Nomumita por la Eisner 2014

Nomumita por la Eisner 2014

Plian jaron la kandidatoj de la prestiĝaj (la plej multaj) premioj Eisner estis anoncitaj kaj alian jaron ni havas la ĉeeston de niaj aŭtoroj. Ĉi-kaze David Aja ripetas, ke tiaokaze li fariĝos unu el la kutimaj kandidatoj, kaj por la unua fojo ni vidas du nomojn de galicaj aŭtoroj, tiujn de la granda Emma Ríos pro ŝia laboro en Bela Mortiga kaj tiu de José Domingo ( aŭ Joe Sunday kiel li volas esti nomata nun) por la eldono de Aventuroj de japana oficeja laboristo. Gratulon pro la nura fakto esti inter la eblaj gajnintoj de ĉiuj tri! La plena listo estas jena:

Plej bona novelo
"Iru Strigoj", de Adrian Tomine, ĉe Optika Nervo # 13 (Desegnita & Kvaronjara)
"Marso por Resti", de Brett Lewis kaj Cliff Chiang, en Witching Hour (DC)
"Ĉemara Hejmo", de Josh Simmons, en Kutimo # 1 (Olea)
"Sentitola", de Gilbert Hernandez, en Amo kaj Raketoj: Novaj Rakontoj # 6 (Fantagraphics)
"Kiam Via Domo Brulas, Vi Devus Brosi Viajn Dentojn", de Matthew Inman, theoatmeal.com/comics/house

Plej bona unuopa numero
Demeter de Becky Cloonan (memeldonita)
Hawkeye n-ro 11: "Pico Estas Mia Komerco", de Matt Fraction kaj David Aja (Marvel)
Amo kaj Raketoj: Novaj Rakontoj # 6, de Gilbert Hernandez kaj Jaime Hernandez (Fantagraphics)
Viewotron n-ro 2, de Sam Sharpe (memeldonita)
Watson kaj Holmes # 6, de Brandon Easton kaj N. Steven Harris (Novaj Paradigmaj Studioj)

Por vidi la kandidatojn en la ceteraj kategorioj, simple alklaku Daŭrigu legadon.

Plej bona serio
Oriente de Okcidento, de Jonathan Hickman kaj Nick Dragotta (Bildo)
Hawkeye, de Matt Fraction kaj David Aja (Marvel)
Nenie Viroj, de Eric Stephenson kaj Nate Bellegarde (Bildo)
Sagao, de Brian K. Vaughan kaj Fiona Staples (Bildo)
Seksaj krimuloj, de Matt Fraction kaj Chip Zdarsky (Bildo)

Plej bona Limigita Serio
La Nigra Skarabo: Sen Eliro, de Francesco Francavilla (Nekonata Ĉevalo)
Pli malvarma, de Paul Tobin kaj Juan Ferreyra (Nekonata Ĉevalo)
47 Ronin, de Mike Richardson kaj Stan Sakai (Nekonata Ĉevalo)
Trillium, de Jeff Lemire (Vertiĝo / PK)
La Vekiĝo, de Scott Snyder kaj Sean Murphy (Vertiĝo / PK)

Plej bona Nova Serio
Altaj Krimoj, de Christopher Sebela kaj Ibrahim Moustafa (Monkeybrain)
Lazaro, de Greg Rucka kaj Michael Lark (Bildo)
Rataj Reĝinoj, de Kurtis J. Wiebe kaj Roc Upchurch (Bildo / Ombra Linio)
Seksaj krimuloj, de Matt Fraction kaj Chip Zdarsky (Bildo)
Watson kaj Holmes, de Karl Bollers, Rick Leonardi, Paul Mendoza kaj aliaj (Novaj Paradigmaj Studioj)

Plej bona Infana Eldonaĵo (ĝis 7 jaroj)
Benjamin Bear en Brilaj Ideoj, de Philippe Coudray (TOON Books)
La Granda Malseka Balono, de Liniers (TOON Books)
Itty Bitty Hellboy, de Art Baltazar kaj Franco (Nekonata ĉevalo)
Stranga Anaso, de Cecil Castellucci kaj Sara Varon (Unua Dua)
La Tago Malantaŭen de Otto, de Frank Cammuso (kun Jay Lynch) (TOON Books)

Plej bona Junulara Eldonaĵo (inter 8 kaj 12 jaroj)
La Aventuroj de Superheroa Knabino, de Faith Erin Hicks (Nekonata Ĉevalo)
Hilda kaj la Birdo-Parado, de Luke Pearson (Nobrow)
Jane, la Vulpo, kaj Mi, de Fanny Britt kaj Isabelle Arsenault (Terligno)
La Perdita Knabo, de Greg Ruth (Graphix / Scholastic)
Musgardisto: Legendoj de la Gardisto, vol. 2, redaktita de David Petersen, Paul Morrissey kaj Rebecca Taylor (Archaia / BOOM!)
Stelmilito: Akademio Jedi, de Jeffrey Brown (Lerneja)

Plej bona Publikaĵo por Adoleskantoj (13-17 jaroj)
Battling Boy, de Paul Pope (Unua Dua)
Bluffton: Miaj Someroj kun Buster, de Matt Phelan (Candlewick)
Boksistoj kaj Sanktuloj, de Gene Luen Yang (Unua Dua)
Hundoj de Milito, de Sheila Keenan kaj Nathan Fox (Graphix / Scholastic)
Marto (Libro Unu), de John Lewis, Andrew Aydin kaj Nate Powell (Supra Breto)
Templano, de Jordan Mechner, LeUyen Pham kaj Alex Puviland (Unua Dua)

Plej bona ŝerca eldonaĵo
La Aventuroj de Superheroa Knabino, de Faith Erin Hicks (Nekonata Ĉevalo)
La Kompleta Donkiixoto, de Miguel de Cervantes kaj Rob Davis (SelfMadeHero)
La (Vera!) Historio de Arto, de Sylvain Coissard kaj Alexis Lemoine (SelfMadeHero)
La Eta Princino de Vader de Jeffrey Brown (Kroniko)
Vi ĉiuj estas nur ĵaluzaj pri mia jetpako, de Tom Gauld (Drawn & Quarterly)

Plej bona Cifereca Bildstrio
Kiel la Korvo-Muŝoj, de Melanie Gillman, www.melaniegillman.com
Malsukcesa Ĉielo, de Dax Tran-Caffee, failingsky.com
Altaj Krimoj, de Christopher Sebela kaj Ibrahim Moustafa (Monkeybrain), www.monkeybraincomics.com/titles/high-crimes/
La Lasta Mekanika Monstro de Brian Fies, lastmechanicalmonster.blogspot.com
La Avenkaĉo de Matthew Inman, theoatmeal.com

Plej bona Antologio
Dark Horse Presents, redaktita de Mike Richardson (Dark Horse)
Nobrow # 8: Histerio, redaktita de Sam Arthur kaj Alex Spiro (Nobrow)
Eksterleĝa Teritorio, redaktita de Michael Woods (Bildo)
Fuma Signalo, redaktita de Gabe Fowler (Dezerta Insulo)
Thrilling Adventure Hour, de Ben Acker, Ben Blacker kaj aliaj (Archaia / BOOM!)

Plej Bona Verkobaza Laboro
A Bag of Marbles, de Joseph Joffo, Kris kaj Vincent Bailly (Grafika Universo / Lerner)
La Kvina Beatle: La Rakonto de Brian Epstein, de Vivek J. Tiwary, Andrew C. Robinson kaj Kyle Baker (M-Gazetaro / Nekonata Ĉevalo)
Hip Hop Family Tree, vol. 1 de Ed Piskor (Fantagraphics)
Marto (Libro Unu), de John Lewis, Andrew Aydin kaj Nate Powell (Supra Breto)
Hodiaŭ Estas la Lasta Tago de Via Ripozo, de Ulli Lust (Fantagraphics)
Woman Rebel: The Margaret Sanger Story, de Peter Bagge (Desegnita & Kvaronjara)

Plej bona Grafika Albumo (Nova)
Bluffton: Miaj Someroj kun Buster, de Matt Phelan (Candlewick)
La Enciklopedio de Frua Tero, de Isabel Greenberg (Malgranda, Bruna)
Good Dog de Graham Chaffee (Fantagraphics)
Hejmsopiro de Jason Walz (Tinto Press)
La Posedaĵo, de Rutu Modan (Desegnita & Kvaronjara)
Militfratoj, de Sharon McKay kaj Daniel LaFrance (Annick Press)

Pli bona adapto de alia rimedo
La Kastelo, de Franz Kafka, adaptita de David Zane Mairowitz kaj Jaromír 99 (SelfMadeHero)
La Kompleta Donkiixoto, de Miguel de Cervantes, adaptita de Rob Davis (SelfMadeHero)
Django Unchained, adaptita de Quentin Tarantino, Reginald Hudlin, RM Guéra kaj aliaj (PK / Vertiĝo)
Parker de Richard Stark: Slayground, de Donald Westlake, adaptita de Darwyn Cooke (IDW)
La Stranga Rakonto de Panorama Insulo, de Edogawa Rampo, adaptita de Suehiro Maruo (Lasta Ekspiro)

Plej bona Grafika Albumo (Reeldono)
La Fiinsekto, de John Arcudi kaj Jonathan Case (Nekonata Ĉevalo)
Mansekigado en Ameriko kaj Aliaj Rakontoj, de Ben Katchor (Panteono)
Heck de Zander Cannon (Supra Breto)
Julio's Day, de Gilbert Hernandez (Fantagraphics)
RASL, de Jeff Smith (Bildstriaj Libroj)
Solo: La Luksoklasa Eldono, redaktita de Mark Chiarello (PK)

Plej bona Projekto de Eldono de Gazeto
Barnaby, vol. 1 de Crockett Johnson, redaktita de Philip Nel kaj Eric Reynolds (Fantagraphics)
Skippy Daily Comics de Percy Crosby, vol. 2: 1928–1930, redaktita de Jared Gardner kaj Dean Mullaney (LOAC / IDW)
Princo Kuraĝaj vol'oj. 6-7, de Hal Foster, redaktita de Kim Thompson (Fantagraphics)
Society Is Nix: Gleeful Anarchy at the Dawn of the American Comic Strip, redaktita de Peter Maresca (Sunday Press)
Tarzan: La Kompleta Gazeta Strio de Russ Manning, vol. 1, redaktita de Dean Mullaney (LOAC / IDW)
Gravulo: La Freneza Mondo de Vergilio Partĉ, redaktita de Jonathan Barli (Fantagraphics)

Plej bona projekto pri reeldono de komiksoj
Plej bona de la Artista Eldono de EC, redaktita de Scott Dunbier (IDW)
Kantino Kate, de Matt Baker (Canton Street Press)
En la tagoj de la mafio, de Jack Kirby (PK)
Eldono de MAD-Artisto, redaktita de Scott Dunbier (IDW)
Eldono de The Spirit Artist de Will Eisner, redaktita de Scott Dunbier (IDW)

Plej bona Usona Eldono de Fremda Materialo
Aventuroj de Japana Komercisto, de Jose Domingo (Nobrow)
Diable Ĉi tiu Milito! de Jacques Tardi kaj Jean-Pierre Verney (Fantagraphics)
Okazaĵoj en la Nokto, Libro Unu, de David B. (Necivilizitaj Libroj)
Hodiaŭ Estas la Lasta Tago de Via Ripozo, de Ulli Lust (Fantagraphics)
Kiam David Perdis Sian Voĉon, de Judith Vanistendael (SelfMadeHero)

Plej bona Usona Eldono de Fremda Materialo (Azio)
La Koro de Tomaso, de Moto Hagio (Fantagraphics)
La misteraj subteraj viroj, de Osamu Tezuka (PictureBox)
Showa: Historio de Japanio, 1926–1939, de Shigeru Mizuki (Desegnita kaj Kvaronjara)
Pintkunveno de la dioj, vol. 4, de Yemmakura Baku kaj Jiro Taniguchi (Fanfaro / Ponent Mon)
Utsubora: La Rakonto de Romanverkisto, de Asumiko Nakamura (Vertikala)

Plej bona skriptisto
Kelly Sue DeConnick, Bela Mortiga (Bildo); Captain Marvel (Mirindaĵo)
Matt Fraction, Seksaj Krimuloj (Bildo); Hawkeye, Fantastic Four, FF (Mirindaĵo)
Jonathan Hickman, Oriente de Okcidento, La Projektoj Manhattan (Bildo); Avengers, Infinity (Marvel)
Scott Snyder, Batman (PK); American Vampire, The Wake (PK / Vertiĝo)
Eric Stephenson, Nenie Viroj (Bildo)
Brian K. Vaughan, Sagao (Bildo)

Plej bona Plena Aŭtoro
sabel Greenberg, La Enciklopedio de Frua Tero (Malgranda, Bruna)
Jaime Hernandez, Amo kaj Raketoj Novaj Rakontoj # 6 (Fantagraphics)
Terry Moore, Rachel Rising (Abstrakta Studio)
Luke Pearson, Hilda kaj la Birdo-Parado (Nobrow)
Matt Phelan, Bluffton: Miaj Someroj kun Buster (Candlewick)
Judith Vanistendael, Kiam David Perdis Sian Voĉon (SelfMadeHero)

Plej bona Desegnisto / Inker
Nate Bellegarde, Nenie Viroj (Bildo)
Nick Dragotta, Oriente de Okcidento (Bildo)
Sean Murphy, La Maldormo (PK / Vertiĝo)
Nate Powell, marto (Libro Unu) (Supra Breto)
Emma Ríos, Bela Mortiga (Bildo)
Thomas Yeates, Leĝo de la Dezerto Naskita: Grafika Romano (Bantam)

Plej bona Plasta / Multmedia Artisto
Andrew C. Robinson, La Kvina Beatle (Nekonata Ĉevalo)
Sonia Sanchéz, Jen mi estas (Kapŝtono)
Fiona Staples, Sagao (Bildo)
Ive Svorcina, Toro (Mirindaĵo)
Marguerite Van Cook, 7 Mejloj dua (Fantagraphics)
Judith Vanistendael, Kiam David Perdis Sian Voĉon (SelfMadeHero)

Plej bona kovrilartisto
David Aja, Hawkeye (Mirindaĵo)
Mike Del Mundo, X-Men Legacy (Mirindaĵo)
Sean Murphy / Jordie Belaire, La Maldormo (PK / Vertiĝo)
Emma Ríos, Bela Mortiga (Bildo)
Chris Samnee, Daredevil (Mirindaĵo)
Fiona Staples, Sagao (Bildo)

Plej bona koloristo
Jordie Bellaire, The Manhattan Projects, Nowhere Men, Pretty Deadly, Nulo (Bildo); La Masivo (Malhela Ĉevalo); Tom Strong (PK); X-Files Sezono 10 (IDW); Captain Marvel, Journey into Mystery (Mirindaĵo); Numbercruncher (Titano); Kvanta kaj Ligneca (Kuraĝa)
Steve Hamaker, Mylo Xyloto (Bongo), Fremduloj en Paradizo 20-a Datreveno-Numero 1 (Abstrakta studio), RASL (Bildstriaj Libroj)
Matt Hollingsworth, Hawkeye, Daredevil: End of Days (Mirindaĵo); La Vekiĝo (PK / Vertiĝo)
Frank Martin, Oriente de Okcidento (Bildo)
Dave Stewart, Abe Sapien, Baltimoro: La Infera Trajno, BPRD: Infero sur la Tero, Conan la Barbaro, Hellboy: Infero sur la Tero, La Masivo, La Shaolin Vakero, Sledmartelo 44 (Nekonata ĉevalo)

Plej bona signokreanto
Darwyn Cooke, Parker de Richard Stark: Slayground (IDW)
Carla Speed ​​McNeil, Malbonaj Domoj; Trovanto en Dark Horse Presents (Nekonata Ĉevalo)
Terry Moore, Rachel Rising (Abstrakta Studio)
Ed Piskor, Hip Hop Genealogia Arbo (Fantagrafiko)
Britt Wilson, Adventure Time kun Fiona kaj Cake (kaBOOM!)

Plej bona isticurnalisma Eldonaĵo pri Bildstrioj
Rimedoj pri Komiksoj, produktitaj de Jonah Weiland
The Comics Journal numero 302, redaktita de Gary Groth kaj Kristy Valenti (Fantagraphics)
Bildstrioj kaj Kolao de Zainab Akhtar
Multiversity Comics, redaktita de Matthew Meylikhov
tcj.com, redaktita de Dan Nadel kaj Timothy Hodler (Fantagraphics)

Plej bona Komikso
Al Capp: Vivo kontraŭa, de Michael Schumacher kaj Denis Kitchen (Bloomsbury)
La Arto de Rubo Goldberg, elektita de Jennifer George (Abrams ComicArts)
Kunmiksaĵo: Retrospektivo de Bildstrioj, Grafikaĵoj kaj Ĉifonoj, de Art Spiegelman (Desegnita & Kvaronjara)
Geniulo, Ilustrita: La Vivo kaj Arto de Alex Toth, de Dean Mullaney kaj Bruce Canwell (LOAC / IDW)
La Amo kaj Raketoj-Kunulo, redaktita de Marc Sobel kaj Kristy Valenti (Fantagraphics)

Plej bona didaktika / akademia laboro
Kontraŭfremda bildo en usonaj pulpoj kaj komiksoj, 1920–1960, de Nathan Vernon Madison (McFarland)
Nigraj Bildstrioj: Politiko de Raso kaj Reprezentado, redaktita de Sheena C. Howard kaj Ronald L. Jackson II (Bloomsbury)
Desegnaĵo el Vivo: Memoro kaj Subjektiveco en Komika Arto, redaktita de Jane Tolmie (University Press de Misisipo)
Internacia Revuo por Komika Arto, redaktita de John A. Lent
La Superheroa Leganto, redaktita de Charles Hatfield, Jeet Heer, kaj Kent Worcester (University Press de Misisipo)

Pli bona projektado
The Art of Rube Goldberg (La Arto de Rubo Goldberg), dizajnita fare de Chad W. Beckerman (Abrams ComicArts)
Beta Testado de la Apokalipso, projektita de Tom Kaczynski (Fantagraphics)
Geniulo, Ilustrita: La Vivo kaj Arto de Alex Toth, desegnita de Dean Mullaney (LOAC / IDW)
La Granda Milito: 1 julio 1916: La Unua Tago de la Batalo ĉe la Somme: Panoramo, de Joe Sacco, projektita de Chin-Yee Lai (Norton)
Malgranda Tommy Perdita, Libro 1, desegnita de Cole Closser (Koyama)


La enhavo de la artikolo aliĝas al niaj principoj de redakcia etiko. Por raporti eraron alklaku Ĉi tie.

Estu la unua por komenti

Lasu vian komenton

Via retpoŝta adreso ne estos eldonita.

*

*

  1. Respondeculo pri la datumoj: Miguel Ángel Gatón
  2. Celo de la datumoj: Kontrola SPAM, administrado de komentoj.
  3. Legitimado: Via konsento
  4. Komunikado de la datumoj: La datumoj ne estos komunikitaj al triaj krom per laŭleĝa devo.
  5. Stokado de datumoj: Datumbazo gastigita de Occentus Networks (EU)
  6. Rajtoj: Iam ajn vi povas limigi, retrovi kaj forigi viajn informojn.