2012 gañadores de Harvey

Mellor sinalista

Chris Eliopoulos, Fear Itself, Marvel Comics
Laura Lee Gulledge, Páxina de Paige, Amulet Books
Todd Klein, SHIELD: Architects Of Forever, Marvel Comics
David Lanphear, Vingadores secretos, cómics Marvel
Jason Shiga, Empire State: Unha historia de amor (ou non), Abrams ComicArts

Mellor colorista

Elizabeth Breitweiser, Capitán América e Bucky, Marvel Comics
Francesco Francavilla, Black Panther: The Man Without Fear, Marvel Comics
Sunny Gho, artefactos, vaca superior
Dave Mccaig, A Magdalena, Top Cow
Dave Stewart, Hellboy: The Fury, Dark Horse

Mellor banda sindical ou banda deseñada

Bizarro, Dan Piraro, sindicado por King Features Syndicate
Cul De Sac, Richard Thompson, sindicado por Universal Press Syndicate
Doonesbury, Garry Trudeau, sindicado por Universal Press Syndicate
Mutts, Patrick McDonnell, sindicado por King Features Syndicate
Pearls Before Swine, Stephen Pastis, sindicado por United Feature Syndicate

Mellor cómic web

Battlepug Mike Norton
Bucko, Erika Moen e Jeff Parker
Delilah Dirk e o tenente turco, Tony Cliff
Gronk, Katie Cook
¡Hark! A Vagrant, Kate Beaton

Mellor edición americana de material estranxeiro

Aventuras de Herge, debuxado e trimestral
The Killer Vol. 3: Modus Vivendi !, Archaia Entertainment
A biblioteca de Manara Vol. 1: verán indio e outras historias, Dark Horse
En diante cara ás nosas nobres mortes, debuxado e trimestral
Partido único, empatado e trimestral

Mellor Inker

Laura Lee Gulledge, Páxina de Paige, Amulet Books
Mark Morales, Thor, Marvel Comics
Sal Regla, A Magdalena, Top Cow
Joe Rivera, Daredevil, Marvel Comics
Jason Shiga, Empire State: Unha historia de amor (ou non), Abrams ComicArts

Mellor serie nova

Anxo e fe, cabalo escuro
Home Animal, DC Comics
Daredevil, Marvel Comics
Última mortal, mellor vaca
Ozma de Oz, Marvel Comics
Rachel Rising, Estudio abstracto

Mellor promesa ou novo talento

Nick Bradshaw, X-Men asombrosos, Marvel Comics
Nathan Edmondson, Quen é Jake Ellis ?, Comics de imaxe
Laura Lee Gulledge, Páxina de Paige, Amulet Books
Justin Jordan, O estraño talento de Luther Strode, Image Comics
Sara Pichelli, Ultimate Spider-Man, Marvel Comics

Premio especial de humor en banda deseñada

Kate Beaton, Hark! A Vagrant, edición impresa de Drawn & Quarterly
Evan Dorkin, leite e queixo: produtos lácteos malos, cabalo escuro
Jeff Kinney, Diario dun neno Wimpy: febre da cabina, libros de amuletos
Roger Langridge, Snarked, Kaboom!
Lela Lee, Contos de fadas para nenas enfadadas, cómics de Abrams

Mellor publicación gráfica orixinal para mozos lectores

A pantasma de Anya, primeiro segundo
Diario dun neno Wimpy: febre da cabina, libros de amuletos
Fraggle Rock, Archaia
Místico, Marvel Comics
Ozma de Oz, Marvel Comics
Snarked, Kaboom!

Mellor álbum gráfico lanzado previamente

Grandes preguntas, elaboradas e trimestrais
Dark Tower Omnibus, Marvel Comics
O raio da morte, debuxado e trimestral
Ecos, Top Cow
Revista PS: o mellor do mantemento preventivo mensual, Abrams Comicarts
SHIELD: Architects of Forever, Marvel Comics

Mellor antoloxía

Dark Horse Presents, editado por Various, Dark Horse
Voo # 8, editado por Kazu Kibuishi, Villard Books
O contacontos de Jim Henson, editado por Nate Cosby, Archaia Entertainment
Shame Itself, editado por Tom Brennan, Marvel Comics
Someday Funnies, editado por Michael Choquette, Abrams ComicArts

Mellor proxecto de reedición doméstica

Blackjacked e pistola azoutada: un crime non paga carteleira, Dark Horse
Os cómics: a colección completa, Abrams ComicArts
Flash definitivo Gordon e Jungle Jim, IDW
Mickey Mouse de Walt Disney (Biblioteca Floyd Gottfredson), Fantagraphics
Edición de artista The Mighty Thor de Walt Simonson, IDW

Mellor artista de portada

John Tyler Christopher, artefactos, vaca superior
Marcos Martin, Daredevil, Marvel Comics
Paolo Rivera, Daredevil, Marvel Comics
Mark Simpson (Jock), Detective Comics, DC Comics
JH Williams, Batwoman, DC Comics

Mellor presentación biográfica, histórica ou xornalística

Alan Moore: Contacontos, Universe Books
The Comics Journal, Fantagraphics
Genius Isolated: A vida e a arte de Alex Toth, IDW
Edición do goberno: banda deseñada para a xente, década de 1940 a 2000, cómics de Abrams
Revista PS: o mellor do mantemento preventivo mensual, Abrams ComicArts

Premio especial á excelencia na presentación

O conto de area de Jim Henson, deseñado por Eric Skillman, Archaia Entertainment
Revista PS: o mellor do mantemento preventivo mensual, seleccionado por Eddie Campbell, Abrams ComicArts
Parker de Richard Stark: a edición Martini, deseñado por Darwyn Cooke, IDW
Someday Funnies, editado por Michael Choquette, Abrams ComicArts
Edición de artista The Mighty Thor de Walt Simonson, editada por Scott Dunbier, IDW

Mellor álbum gráfico orixinal

Empire State: unha historia de amor (ou non), Abrams ComicArts
Habibi, Libros do Panteón
Kung Fu Infinito, Producións Top Shelf
O conto de area de Jim Henson, Archaia Entertainment
One Soul, Oni Press
Páxina de Paige, Amulet Books

Mellor serie regular

Chew, John Layman e Rob Guillory, Image Comics
Robo atómico e a pantasma da estación X, cómics de Red 5
Daredevil, Marvel Comics
Diario dun neno Wimpy: febre da cabina, libros de amuletos
Ecos, Top Cow
Rachel Rising, Estudio abstracto

Mellor guionista

Joshua Fialkov, Ecos, Top Cow
Laura Lee Gulledge, Páxina de Paige, Amulet Books
Jeff Lemire, Animal Man, DC Comics
Jason Shiga, Empire State: Unha historia de amor (ou non), Abrams Comicarts
Mark Waid, Daredevil, Marvel Comics

Mellor debuxante

Paolo Rivera, Daredevil, Marvel Comics
Chris Samnee, Capitán América e Bucky, Marvel Comics
Jason Shiga, Empire State: Unha historia de amor (ou non), Abrams Comicarts
Craig Thompson, Habibi, Pantheon Books
JH Williams, Batwoman, DC Comics

Mellor debuxante

Kate Beaton, Hark! A Vagrant, edición impresa por Drawn & Quarterly
Jeremy Haun, Pilot Season: The Beauty # 1, Image Comics
Jeff Kinney, Diario dun neno Wimpy: febre da cabina, libros de amuletos
Roger Langridge, Snarked, Kaboom!
Comfort Love & Adam Withers, Rainbow In The Dark
Craig Thompson, Habibi, Pantheon Books

Mellor número ou historia autoconclusiva

Daredevil # 7, Marvel Comics
Ecos # 5, Top Cow
Ganges # 4, Fantagraphics
A Directiva Patria, Top Shelf Productions
O conto de area de Jim Henson, Archaia Entertainment
Nervio óptico # 12, debuxado e trimestral
Zorro Rides Again # 1, Dynamite Comics

Fuente: Zona negativa.


O contido do artigo adhírese aos nosos principios de ética editorial. Para informar dun erro faga clic en aquí.

Sexa o primeiro en opinar sobre

Deixa o teu comentario

Enderezo de correo electrónico non será publicado. Os campos obrigatorios están marcados con *

*

*

  1. Responsable dos datos: Miguel Ángel Gatón
  2. Finalidade dos datos: controlar SPAM, xestión de comentarios.
  3. Lexitimación: o seu consentimento
  4. Comunicación dos datos: os datos non serán comunicados a terceiros salvo obrigación legal.
  5. Almacenamento de datos: base de datos aloxada por Occentus Networks (UE)
  6. Dereitos: en calquera momento pode limitar, recuperar e eliminar a súa información.