Номиниран за Eisner 2015

Номиниран за Eisner 2015.

Номиниран за Eisner 2015.

Номинации за Награди Eisner 2015 и сред големия брой категории са някои испански автори като Дейвид Аджа, Маркос Мартин, Меритсел Бош, Макс, Хуан Диас Каналес y Хуаньо Гуарнидо. Пълният списък по-долу:

Най-добра кратка история

„Краят на началото“, от Рина Аюянг, на muthamagazine.com
„Труп на Имжин!“, От Питър Купер, в Майсторски бележки: Карикатуристи, които промениха света (Саймън и Шустер)
„Правило номер едно“, от Лий Бермехо, в Батман, черно и бяло # 3 (DC)
"Звукът на едно ръкопляскане", от Макс Ландис и Джок, в Adventures of Superman # 14 (DC)
„Когато тъмнината натиска“, от Емили Карол, на emcarroll.com/comics/darkness/

Най-добър единичен номер (One-Shot)

„Astro City # 16: Wish I May“, от Kurt Busiek и Brent Anderson (Vertigo / DC)
„Бременните зверове: Ловци и събирачи“ от Евън Доркин и Джил Томпсън (Dark Horse)
„Луд в лицето ти 3D Special“, от Майк Олред (Изображение)
„Честване на 75-та годишнина на Marvel №1? (Чудо)
„Многообразието: Pax Americana # 1?“, От Грант Морисън и Франк Куйтит (DC)

За да продължите да виждате целия списък, можете да кликнете върху Продължете да четете.

Най-добър сериал редовно

„Astro City“, от Кърт Бусиек и Брент Андерсън (Вертиго)
"Bandette", от Пол Тобин и Колийн Кувър (Monkeybrain)
"Hawkeye", от Мат Фракция и Дейвид Аджа (Marvel)
"Сага", от Брайън К. Вон и Фиона Стейпълс (Изображение)
„Южни гадове“, от Джейсън Арън и Джейсън Латур (Изображение)
"The Walking Dead" от Робърт Къркман, Чарли Адлард и Стефано Гаудиано (Изображение / Skybound)

Най-добра лимитирана серия

„Daredevil: Road Warrior“, от Марк Уейд и Питър Краузе (Marvel Infinite Comics)
„Малкото Немо: Завръщане в Слъмбърленд“, от Ерик Шаноуър и Габриел Родригес (IDW)
„Многообразието“, от Grant Morrison et al. (DC)
„Частното око“, от Брайън К. Вон и Маркос Мартин (Синдикален панел)
„Пясъчният човек: Увертюра“, от Нийл Гейман и Дж. Х. Уилямс III (Вертиго / DC)

Най-добрата нова серия

„Избледняването“, от Ед Брубакър и Шон Филипс (Изображение)
„Lumberjanes“, от Шанън Уотърс, Грейс Елис, Ноел Стивънсън и Брук А. Алън (BOOM! Box)
'Госпожица. Marvel ', от G. Willow Wilson и Adrian Alphona (Marvel)
„Ракетен миещ мехур“, от Скоти Йънг (Marvel)
„Злите + Божественото“, от Кийрън Гилен и Джейми Маккелви (Изображение)

Най-добра публикация за млади читатели (до 7 години)

„BirdCatDog“, от Лий Нордлинг и Меритсел Бош (Lerner / Graphic Universe)
„Котка на име Тим и други истории“, от Джон Мартц (Koyama Press)
„Hello Kitty, Hello 40: A Celebration in 40 Stories“, под редакцията на Traci N. Todd и Elizabeth Kawasaki (VIZ)
„Mermin, Book 3: Deep Dives“, от Joey Weiser (Oni)
"The Zoo Boox", от Ariel Cohn и Aron Nels Steinke (първа секунда)

Най-добра детска публикация (8-12 години)

„Батман Лил Готъм, кн. 2 от Дерек Фридолфс и Дъстин Нгуен (DC)
"El Deafo", от Cece Bell (Amulet / Abrams)
„Бях котката“, от Пол Тобин и Бенджамин Дюи (Oni)
„Малкото Немо: Завръщане в Слъмбърленд“, от Ерик Шаноуър и Габриел Родригес (IDW)
„Малки титани: Завръщане в къщата на дървото“, от Арт Балтазар и Франко (DC)

Най-добра младежка публикация (13-17 години)

„Doomboy“ от Тони Сандовал (Магнитна преса)
„Най-тъпата идея някога“, от Джими Гоунли (Graphix / Scholastic)
„Lumberjanes“, от Шанън Уотърс, Грейс Елис, Ноел Стивънсън и Брук А. Алън (BOOM! Box)
„Meteor Men“, от Джеф Паркър и Санди Джарел (Oni)
"The Shadow Hero", от Джийн Луен Ян и Сони Лий (първа секунда)
"The Wrenchies", от Farel Dalrymple (първа секунда)

Най-добра хумористична публикация

„Пълният Cul de Sac“, от Ричард Томпсън (Андрюс Макмийл)
„Кучешки дупета и любов. И такива неща. И котките. от Джим Бентън (NBM)
„Groo vs. Conan ', от Sergio Aragonés, Mark Evanier и Tom Yeates (Dark Horse)
"Ракетен миещ мечка", от Скоти Йънг (Marvel)
„Превъзходни врагове на Спайдърмен“, от Ник Спенсър и Стив Либер (Marvel)

Най-добрата антология

„В тъмното: Антология на ужасите“, редактирана от Рейчъл Диринг (Tiny Behemoth Press / IDW)
„Малкото Немо: Мечтай друга мечта“, редактирано от Джош О’Нийл, Андрю Карл и Крис Стивънс (Locust Moon)
„Massive: Gay Erotic Manga and the Men Who Make It“, под редакцията на Ann Ishii, Chip Kidd и Graham Kolbeins (Fantagraphics)
„Майсторски марки: карикатуристи, които промениха света“, под редакцията на Монте Бошан (Саймън и Шустер)
„За прекратяване на всички войни: графичната антология на Първата световна война“, под редакцията на Джонатан Клод и Джон Стюарт Кларк (реещ се пингвин)

Най-добър цифров комикс / уеб комикс

„Bandette“, от Пол Тобин и Колийн Кувър, Monkeybrain / comiXology.com
„Неуспешно небе“ от Dax Tran-Caffee, failingsky.com
„Последното механично чудовище“ от Брайън Фийс, lastmechanicalmonster.blogspot.com
„Нимона“ от Ноел Стивънсън, gingerhaze.com/nimona/comic
„Частното око“ от Брайън К. Вон и Маркос Мартин, панелисиндикат.com

Най-добра работа, базирана на реалността

„Не можем ли да говорим за нещо по-приятно?“ от Роз Част (Блумсбъри)
„Драконов дъх и други истински истории“, от MariNaomi (2d Cloud / Uncivilized Books)
"El Deafo", от Cece Bell (Amulet / Abrams)
„Хип-хоп семейно дърво, кн. 2?, От Ед Пискор (Фантаграфика)
Опасните приказки на Нейтън Хейл: Договори, траншеи, кал и кръв, от Нейтън Хейл (Ейбрамс)
„За прекратяване на всички войни: графичната антология на Първата световна война“, под редакцията на Джонатан Клод и Джон Стюарт Кларк (реещ се пингвин)

Най-добър графичен албум (нов)

„Гигантската брада, която беше зла“ от Стивън Колинс (Пикадор)
„Тук“, от Ричард Макгуайър (Пантеон)
„Убий майка ми“, от Жул Файфър (Liveright)
„Бездомната фурна“, от Роб Дейвис (SelfMadeHero)
"Секунди" от Брайън Лий О'Мали (Книги на Балантайн)
„Това едно лято“, от Марико Тамаки и Джилиан Тамаки (първа втора)

Най-добър графичен албум (препечатка)

„Опустошените земи на Дейв Дорман“ (магнитна преса)
„Как да бъда щастлив“, от Елинор Дейвис (Фантаграфика)
"Джим" от Джим Уудринг (Фантаграфика)
„Sock Monkey Treasury“, от Тони Милионер (Fantagraphics)
"През гората", от Емили Карол (McElderry Books)

Най-добра архивна колекция или проект - комикси

„The Complete ZAP Comix Box Set“, редактиран от Гари Грот, с Майк Катрон (Фантаграфика)
„Steranko Nick Fury Agent of SHIELD Artist's Edition“, редактиран от Scott Dunbier (IDW)
„Доналд Дък на Уолт Дисни: Пътеката на еднорога“, от Карл Баркс, редактиран от Гари Грот (Фантаграфика)
„Чичо Скрудж на Уолт Дисни и Доналд Дък: Синът на сина“, от Дон Роза, редактиран от Дейвид Герщайн (Fantagraphics)
„Погото на Уолт Кели: Пълният комикс на Dell, том. 1–2, под редакцията на Даниел Херман (Хермес)
„Witzend“, от Уолъс Ууд и др., Редактиран от Гари Грот, с Майк Катрон (Фантаграфика)

Най-добра архивна колекция или проект - ленти за преса

„Пълното малко Немо на Уинсор Маккей“, редактирано от Александър Браун (TASCHEN)
„Тарзан на Едгар Райс Бъроуз: Неделните комикси, 1933–1935, от Хал Фостър, редактиран от Брендън Райт (Dark Horse)
„Moomin: The Deluxe Anniversary Edition“, от Tove Jansson, редактиран от Tom Devlin (Drawn & Quarterly)
„Пого, кн. 3: Доказателства за противното ", от Уолт Кели, редактиран от Каролин Кели и Ерик Рейнолдс (Фантаграфика)
- Мики Маус на Уолт Дисни, том. 5-6, от Флойд Готфредсън, редактирани от Дейвид Герщайн и Гари Грот (Фантаграфика)

Най-доброто северноамериканско издание на международни материали

„Красива тъмнина“, от Fabien Vehlmann и Kerascoët (Нарисувано и на тримесечие)
„Blacksad: Amarillo“, от Хуан Диас Каналес и Хуаньо Гуарнидо (Dark Horse)
„Корто малтийски: Под знака на Козирог“, от Уго Прат (IDW / Euro Comics)
„Jaybird“, от Lauri и Jaakko Ahonen (Dark Horse / SAF)
„Наклоненото момиче“, от Беноа Питърс и Франсоа Шуйтен (Alaxis Press)

Най-доброто северноамериканско издание на международни материали (Азия)

„Всичко, от което се нуждаеш, е убийство“, от Хироши Сакуразака, Риосуке Такеучи, Такеши Обата и йошитоши ABe (VIZ)
„В дрехи, наречени мазнини“, от Moyoco Anno (вертикално)
„Майстор Кийтън, том 1, от Наоки Урасава, Хокусей Кацушика и Такаши Нагасаки (VIZ)
„Човек с един удар“, от One и Yusuke Murata (VIZ)
„Showa 1939–1955 и Showa 1944–1953: История на Япония“, от Shigeru Mizuki (Нарисуван и тримесечен)
„Децата на вълка: Аме и Юки“, от Мамору Хосада и Ю (Yen Press)

Най-добър сценарист

Джейсън Арън, „Първороден грях“, „Тор“, „Мъже на гнева“ (Marvel); "Южни гадове" (Изображение)
Кели Сю ДеКонник, „Капитан Марвел“ (Marvel); "Доста смъртоносно" (Изображение)
Грант Морисън, „Многообразието“ (DC); „Унищожител“ (Легендарни комикси)
Брайън К. Вон, „Сага“ (Изображение); „Частно око“ (синдикален панел)
G. Willow Wilson, „Ms. Marvel '(Marvel)
Gene Luen Yang, 'Avatar: The Last Airbender' (Dark Horse); "The Shadow Hero" (Първа секунда)

Най-добър писател / карикатурист

Серджо Арагонес, „Серджо Арагонес забавни“ (Бонго); „Groo vs. Conan '(Dark Horse)
Чарлз Бърнс, „Захарен череп“ (Пантеон)
Стивън Колинс, „Гигантската брада, която беше зла“
Ричард Макгуайър, „Тук“ (Пантеон)
Стан Сакай, „Усаги Йоджимбо: Сенсо“, „Усаги Йоджимбо Цвят Специален: Изпълнителят“ (Dark Horse)
Райна Телгмайер, „Сестри“ (Graphix / Scholastic)

Най-добрият чертожник / мастилен екип или чекмедже / мастилен екип

Адриан Алфона, „г-жа Marvel '(Marvel)
Майк Олред, „Сребърен сърфист“ (Marvel); „Луд в лицето ти 3D Special“ (Изображение)
Франк Куйтит, „Многообразие“ (DC)
Франсоа Шуйтен, „Наклоненото момиче“ (Alaxis Press)
Фиона Стейпълс, „Сага“ (Изображение)
Babs Tarr, "Batgirl" (DC)

Най-добър художник на карикатури / мултимедия (вътрешно изкуство)

Лаури и Яако Ахонен, "Jaybird" (Dark Horse)
Колийн Кувър, "Bandette" (Monkeybrain)
Майк Дел Мундо, "Електра" (Marvel)
Хуаньо Гуарнидо, „Blacksad: Amarillo“ (Dark Horse)
JH Уилямс III, „Пясъчният човек: увертюра“ (Вертиго / DC)

Най-добър изпълнител на корицата

Darwyn Cooke, "DC Comics Darwyn Cooke Month Variant Covers" (DC)
Mike Del Mundo, 'Elektra', 'X-Men: Legacy', 'A + X', 'Dexter', 'Dexter Down Under' (Marvel)
Франческо Франкавила, „Отвъдното с Арчи“ (Арчи); „Grindhouse: вратите се отварят в полунощ“ (Dark Horse); 'Зона на здрача', 'Django / Zorro' (Dynamite); „X-файлове“ (IDW)
Джейми Маккелви / Матю Уилсън, „Злите + Божественото“ (Изображение); 'Госпожица. Marvel '(Marvel)
Фил Ното, „Черна вдовица“ (Marvel)
Алекс Рос, „Астро Сити“ (Вертиго / DC); „Батман 66: Изгубеният епизод“, „Батман 66 среща зеления стършел“ (DC / Dynamite)

Най-добър колорист

Лора Олред, „Сребърен сърфист“ (Marvel); „Луд в лицето ти 3D Special“ (Изображение)
Нелсън Даниел, „Малкият Немо: Завръщане в Слъмбърленд“, „Съдия Дред“, „Диво синьо там“ (IDW)
Lovern Kindzierski, 'The Graveyard Book, кн. 1-2? (Харпър)
Матю Пец, „The Leg“ (Top Shelf)
Дейв Стюарт, „Hellboy in Hell“, „BPRD“, „Abe Sapien“, „Baltimore“, „Lobster Johnson“, „Witchfinder“, „Shaolin Cowboy“, „Aliens: Fire and Stone“, „DHP“ (Dark Horse) )
Матю Уилсън, „Приключенията на Супермен“ (DC); "Злите + Божественото" (Изображение), "Смелец", "Тор" (Marvel)

Най-добрият производител на знаци

Джо Караманя, „г-жа Marvel ',' Daredevil '(Marvel)
Тод Клайн, „Басни“, „Пясъчният човек: увертюра“, „Неписаното“ (Вертиго / DC); „Немо: Розите на Берлин“ (горен рафт)
Макс, „Пара“ (фантастика)
Джак Морели, „Отвъдното с Арчи“, „Арчи, Бети и Вероника и т.н.“. (Арчи)
Стан Сакай, „Усаги Йоджимбо: Сенсо“, „Усаги Йоджимбо Цвят Специален: Изпълнителят“ (Dark Horse)

Най-добри периодични издания / журналистика, свързани с комикси

'Alter Ego', редактиран от Рой Томас (TwoMorrows)
„Създател на комикси“, редактиран от Джон Б. Кук (TwoMorrows)
„Ресурси за комикси“, редактиран от Jonah Weiland, www.comicbookresources.com
„Comics Alliance“, редактиран от Andy Khouri, Caleb Goellner, Andrew Wheeler и Joe Hughes, www.comicsalliance.com
tcj.com, редактиран от Дан Надел и Тимъти Ходлър (Fantagrapahics), www.tcj.com

Най-добра книга, свързана с комикси

„Комиците през времето: история на икони, идоли и идеи (4 тома)“, под редакцията на М. Кийт Букър (ABC-CLIO)
„Пълзяща смърт от Нептун: Животът и комиксите на Базил Уолвъртън“, от Грег Садовски (Фантаграфика)
„Анимиран гений: Карикатурното изкуство на Алекс Тот, кн. 3 от Дийн Мълани и Брус Кануел (IDW / LOAC)
„Какви глупаци са тези смъртни: Историята на шайбата“, от Майкъл Александър Кан и Ричард Самюел Уест (IDW / LOAC)
„75 години комикси на Marvel: От златния век до сребърния екран“, от Рой Томас и Джош Бейкър (TASCHEN)

Най-добра академична работа

„Американски комикси, литературна теория и религия: Отвъдният живот на супергероя“, от А. Дейвид Луис (Палгрейв Макмилан)
„Вземайки предвид пазачите: поетика, собственост, политика“, от Андрю Хоберек (Университетска преса на Рутгерс)
„Забавни книги: Невероятната слава на най-добрите американски комикси“, от Майкъл Бариер (University of California Press)
„Графични подробности: Изповедни комикси на еврейските жени в есета и интервюта“, редактирана от Сара Лайтман (Макфарланд)
„Произходът на комиксите: от Уилям Хогарт до Уинсор Маккей“, от Тиери Смолдерен, tr. от Барт Бийти и Ник Нгуен (University Press of Mississippi)
„Wide Awake in Slumberland: Fantasy, Mass Culture and Modernism in the Art of Winsor McCay“, от Катрин Родер (University Press of Mississippi)

Най-добър дизайн на публикации

„Batman: Kelley Jones Gallery Edition“, проектиран от Josh Beatman / Brainchild Studios (Graphitti / DC)
„Пълният комплект ZAP Comix Box Set“, проектиран от Тони Онг (Fantagraphics)
„Малкото Немо: Мечтай друга мечта“, проектирано от Джим Ръг (Locust Moon)
„Street View“, проектиран от Pascal Rabate (NBM / Comics Lit)
„Пълното малко Немо на Уинсор Маккей“, проектирано от Анна Тина Кеслер (TASCHEN)


Съдържанието на статията се придържа към нашите принципи на редакторска етика. За да съобщите за грешка, щракнете върху тук.

Бъдете първите, които коментират

Оставете вашия коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

*

*

  1. Отговорен за данните: Мигел Анхел Гатон
  2. Предназначение на данните: Контрол на СПАМ, управление на коментари.
  3. Легитимация: Вашето съгласие
  4. Съобщаване на данните: Данните няма да бъдат съобщени на трети страни, освен по законово задължение.
  5. Съхранение на данни: База данни, хоствана от Occentus Networks (ЕС)
  6. Права: По всяко време можете да ограничите, възстановите и изтриете информацията си.