Nominirani za nagradu Harvey za 2010. godinu

Kao i svake godine, nominirani osvojiti prestižnu Nagrade Harvey iz svijeta stripa. U ovom 2010, sretnici, u svakoj od više kategorija, su sljedeći:

NAJBOLJI SCENARIS

- Jason Aaron, "Skalpirani", Vertigo / DC Comics
- Geoff Johns, "Najcrnja noć", DC Comics
- Robert Kirkman, "The Walking Dead", Image Comics
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta br. 3: Posljednja slama", Amulet Books
- Mark Waid, "Nepopravljivo", Boom! Studija

NAJBOLJI LADICA

- Robert Crumb, "Knjiga postanka", WW Norton
- Guy Davis, "Bprd: Crna božica", Dark Horse Comics
- Brian Fies, „Šta se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?“, Abrams ComicArts
- David Petersen, "Čuvar miša: Zima 1152?", Archaia Studios Press
- Frank Qu Quite, "Batman i Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detektivski strip", DC Comics

NAJBOLJI CIJELI AUTOR

- Darwyn Cooke, "Parker Richarda Starka: Lovac," IDW
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta br. 3: Posljednja slama", Amulet Books
- Roger Langridge, „Strip o Muppet Showu“, Boom! Studija
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Panteon
- Seth, "George Sprott (1894-1975)", nacrtano i tromjesečnik

NAJBOLJI MARKER

- Chris Eliopoulos, priče „Franklin Richards: Sin genija“, Marvel Comics
- Brian Fies, „Šta se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?“, Abrams ComicArts
- Thomas Mauer, "Zanos", Stripovi tamnog konja
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Panteon
- Richard Starkings, "Slonovi", Image Comics

BEST INKER

- Oclair Albert, „Najcrnja noć“, DC Comics
- Steve Ellis, “High Moon”, Zuda / DC Comics
- Klaus Janson, "Čudesni Spider-Man", Marvel Comics
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta br. 3: Posljednja slama", Amulet Books
- Mark Morales, "Thor", Marvel Comics

NAJBOLJI KOLORIST

- Brian Fies, „Šta se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?“, Abrams ComicArts
- Steve Hamaker, "Bone: Crown Of Horns", Graphix
- Laura Martin, “The Rocketeer: The Complete Adventures”, IDW
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Panteon
- Dave Stewart, “BPRD: Crna božica,” Stripovi tamnog konja

NAJBOLJI PORTRET

- Jenny Frison, "The Dreamer", IDW
- Mike Mignola, "Hellboy: Paklena nevjesta", Stripovi tamnog konja
- Michael Avon Oeming, "Miševi templari: Sudbina, prvi dio", Image Stripovi
- Frank Qu Quite, "Batman i Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detektivski strip", DC Comics

NAJBOLJI NOVI TALENT

- Kevin Cannon, "Far Arden", gornja polica
- Rob Guillory, “Chew,” Image Comics
- Reinhard Kleist, "Johnny Cash: I See A Darkness", Abrams ComicArts
- Nathan Schreiber, „Act-I-Vate: Power Out“, http://act-i-vate.com
- Matthew Weldon, "Arheološko društvo New Brighton," Image Comics

NAJBOLJA NOVA SERIJA

- "Batman i Robin", DC Comics
- "Chew", Image Comics
- "Nepopravljivo", Boom! Studija
- "Slatki zub", Vertigo / DC Comics
- "Nepisano", Vertigo / DC Comics

NAJBOLJA NEODREĐENA SERIJA ILI MINI SERIJA

- "Beasts Of Burden", Stripovi tamnog konja
- "Dnevnik mršavog djeteta", Amulet Books
- "Ganges", Knjige o fantagrafiji
- "Nepobjedivi", Image Comics
- "Skalped", Vertigo / DC Comics
"The Walking Dead", Image Stripovi

NAJBOLJA IZVORNA OBJAVA ZA MLADE ČITATELJE

- "Amulet: Čuvar skladišta", Graphix
- "Dnevnik mršavog djeteta # 3: Posljednja slama", Amulet Books
- "Odrasli su glupi", Hiperion knjige
- "Strip knjige Muppet Show", Bum! Studija
- "New Brighton Archeological Society", Image Comics
- "Detektivska agencija 3-2-3", Amulet Books

NAJBOLJA ANTOLOGIJA

- “Act-I-Vate”, http://act-i-vate.com
- „Let 6?“, Villard
- "Popgun # 3?", Image Comics
- "Čudne priče", Marvel Comics
- "Stripovi od srede", DC stripovi

NAJBOLJI ORIGINALNI ALBUM

- "Asterios Polyp", David Mazucchelli, Panteon
- "Knjiga Postanka", Robert Crumb, WW Norton
- "George Sprott (1894-1975)", Seth, Drawn i Quarterly
- „Fusnote u Gazi“, Joe Sacco, Metropolitan Books
- "Šavovi", David Small, WW Norton
- “Šta se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?”, Brian Fies, Abrams ComicArts

NAJBOLJI PRETHODNO IZDANI ALBUM

- “AD: New Orleans After The Potop”, Josh Neufeld, Pantheon
- „Prikupljena okruga Essex“, autor Jeff Lemire, gornja polica
- “Graveslinger”, Shannon Denton, Jeff Mariotte, John Cboins i Nina Sorat, IDW
- „Strip remek-djela“, R. Sikoryak, Drawn and Quarterly
- „Miševi templari 1?“, Bryan JL Glass i Michael Avon Oeming, Image Comics

NAJBOLJA VINJETA ILI TISKAČA

- "Cul-De-Sac", Richard Thompson, Universal Press Syndicate
- "Foxtrot", Bill Amend, Universal Press Syndicate
- “Get Fuzzy”, Darby Conley, United Feature Syndicate
- “Mutts” Patricka McDonnella, King Features Syndicate
- „Biseri prije svinja“, Stephan Pastis, United Feature Syndicate

NAJBOLJI NACIONALNI PROJEKT REDUKCIJE MATERIJALA

- "The Best Of Simon And Kirby", Joe Simon i Jack Kirby; uredio Steve Saffel, Titan Books
- „Humbug“, osmislio i uredio Harvey Kurtzman, a kreirali Harvey Kurtzman, Jack Davis, Will Elder, Al Jaffee i Arnold Roth; uredio Gary Groth, Fantagraphics Books
- "Rip Kirby", Alex Raymond; uredio Dean Mullaney, IDW
- "The Rocketeer: The Complete Adventures", Dave Stevens; uredio Scott Dunbier, IDW
- "Toon Riznica klasičnih dječjih stripova", urednici Art Spiegelman i Francoise Mouly, Abrams ComicsArt

NAJBOLJE AMERIČKO IZDANJE STRANOG MATERIJALA

- "Umjetnost Osamua Tezuke: Bog mange", Helen McCarthy, Abrams ComicArts
- “Manga Kamishibai”, Eric P. Nash, Abrams ComicArts
- "Fotograf", Emmanuel Guibert, Didier LeFevre i Frederic Lemercier, prva druga
- „Pluton: Urasawa X Tezuka“, Naoki Urasawa i Takashi Nagasaki, Viz Media
- „Dječaci 20. vijeka“, Naoki Urasawa, Viz Media

NAJBOLJI ONLINE STRIP

"Hark! Vagrant “, Kate Beaton
"High Moon" Stevea Ellisa, Davida Gallahera i Scotta O. Browna
"Power Out", Nathan Schreibe
"PvP" Scotta Kurtza
"Bez naslova", Cameron Stewart

POSEBNA NAGRADA ZA HUMOR U STRIPU

- Evan Dorkin i Jill Thompson, "Beasts Of Burden", "Dark Horse Books"
- Jeff Kinney, "Dnevnik mršavog djeteta br. 3: Posljednja slama", Amulet Books
- Roger Landridge, „Stripovi o Muppet Showu“, Boom! Studija
- Bryan Lee O'Malley, “Scott Pilgrim # 5?”, Oni Press
- Andrew Pepoy, "Avanture Simone i Ajaxa: božićna kaparica", ComicMix

POSEBNA NAGRADA ZA IZVRSNOST U PREDSTAVLJANJU

- "Umjetnost Harveyja Kurtzmana: Ludi genij stripa", Denis Kuhinja i Paul Buhle, Abrams ComicArts
- „The Brinkley Girls: The Best Of Nell Brinkley's Cartoons From 1913-1940?“, Priredila Trina Robbins, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894-1975)", Seth, Drawn i Quarterly
- "The Rocketeer: The Complete Adventures", Dave Stevens, urednik Scott Dunbier, IDW
- "Tajni identitet: Fetiš umjetnost Supermanovog sukreatora Joea Shustera", urednik Craig Yoe, Abrams ComicArts
- "Stripovi od srede", urednik Mark Chiarello, DC Comics

NAJBOLJA BIOGRAFSKA, POVIJESNA ILI NOVINSKA PREZENTACIJA

- “Alter-ego”, priredio Roy Thomas, TwoMorrows
- "Umjetnost Harveyja Kurtzmana: Ludi genij stripa", Denis Kuhinja i Paul Buhle, Abrams ComicArts
- "The Best Of Simon And Kirby", Joe Simon i Jack Kirby; uredio Steve Saffel, Titan Books
- "The Comics Journal", urednici Gary Groth, Michael Dean i Kristy Valenti, Fantagraphics Books
- „Underground Classics“, Jamesa Dankyja i Denisa Kitchena, Abrams ComicArts

NAJBOLJI BROJ JEDINICE ILI POVIJEST

- "Alec: Godine imaju hlače", Eddie Campbell, gornja polica
- "Asterios Polyp", David Mazucchelli, Panteon
- “Ganges # 3?”, Kevin Huizenga, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894-1975)", Seth, Drawn i Quarterly
- „Jonah Hex # 50?“, Napisali Jimmy Palmiotti i Justin Gray, crtež Darwyn Cooke, DC Comics
- "Parker Richarda Starka: Lovac", Darwyn Cooke, IDW
- “Šta se dogodilo sa sutrašnjim svijetom?”, Brian Fies, Abrams ComicArts

Neće me biti par tjedana jer napokon mogu imati nekoliko odmori u uvjetima, tako da budem dobar i kad se vratim doći ću s baterijama.


Sadržaj članka pridržava se naših principa urednička etika. Da biste prijavili grešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji komentarišete

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obavezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostuje Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.