Nominirani za nagradu Eisner za 2011. godinu


od Newsarama saznali smo za nominirane za prestižne Eisner Awards ove godine, sa DC vodeći na ljestvici sa 14 nominacija. Ugodno iznenađenje nalazi se u kategoriji Najbolji slikar, gdje je nominiran Slika rezerviranog mjesta Juanjo Guarnido por blacksad.

NAJBOLJA KRATKA PRIČA
"Bart četvrtog jula", Peter Kuper, u Bart Simpsonu # 54 (Bongo)
Billy Tucci “Batman u triku za strašilo” na DCU Halloween Special 2010 (DC)
"Pepeljuga", Nick Spencer i Rodin Esquejo, u Fractured Fables (Silverline Books / Image)
"Hamburgeri za jednog", Frank Stockton, u Popgun vol. 4 (slika)
"Crvenkapa", Bryan Talbot i Camilla d'Errico, u Fractured Fables (Silverline Books / Image)
"Post Mortem", Greg Rucka i Michael Lark, u I Am Avenger # 2 (Marvel)

NAJBOLJI JEDINSTVENI BROJ
Rt, Joe Hill, Jason Ciaramella i Zack Howard (IDW)
Fables # 100, Billa Willinghama, Marka Buckinghama i drugih (Vertigo / DC)
Hellboy: Dvostruka osobina zla, Mike Mignola i Richard Corben (Tamni konj)
Locke & Key: Ključevi kraljevstva br. 1: "Vrabac", Joea Hilla i Gabriela Rodrigueza (IDW)
Nepoznati vojnik br. 21: "Pištolj u Africi", Joshua Dysart i Rick Veitch (Vertigo / DC)

NAJBOLJA SERIJA
Chew, John Layman i Rob Guillory (Slika)
Echo, Terry Moore (Apstraktni studio)
Locke & Key, Joe Hill i Gabriel Rodriguez (IDW)
Jutarnje slave, Nick Spencer i Joe Eisma (Shadowline / Image)
Naoki Urasawa's XX Century Boys, Naoki Urasawa (VIZ Media)
Scalped, Jason Aaron i RM Guéra (Vertigo / DC)

NAJBOLJA OGRANIČENA SERIJA
Baltimore: Brodovi kuge, Mike Mignola, Christopher Golden i Ben Stenbeck (Tamni konj)
Pepeljuga: Iz Fabletowna s ljubavlju, Chrisa Robersona i Shawna McManusa (Vertigo / DC)
Daytripper, Fábio Moon i Gabriel Bá (Vertigo / DC)
Joe the Barbarian, Grant Morrison i Sean Murphy (Vertigo / DC)
Stumptown, Greg Rucka i Matthew Southworth (Oni)

NAJBOLJA NOVA SERIJA
Američki vampir, Scotta Snydera, Stephena Kinga i Rafaela Albuquerquea (Vertigo / DC)
iZombie, Chris Roberson i Michael Allred (Vertigo / DC)
Marineman, Ian Churchill (Slika)
Jutarnje slave, Nick Spencer i Joe Eisma (Shadowline / Image)
Superboy, Jeff Lemire i Pier Gallo (DC)

NAJBOLJA DJECA PUBLIKACIJA
Amelia Earhart: This Broad Ocean, Sara Stewart Taylor i Ben Towle (Centar za studije crtanih filmova / Disney / Hyperion)
Amelia pravila!: Istinite stvari (odrasli ne žele da djeca znaju), Jimmy Gownley (Atheneum / Simon & Schuster)
Binky to the Rescue Ashley Spiers (Kids Can Press)
Scratch9 - Rob M. Worley i Jason T. Kruse (Ape Entertainment)
Tiny Titans, Art Baltazar i Franco (DC)
Nepotopivi grah šetača, Aaron Renier (prva druga)

NAJBOLJA OBJAVA MLADIH
Ghostopolis, Doug TenNapel (Scholastic Graphix)
Hereville: Kako je Mirka dobila svoj mač, Barry Deutsch (Amulet Books)
Povratak Dapper Men, Jim McCann i Janet Lee (Archaia)
Osmijeh, Raina Telgemeier (Scholastic Graphix)
Ukusan: Posljednji dani Southside Shortyja, G. Neri i Randy DuBurke (Lee & Low)

NAJBOLJA HUMOR POST
Afrodizijak, Jim Rugg i Brian Maruca (Adhouse)
Strip momak: Strip, Ian Boothby, John Delaney i Dan Davis (Bongo)
Piće u filmovima, Julia Wertz (Three Rivers Press / Crown)
Mislila sam da ćete biti smiješniji, autor Shannon Wheeler (BUM!)
Literatura: Neuspješno nadmetanje protiv televizije od 1953., Dave Kellett (Small Fish Studios)
Prime Baby, Gene Luen Yang (prva druga)

NAJBOLJA ANTOLOGIJA
Antologijski projekt, uredili Joy Ang i Nick Thornborrow (Lucidity Press)
Koreju pogledalo 12 kreatora, urednik Nicolas Finet (Fanfare • Ponent Mon)
Liquid City, vol. 2, uredili Sonny Liew i Lim Cheng Tju (slika)
Mišja straža: Legende straže, urednici Paul Morrissey i David Petersen (Archaia)
Trickster: Indijanske priče, urednik Matt Dembicki (Fulcrum Books)

NAJBOLJI DIGITALNI STRIP
Odvratni Charles Christopher, Karl Kerschl
Grah Travisa Hansona
Lackadaisy Tracy Butler
Max Overacts Caanan Grall
Zahrin raj, Amira i Halila

NAJBOLJI RAD ZASNOVAN NA STVARNOSTI
Bio je to rat rovova, Jacques Tardi (Fantagraphics)
Slikajte ovo: Kratkovidna knjiga majmuna, Lynda Barry (nacrtano i tromjesečno)
Posebni izlazi: Grafički memoari, Joyce Farmer (Fantagraphics)
Riznica ubistva XX. Vijeka: Užasni čovjek sa sjekirom New Orleansa, Rick Geary (NBM)
Dva generala, Scott Chantler (McClelland i Stewart)
Nikad nećete saznati knjigu 2: Kolateralna šteta, Carol Tyler (Fantagraphics)

NAJBOLJI GRAFIČKI ROMAN (ORIGINAL)
Elmer, Gerry Alanguilan (SLG)
Pronalaženje Franka i njegovog prijatelja: Ranije neobjavljeno djelo Clarencea 'Otisa' Dooleyja, de Melvina Goodgea (Curio & Co.)
Market Day, James Sturm (crtano i tromjesečno)
Povratak Dapper Men, Jim McCann i Janet Lee (Archaia)
Wilson, Daniel Clowes (Crtano i tromjesečno)

NAJBOLJI GRAFIČKI ROMAN (KOMPILACIJA)
Nevjerovatna zavrtana glava i drugi znatiželjni predmeti, Mike Mignola (Tamni konj)
Bursts Beasts: Animal Rites, Evan Dorkin i Jill Thompson (Tamni konj)
Motel Art Improvement Service, Jason Little (Tamni Konj)
Kriza križanja Simpsona / Futurame, Ian Boothby, James Lloyd i Steve Steere Jr. (Abrams Comicarts)
Tumor, Joshua Hale Fialkov i Noel Tuazon (Archaia)
Stripovi od srijede, urednik Mark Chiarello (DC)

NAJBOLJA ADAPTACIJA
Danteova božanska komedija, adaptacija Seymour Chwast (Bloomsbury)
Mali princ, Antoine de Saint-Exupéry, adaptacija Joann Sfar (Houghton Mifflin Harcourt)
Čudesna zemlja Oz, L. Frank Baum, adaptacija Eric Shanower i Skottie Young (Marvel)
7 milijardi igala, sv. 1 i 2, adaptirano iz Hal Clementove igle, Nobuaki Tadano (okomito)
Silverfin: Avantura Jamesa Bonda, adaptacija Charlie Higson i Kev Walker (Disney / Hyperion Books)

PROJEKT OBNOVE NAJBOLJIH PRESA ILI ZBIRKA
Archie: The Complete Daily Newspaper Strips, 1946–1948, Bob Montana, urednik Greg Goldstein (IDW)
40: Retrospektiva Doonesburyja, GB Trudeau (Andrews McMeel)
Krazy Kat Georgea Herimana: Proslava nedjelje, urednici Patrick McDonnell i Peter Maresca (Sunday Press Books)
Polly i njezine drugarice dovršavaju nedjeljni strip, vol. 1, Cliff Sterrett, urednik Dean Mullaney (IDW)
Kapetan Roya Cranea Easy, vol. 1, uredio Rick Norwood (Fantagraphics)

NAJBOLJE STRIKE PROJEKAT OBNOVE ILI ZBIRKA LICA
Dave Stevens 'The Rocketeer Artist's Edition, urednik Scott Dunbier (IDW)
Užas! Užas! Stripovi koje vlada nije htjela da čitate!, Urednik Jim Trombetta (Abrams Comicart)
Klasična kolekcija Incal, Alexandra Jodorowskyja i Moebiusa (Humanoidi)
Lynd Ward: Šest romana u drvorezima, priredio Art Spiegelman (Američka biblioteka)
Trinaest "Going on Eighteen", John Stanley (nacrtano i tromjesečje)

NAJBOLJE IZDANJE STRANOG MATERIJALA
Bio je to rat rovova, Jacques Tardi (Fantagraphics)
Ubica: Modus Vivendi, Matz i Luc Jacamon (Archaia)
Kralj muha, Knjiga prva: Hallorave, Mezzo i Pirus (Fantagraphics)
Najmlađi gusarski kralj, David B. i Pierre Mac Orlan (Fantagraphics)
Salvatore, Nicolas De Crécy (NBM)

NAJBOLJE IZDANJE AZIJSKOG MATERIJALA
Ayako, Osamu Tezuka (vertikalno)
Bunny Drop, Yumi Unita (Yen Press)
Pijani san i druge priče, Moto Hagio (Fantagraphics)
Kuća pet listova, Natsume Ono (VIZ Media)
Naoki Urasawa's XX Century Boys, Naoki Urasawa (VIZ Media)

NAJBOLJI SCENARIS
Ian Boothby, momak iz stripa: Strip; Futurama Comics # 47–50; Simpsons Comics # 162, 168; Simpsons Super Spectacular # 11–12 (Bongo)
Joe Hill, brava i ključ (IDW)
John Layman, Chew (slika)
Jim McCann, Povratak Dapper Men (Archaia)
Nick Spencer, Jutarnje slave, Shuddertown, Forgetless, Existence 3.0 (slika)

NAJBOLJI CIJELI AUTOR
Dan Clowes, Wilson (Crtano i tromjesečno)
Darwyn Cooke, Parker Richarda Starka: Odjeća (IDW)
Joe Kubert, Dong Xoai, Vijetnam 1965. (DC)
Terry Moore, Echo (Apstraktni studio)
James Sturm, Market Day (crtano i tromjesečno)
Naoki Urasawa, dječaci 20. stoljeća Naoki Urasawa (VIZ Media)

NAJBOLJI EKIPA LADICE ILI LADICE SA TINTOM
Richard Corben, Hellboy (Tamni konj)
Stephen DeStefano, Lucky in Love Book One: Priča siromaha (Fantagraphics)
Rob Guillory, Chew (slika)
Gabriel Rodriguez, Locke & Key (IDW)
Skottie Young, čudesna zemlja Oz (Marvel)

NAJBOLJI SLIKAR (MULTIMEDIJSKI UMJETNIK) (INTERIJER)
Lynda Barry, slika na slici: Knjiga o majmunima sa kratkim pogledom (crtano i tromjesečno)
Brecht Evens, Pogrešno mjesto (crtano i tromjesečno)
Juanjo Guarnido, Blacksad (Tamni konj)
Janet Lee, Povratak Dapper Men (Archaia)
Eric Liberge, Neparnim satima (NBM)
Carol Tyler, Nikad nećete znati knjigu 2: Kolateralna šteta (fantagrafija)

NAJBOLJI PORTRET
Rodin Esquejo, Jutarnje slave (Shadowline / Image)
Dave Johnson, Abe Sapien: Bezdanska ravnica (Tamni konj); Nepoznati vojnik (Vertigo / DC); Punisher / Max, Deadpool (čudo)
Mike Mignola, Hellboy, Baltimore: Kužni brodovi (Tamni konj)
David Petersen, Mišji stražar: Legende straže (Archaia)
Yuko Shimizu, Nepisani (Vertigo / DC)

NAJBOLJI KOLORIST
Jimmy Gownley, Amelia Rules!: Istinite stvari (odrasli ne žele da djeca znaju), Amelia Rules!: Tweenage Guide da ne budemo nepopularni, Jimmy Gownley (Atheneum / Simon & Schuster)
Metaphrog (Sandra Marrs i John Chalmers), Louis: Noćna salata (Metaphrog)
Dave Stewart, Hellboy, BPRD, Baltimore, Pusti me unutra (Tamni konj); Detektivski strip (DC); Neil Young's Greendale, Daytripper, Joe the Barbarian (Vertigo / DC)
Hilary Sycamore, Grad špijuna, Otpor, Kabina, Brain Camp, Salomonovi lopovi (prva druga)
Chris Ware, Acme knjižnica novosti 20: Lint (crtano i tromjesečno)

NAJBOLJI MARKER
Darwyn Cooke, Parker Richarda Starka: Odjeća (IDW)
Dan Clowes, Wilson (Crtano i tromjesečno)
Jimmy Gownley, Amelia Rules!: Istinite stvari (odrasli ne žele da djeca znaju), Amelia Rules!: Tweenage Guide da ne budemo nepopularni, Jimmy Gownley (Atheneum / Simon & Schuster)
Todd Klein, Basne, Nepisani, Joe Barbarian, iZombie (Vertigo / DC); Tom Strong i roboti propasti (WildStorm / DC); ŠTIT (čudo); Vozač za mrtve (radikal)
Doug TenNapel, Ghostopolis (školski grafiks)
Chris Ware, Acme knjižnica novosti 20: Lint (crtano i tromjesečno)

NAJBOLJA OBJAVA ČASOPISA NA STRIPU
Alter Ego, urednik Roy Thomas (TwoMorrows)
The Beat, producent Heidi MacDonald
ComicBookResources, producent Jonah Weiland
ComicsAlliance, producentica Laura Hudson
Comics Reporter, producent Tom Spurgeon
Odjel stripa USA Today, urednik zabavnog odjeljenja Life Dennis Moore; Voditelj sekcije stripa, John Geddes

NAJBOLJA KNJIGA O STRIPU
Doonesbury i umjetnost GB Trudeau, Brian Walker (Yale University Press)
Vatra i voda: Bill Everett, Sub-Mariner, i rođenje Marvel Comicsa, Blake Bell (Fantagraphics)
Čudno privlačna umjetnost Denisa Kitchena, Denis Kuhinja i Charles Brownstein, urednici John Lind i Diana Schutz (Knjige o tamnim konjima)
Shazam! Zlatno doba najmoćnijeg smrtnika na svijetu, Chip Kidd i Geoff Spear (Abrams Comicarts)
75 godina DC stripa: Umjetnost modernog stvaranja mitova, Paul Levitz (TASCHEN)

NAJBOLJI DIZAJN
Dave Stevens 'The Rocketeer Artist's Edition, dizajnirao Randall Dahlk (IDW)
Polly i njezine drugarice dovršavaju nedjeljni strip, vol. 1, dizajnirali Lorraine Turner i Dean Mullaney (IDW)
Povratak daperskih ljudi, dizajner Todd Klein (Archaia)
75 godina DC stripa: Umjetnost modernog stvaranja mitova, dizajnirao Josh Baker (TASCHEN)
Dva generala, dizajnirala Jennifer Lum (McClelland & Stewart)

Dvorana slavnih (izbor sudija)
Ernie bushmiller
Jack jackson
martin nodell
Odeljenje Lynd


Sadržaj članka pridržava se naših principa urednička etika. Da biste prijavili grešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji komentarišete

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obavezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostuje Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.