Hispanaj aŭtoroj en la oficiala selektado de Angoulême 2014

Max, Jaime Martín, David Aja kaj Carlos Giménez sur la listo de la Angulema 2014 Oficiala Sekcio.

La listo kun la verkoj elektitaj en la diversaj listoj de la Festivalo de Angoulême 2014, unu el la plej prestiĝaj sendube. Sendepende de la nombro da bonaj titoloj, kiuj aspiras gajni la premion en sia Oficiala Sekcio, Notindas, ke ĝis kvar hispanaj aŭtoroj eniras ĉi tiun urĝoliston. Ili estas Carlos Gimenez, kiu jam ricevis la Heredaĵan Premion por Paracuellos antaŭ tri jaroj, por la franca eldono de Malbonaj Tempoj: Madrido 36-39 (peco de albumo, kiun mi forte rekomendas), Jaime Martin bonvolu La Silentaj Militoj, David aja por la unua volumo de Akcipitro-Okulo kiel bonaj recenzoj li daŭre foriras kaj maks por lia plej nova kaj longe atendita verko, vaporo. Gratulon al vi ĉiuj, ĉar sendube ĉi tiu rekono, kio ajn okazos, meritas. Tiam mi lasas vin kun la kompleta listo:

OFICIA ELEKTADO

Ainsi se tut Zarathoustra, de Nicolas Wild (La Boite à bulles/Arte Editions)
Annie Sullivan & Hellen Keller, de Joseph Lambert (ça et là / Cambourakis)
L'attaque des titans, de Hajime Isayama (Pika)
C'est toi ma mamam?, De Alison Bechdel (Denoël Graphic)
Carnet du pérou, de Fabcarou (Ses pieds sous terre)
Cesare de Fuyumi Soryo (Ki-oon)
Charlie 9, de Richard Guérineau kaj Jean Teulé (Delcourt)
Le chien qui louche, de Etienne Davodeau (Futuropolis)
Venu prima, de Alfred (Delcourt) LIMITO
Findato, de Laurent-Frédéric Bollée kaj Christian Rossi (Glénat)
L'étranger, de Jacques Ferrandez (Gallimard)
Fenetres sur rue, de Pascal Rabaté (Soleil)
Fuzz kaj Pluck prenas 2
Splitsville de Ted Stearn (Cornelius)
Protektokulvitroj, de Tetsuya Toyoda (Ki-oon)
Goliato, de Tom Gauld (L'Association)
Les Guerres silenteuses, de Jaime Martín (Dupuis)
Hawkeye tome 1 Ma vie est une arme, de Matt Fraction, David Aja kaj Javier Pulido (Panini)
En Dio Ni Fidas, de Winshluss (Les Requins Marteaux)
Jonathan Tome 1 - Celle qui fut, de Cosey (Le Lombard)
Kililana Song-tomo 2, de Benjamin Flao (Futuropolis)
Lastman Tome 1, de Balak, Michaël Sanlaville kaj Bastien Vivès (Casterman)
Le Livre de Léviathan, de Peter Blegvad (L'Apocalypse)
Macanudo volumo 4, de Liniers (La Pastèque)
Ĝenro Mauvais, de Chloé Cruchaudet (Delcourt)
Mon ami Dahmer, de Derf Backderf (ça et là)
Verko Volumo 1, de Satoshi Kon (Imho)
Paco les mains rouges tome 1, de Éric Sagot kaj Fabien Vehlmann (Dargaud)
Un petit détour et autres racontars tome 3, de Gwen de Bonneval kaj Hervé Tanquerelle (Sarvacane)
La proprieto, de Rutu Modan (Actes Sud BD)
Le roi des mouches tome 3 - Sourire suivant, de Mezzo kaj Pirus (Glénat)
Take 1 Saga, de Fiona Staples kaj Brian K. Vaughan (Urbaj Bildstrioj / Dargaud)
Les temps mauvais - Madrido 1936-1939, de Carlos Giménez (Fluide Glacial)
La tendresse des pierres, de Marion Fayolle (Magnani)
Vaporo, de Max (L'Apocalypse)
Les voleurs de Carthage take 1 - Le serment du Tophet, de Appollo kaj Hervé Tanquerelle (Dargaud)

JUNA SELEKTO

Agito Cosmos tome 2 - Pro Humanitae, de Fabien Mense kaj Milhaud (Glénat)
Battling Boy take 1, de Paul Pope (Dargaud)
Carnets de Cerise tome 2 - Le Livre d'Hector, de Joris Chamblain kaj Aurélie Neyret (Soleil) Détective Rollmops, de Renaud Farace kaj Olivier Philipponneau (The Hoochie Coochie)
Jane, le renard et moi, de Isabelle Arsenault kaj Fanny Britt (La Pastèque)
Kairos prenas 1, de Ulysse Malassagne (Ankama) Klaw prenas 1 - Eveil, de Joël Jurion kaj Antoine Ozanam (Le Lombard)
Louca tomo 1 - Puĉo d'envoi, de Bruno Dequier (Dupuis)
Le Monde de Milo tomo 1, de Christophe Ferreira kaj Richard Marazano (Dargaud)
Space Brothers volumo 1, de Chûya Koyama (Pika)
Walhalla tome 1 - Terre d'écueils, de Marc Lechuga kaj Nicolas Pothier (Glénat / Treize etrange)
Zita, la fille de l'espace - Tome 1, de Ben Hatke (Rue de Sèvres)

HEREDA SELEKTO

Amy kaj Jordanio de Mark Beyer (Cambourakis)
Vakero Henk, de Kamagurka kaj Herr Seele (Frémok)
Fritz la Kato, de Robert Crumb (Cornélius)
Frontline Combat take 2, de Harvey Kurtzman kaj aliaj (Akileos)
Jack Kirby-antologio, de Jack Kirby kaj aliaj (Urban Comics / Dargaud)
Melodio, de Sylvie Rancourt (Ego comme X)
Nancy - 1943-1945, de Ernie Bushmiller (Actes Sud / L'An 2)
Poissons en Eaux troubles, de Susumu Katsumata (Le Lézard Noir)
Spirou de Y. Chaland, de Yves Chaland (Dupuis)
Les trois royaumes, de Luo Guanzhong (Eldonoj Fei)

NIGRA ELEKTADO

Heartbreak Valley, de Simon Roussin (Eldonoj 2024)
Lartigues et Prevert, de Benjamin Adam (La Pastèque)
Ma Révérence, de Wilfrid Lupano kaj Rodguen (Delcourt) Skvama volumo 8 - Le Prix du salut, de Jason Aaron kaj RM Guéra (Urbaj Bildstrioj / Dargaud)
Tyler Cross, de Brüno kaj Fabien Nury (Dargaud)

Pliaj informoj - Carlos Giménez premiita en Angoulême

Fonto - xonxoworld


La enhavo de la artikolo aliĝas al niaj principoj de redakcia etiko. Por raporti eraron alklaku Ĉi tie.

Estu la unua por komenti

Lasu vian komenton

Via retpoŝta adreso ne estos eldonita.

*

*

  1. Respondeculo pri la datumoj: Miguel Ángel Gatón
  2. Celo de la datumoj: Kontrola SPAM, administrado de komentoj.
  3. Legitimado: Via konsento
  4. Komunikado de la datumoj: La datumoj ne estos komunikitaj al triaj krom per laŭleĝa devo.
  5. Stokado de datumoj: Datumbazo gastigita de Occentus Networks (EU)
  6. Rajtoj: Iam ajn vi povas limigi, retrovi kaj forigi viajn informojn.