius (Humanoides)
Lynd Ward: Six Novels in Woodcuts, editado por Art Spiegelman (The Library of America)
Trece "Going on Eighteen", de John Stanley (Drawn & Quarterly)

MELLOR EDICIÓN DE MATERIAL ESTRANXEIRO
Foi a guerra das trincheiras, de Jacques Tardi (Fantagraphics)
The Killer: Modus Vivendi, de Matz e Luc Jacamon (Archaia)
O rei das moscas, primeiro libro: Hallorave, de Mezzo e Pirus (Fantagraphics)
O rei pirata máis pequeno, de David B. e Pierre Mac Orlan (Fantagraphics)
Salvatore de Nicolas De Crecy (NBM)

MELLOR EDICIÓN DE MATERIAL ASIÁTICO
Ayako, de Osamu Tezuka (vertical)
Bunny Drop, de Yumi Unita (Yen Press)
Un soño borracho e outras historias, de Moto Hagio (Fantagraphics)
Casa das cinco follas, de Natsume Ono (VIZ Media)
Naoki Urasawa's 20th Century Boys, de Naoki Urasawa (VIZ Media)

MELLOR GUIONISTA
Ian Boothby, Comic Book Guy: The Comic Book; Comics Futurama # 47-50; Simpsons Comics # 162, 168; Simpsons Super Spectacular # 11-12 (Bongo)
Joe Hill, Lock & Key (IDW)
John Layman, Chew (Imaxe)
Jim McCann, Retorno dos homes Dapper (Archaia)
Nick Spencer, Morning Glories, Shuddertown, Forgetless, Existence 3.0 (Imaxe)

MELLOR AUTOR COMPLETO
Dan Clowes, Wilson (debuxado e trimestral)
Darwyn Cooke, Richard Stark's Parker: The Outfit (IDW)
Joe Kubert, Dong Xoai, Vietnam 1965 (AD)
Terry Moore, Echo (Estudio abstracto)
James Sturm, Día do mercado (sorteado e trimestral)
Naoki Urasawa, os nenos do século XX de Naoki Urasawa (VIZ Media)

MELLOR EQUIPO DE CAIXÓN OU ​​DE CAIXÓN
Richard Corben, Hellboy (Dark Horse)
Stephen DeStefano, Lucky in Love Book One: A Poor Man's Story (Fantagraphics)
Rob Guillory, Chew (Imaxe)
Gabriel Rodriguez, Locke & Key (IDW)
Skottie Young, The Wonderful Land of Oz (Marvel)

MELLOR PINTOR (ARTISTA MULTIMEDIA) (INTERIOR)
Lynda Barry, Imaxe isto: O libro do mono miopio (debuxado e trimestral)
Brecht Evens, The Wrong Place (debuxado e trimestral)
Juanjo Guarnido, Blacksad (Dark Horse)
Janet Lee, Return of the Dapper Men (Archaia)
Eric Liberge, On the Odd Hours (NBM)
Carol Tyler, You Never Know Book 2: Collateral Damage (Fantagraphics)

MELLOR PORTADISTA
Rodin Esquejo, Morning Glories (Shadowline / Image)
Dave Johnson, Abe Sapien: A chaira abisal (cabalo escuro); Soldado descoñecido (Vértigo / DC); Punisher / Max, Deadpool (Marvel)
Mike Mignola, Hellboy, Baltimore: The Plague Ships (Dark Horse)
David Petersen, Mouse Guard: Legends of the Guard (Archaia)
Yuko Shimizu, The Unwritten (Vertigo / DC)

MELLOR COLORISTA
Jimmy Gownley, Amelia Rules!: True Things (Adultos non queren que os nenos saiban), Amelia Rules!: The Tweenage Guide to Not Being Unpopular, de Jimmy Gownley (Atheneum / Simon & Schuster)
Metaphrog (Sandra Marrs e John Chalmers), Louis: Night Salad (Metaphrog)
Dave Stewart, Hellboy, BPRD, Baltimore, Let Me In (Dark Horse); Detective Comics (DC); Greendale de Neil Young, Daytripper, Joe the Barbarian (Vertigo / DC)
Hilary Sycamore, Cidade dos espías, resistencia, cabina, campamento cerebral, ladróns de Salomón (primeiro segundo)
Chris Ware, Acme Novelty Library 20: Lint (debuxado e trimestral)

MELLOR MARCADOR
Darwyn Cooke, Richard Stark's Parker: The Outfit (IDW)
Dan Clowes, Wilson (debuxado e trimestral)
Jimmy Gownley, Amelia Rules!: True Things (Adultos non queren que os nenos saiban), Amelia Rules!: The Tweenage Guide to Not Being Unpopular, de Jimmy Gownley (Atheneum / Simon & Schuster)
Todd Klein, Fables, The Unwritten, Joe the Barbarian, iZombie (Vertigo / DC); Tom Strong and the Robots of Doom (WildStorm / DC); SHIELD (Marvel); Driver for the Dead (Radical)
Doug TenNapel, Ghostopolis (Scholastic Graphix)
Chris Ware, Acme Novelty Library 20: Lint (debuxado e trimestral)

MELLOR PUBLICACIÓN XORNALÍSTICA EN CÓMIC
Alter Ego, editado por Roy Thomas (TwoMorrows)
The Beat, producida por Heidi MacDonald
ComicBook Resources, producido por Jonah Weiland
ComicsAlliance, producida por Laura Hudson
The Comics Reporter, producido por Tom Spurgeon
USA Today Sección de banda deseñada, do editor de entretemento Life Section Dennis Moore; Líder da sección de banda deseñada, John Geddes

MELLOR LIBRO DE CÓMIC
Doonesbury and the Art of GB Trudeau, de Brian Walker (Yale University Press)
Lume e auga: Bill Everett, o submarino e o nacemento dos cómics Marvel, de Blake Bell (Fantagraphics)
A arte estrañamente convincente de Denis Kitchen, de Denis Kitchen e Charles Brownstein, editado por John Lind e Diana Schutz (Dark Horse Books)
Shazam! A Idade de Ouro do mortal máis poderoso do mundo, de Chip Kidd e Geoff Spear (Abrams Comicarts)
75 anos de DC Comics: The Art of Modern Mythmaking, de Paul Levitz (TASCHEN)

MELLOR DESEÑO
Edición do artista Rocketeer de Dave Stevens, deseñada por Randall Dahlk (IDW)
Polly and Her Pals Complete Sunday Comics, vol. 1, deseñado por Lorraine Turner e Dean Mullaney (IDW)
Return of the Dapper Men, deseñado por Todd Klein (Archaia)
75 Years of DC Comics: The Art of Modern Mythmaking, deseñado por Josh Baker (TASCHEN)
Two Generals, deseñado por Jennifer Lum (McClelland e Stewart)

SALÓN DA FAMA (selección de xuíces)
Ernie Bushmiller
Jack jackson
Martín Nodell
Barrio de Lynd


O contido do artigo adhírese aos nosos principios de ética editorial. Para informar dun erro faga clic en aquí.

Sexa o primeiro en opinar sobre

Deixa o teu comentario

Enderezo de correo electrónico non será publicado. Os campos obrigatorios están marcados con *

*

*

  1. Responsable dos datos: Miguel Ángel Gatón
  2. Finalidade dos datos: controlar SPAM, xestión de comentarios.
  3. Lexitimación: o seu consentimento
  4. Comunicación dos datos: os datos non serán comunicados a terceiros salvo obrigación legal.
  5. Almacenamento de datos: base de datos aloxada por Occentus Networks (UE)
  6. Dereitos: en calquera momento pode limitar, recuperar e eliminar a súa información.